Jump to content

Recommended Posts

Podglądam od samego początku i kibicuję.
 Malowanie z dzikiem bardzo fajne, wg. mnie lepsze od tego z Małym Księciem.
 Krzywe połówki kadłuba to chyba znak firmowy Mastercraftu 😉 (Wszystkie Bf 109 od nich mają ten defekt...) ale bardzo dobrze udało Ci się to wyprowadzić na prostą. 

• Like 1
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Musiałem uzupełnić niedolewkę fragmentu zakończenia kadłuba. Użyłem do tego kawałka płytki plastikowej. Wymaga to jeszcze delikatnego oszpachlowania i oszlifowania ale tym się zajmę jak będę szpachlow

Mała aktualizacja z prac nad Mirage. Model został odciążony ale aby to robić wyciąłem otwór w przedniej części kadłuba przez kokpitem i wkleiłem w tą przestrzeń kilka metalowych kulek. Kulki obciążają

Fotelik otrzymał pasy, sprzączki oraz uchwyty do katapultowania. Teraz czeka go malowanie. 

Posted Images

Godzinę temu, neptun1939 napisał:

Podglądam od samego początku i kibicuję.
 Malowanie z dzikiem bardzo fajne, wg. mnie lepsze od tego z Małym Księciem.
 Krzywe połówki kadłuba to chyba znak firmowy Mastercraftu 😉 (Wszystkie Bf 109 od nich mają ten defekt...) ale bardzo dobrze udało Ci się to wyprowadzić na prostą. 

W tym konkretnym wypadku krzywe połówki kadłuba to nie znak Mister Ctarta a Hellera ponieważ model jest sprzedawany w oryginalnym woreczku francuskiego producenta i nie jest produkowany w Polsce. Natomiast modele BF-109 to już jest czysto polska produkcja z polskich form firmy Intech i nie ma co wiązać modeli 109 z przepakami Hellera, Zobaczymy jak to wyjdzie dalej z tym Mirage bo trzeba skończyć trasować linie na wklęsłe bo jak już zacząłem na jednej połówce i skrzydłach muszę skończyć na całości i obawiam się ponownych zniekształceń przy trasowaniu...

• 2 months later...
5 godzin temu, DamianosPL napisał:

Jakies postępy bo coś ucichło? 

Chwilowo ucichło ponieważ robię Starfightera z okazji 10 lecia powstania kategorii  Vintage.  Skończę 104 ze starej Hasegawy/FROGa i wracam do Mirage IIIE. Zacząłem to powinienem jednak model ukończyć. 

• 1 month later...

Zaczyna to fajnie wyglądać 😉

• Like 1

Dziś zamknąłem kadłub i

czeka mnie jeszcze trochę prac przy kokpicie i łuku podwozia przedniego. Mimo prostowania na gorąco to i tak zwichrowane kadłuba daje się we znaki. Czeka mnie jeszcze szlifowanie i szpachlowanie w niektórych miejscach. 

8824812A-D176-4AFA-8E0D-CE18E365C38C.jpeg

4FA1EC5F-9940-4882-9D9B-F16A4C09249E.jpeg

4D965236-E474-4506-A46E-B4EACA8EBA87.jpeg

F16D93FB-76F8-4A30-9BAC-77BFD81A7AA1.jpeg

F61AAF15-D474-4C16-872F-9151BB9CCFBC.jpeg

D20BDF7A-72DF-4F4C-93F5-3A65C3682C76.jpeg

49CB2104-4F35-46E2-8A41-214745B022FD.jpeg

B3DDCB07-56E1-4DF0-8CB3-06838A37172A.jpeg

• Like 1

Coraz fajniej to wygląda. Z niecierpliwością czekam na fazę malunków 😉 

• Like 1

Fajnie to wygląda, ale czy na pewno tych śladów po wypychaczach nie będzie widać?

15 minut temu, neptun1939 napisał:

Fajnie to wygląda, ale czy na pewno tych śladów po wypychaczach nie będzie widać?

Postaram się je jakoś ukryć, może jakoś zeszlifować. Przydałby mi się taki drapak do usuwania takich właśnie śladów. 

Skalpel "dłutkowy". Można kupić zestaw tanich skalpeli w sklepach budowlanych za ok.15-20 zł ( 3 rączki + ok.20 ostrzy):
https://allegro.pl/oferta/skalpele-nozyki-modelarskie-zestaw-13szt-skal13-8864364491
Lub wersja bardziej bogata:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-skalpeli-nozy-nozykow-modelarskich-10633061327

6 godzin temu, neptun1939 napisał:

Skalpel "dłutkowy". Można kupić zestaw tanich skalpeli w sklepach budowlanych za ok.15-20 zł ( 3 rączki + ok.20 ostrzy):
https://allegro.pl/oferta/skalpele-nozyki-modelarskie-zestaw-13szt-skal13-8864364491

Dzięki za przypomnienie mi o tych ostrzach „dłutkowych”. Muszę ich poszukać bo jakiś cza temu kupiłem taki właśnie zestaw i gdzieś go wsadziłem a tam były właśnie takie ostrza. Zalazłem też w sieci oferty zakup[u takich czyścików z włóknem szklanym i niebawem je sobie nabędę :) . 

9 godzin temu, neptun1939 napisał:

Mam te skalpele i nie polecam ich tepe są i rdzewieja . juz lepiej dolozyc do olfy.

18 godzin temu, DamianosPL napisał:

Mam te skalpele i nie polecam ich tepe są i rdzewieja . juz lepiej dolozyc do olfy.

Cóż kwestia dbania o sprzęt 😉  Ja mam i używam z powodzeniem od około 7 lat i jeszcze mi żaden nie obleciał rudą. Fakt może szybciej się tępią od markowych, ale moim zdaniem i tak warto wyłożyć tych kilka zł. na taki zestaw.  Jedyny minus to strasznie słabe rączki ( plastikowe), ale są ciut droższe zestawy z metalowymi i te zdają egzamin perfekcyjnie.

W dniu 3.05.2021 o 22:14, neptun1939 napisał:

W kwestii usuwania tych śladów po wypychaczach myślę, że jednak zrobię sobie taki pilniczek o okrągłej "główce" z naklejonym papierem ściernym i niedużej średnicy. Powinno zadziałać tak samo jak wspomniany przeze mnie długopis z wkładem z włókna szklanego ( w sieci znalazłem takie długopisy zwane czyścikami z włóknem szklanym za jakie s 18 złotych z groszami a same wkłady do nich za niespełna 3 złote). Muszę tylko dobrać wielkość moich patyczków na taki pilniczek.

Noo i od razu lepiej się to prezentuje :)

• Like 1
7 godzin temu, neptun1939 napisał:

Noo i od razu lepiej się to prezentuje :)

Jeszcze muszę w kilku miejscach poszpachlować ale jest tego niewiele jak na tak kiepsko spasowany kadłub ze względu na zwichrowanie połówek kadłuba i ich prostowanie w gorącej wodzie.