Skocz do zawartości

P-47D Thunderbolt "Mike Killer" Gładych


Ripper1

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam pewien kłopot związany z obecnym modelem i potrzebuję waszej wiedzy i pomocy. Poszukuję kogoś, kto wie jak był faktycznie malowany samolot oznaczony jako PENGIE IV.  posiadana kalkomania z Techmodu sugeruje malowanie na kolor granatowy ale spotkałem sie z opinią, że w tym kolorze był następca czyli PENGIE V a 4 był ciemno szary. I teraz, 

1. jednolicie ciemno szary:

2. ciemno szary w jaśniejsze łaty:

Potrafi ktoś rozstrzygnąć ten dylemat??????

 

1cca3d32611c73eaeb094092c53639fb.jpg

tcinla-170601-5930569da92af.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak odpowiedzi sugeruje że temat jest tak trudny jak pozostałe pingwinki Gładycha. Chciałem zrobić Pengie III ale z braku wiarygodnych źródeł zmieniłem całkowicie temat modelu. Trochę zmagań w tym temacie jest w moim warsztacie z P-47. Powodzenia w poszukiwaniach materiałów do Twojego modelu. icon_smile.gif.c9fabb079abf2460420f21d8645112d4.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebastain napisał:

Brak odpowiedzi sugeruje że temat jest tak trudny jak pozostałe pingwinki Gładycha. Chciałem zrobić Pengie III ale z braku wiarygodnych źródeł zmieniłem całkowicie temat modelu. Trochę zmagań w tym temacie jest w moim warsztacie z P-47. Powodzenia w poszukiwaniach materiałów do Twojego modelu. icon_smile.gif.c9fabb079abf2460420f21d8645112d4.gif

 

 

dzięki, już znalazłem materiały. Jak skończę zaprezentuję gotowy model.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Thunderbolty Gładycha mają w sobie niewiele tajemnic. Można śmiało stwierdzić, że znacznie poniżej średniej. Po prostu narosło przy nich sporo legend, które nieco mącą obraz. Ale przecież wiadomo, które to legenda, a które nie.

Ripper, może pokaż jednak coś po drodze, bo jednak jest ryzyko, żeby coś pomieszać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, greatgonzo napisał:

Bez przesady. Thunderbolty Gładycha mają w sobie niewiele tajemnic. Można śmiało stwierdzić, że znacznie poniżej średniej. Po prostu narosło przy nich sporo legend, które nieco mącą obraz. Ale przecież wiadomo, które to legenda, a które nie.

Ripper, może pokaż jednak coś po drodze, bo jednak jest ryzyko, żeby coś pomieszać.

Rozmawialiśmy na PWM-ie w tej sprawie i przyjąłem ustalenia z tamtego postu a  więc maszyna w kolorze dark green i light grey umieszczę pingwinka bo to i tak nie będzie model wystawowy bo w zestawie jest skopane śmigło ( Takie coś udające Hamiltona ale również może to być Curtis i to 12 ft 2 in ). Ten dark green dodatkowo chyba przyciemnię bo na zdjęciach faktycznie wygląda na bardzo ciemny kolor czarny kolor krzyży prawie zlewa się z tłem a i kurtki pilotów pewnie skóra a więc ciemno brązowe są dużo jaśniejsze od stojącego za nimi samolotu.

Lanowski,Kolepda,Gladych,Moffat,Barnum.jpg

Edytowane przez Ripper1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.