Jump to content

Sud Aviation SE 210 "Caravelle" 1/144 Mistercraft

Recommended Posts

Tak jak zapowiadałem i ja dołączam z modelem Caravelle. Samolocik raczej zrobie prosto z pudła bez waloryzacji. Malowanie pudełkowe United. Miałem ochotę na Sabenę, ale nie ma kalek w zestawie, chociaż w instrukcji jest takie maloweanie   :mrgreen:.   Kalki nawet dobrze wyglądają :).

Na początek mały inbox :).

IMG_20201209_181351.jpg

IMG_20201209_181400.jpg

IMG_20201209_181621.jpg

IMG_20201209_181535.jpg

IMG_20201209_181505.jpg

IMG_20201209_181451.jpg

IMG_20201209_181440.jpg

• Like 1

Powodzenia. 🙂 Jakieś 25 lat temu, może mniej, sklejałem no... próbowałem skleić, miałem 10 lat,ale z innej firmy, takie biało- zielone pudełko było, także sentyment został 🙂

14 godzin temu, kowal76 napisał:

Dzięki. Ja traktuje ten model relaksacyjnie  :). Jak coś nie wyjdzie, to zawsze mogę kupić drugi, a  23 zł to nie majątek  :).

i to jest kwintesencja Mistercrafta :)

co do kalek to maja one mocny klej i trzeba długo moczyć. duże kalki mimo wszystko maja tendencje do pękania, pomimo dobrego filmu.

co do brakujących kalek zadzwoń do MC (maila nie pisz) i powiedz ze w pudełku ich nie było.

• Thanks 1
31 minut temu, bart207skw napisał:

i to jest kwintesencja Mistercrafta :)

co do kalek to maja one mocny klej i trzeba długo moczyć. duże kalki mimo wszystko maja tendencje do pękania, pomimo dobrego filmu.

co do brakujących kalek zadzwoń do MC (maila nie pisz) i powiedz ze w pudełku ich nie było.

Dzięki za info o kalkach. Co do braków, to nie chce mi pisać w tej sprawie do nich. Zresztą domyślałem się, że tak może być :).

1 godzinę temu, Staryfajter1954 napisał:

Jestem ciekaw efektu końcowego. Stary model RUCHu produkowany do dziś co  czyni go obok P-11C jeden z najstarszych polskich produktów modelarskich. 

Ale tak patrząc na ten Ruch, to chyba skopiowali Airfixa. Wyglądają prawie tak samo, ja nie identycznie   :mrgreen:.

k-DSC_0021.jpg

k-DSC_0022.jpg

k-DSC_0023.jpg

Edited by kowal76
  • Like 1
12 godzin temu, kowal76 napisał:

Ale tak patrząc na ten Ruch, to chyba skopiowali Airfixa. Wyglądają prawie tak samo, ja nie identycznie   :mrgreen:.

k-DSC_0021.jpg

k-DSC_0022.jpg

k-DSC_0023.jpg

Airfix i RUCH współpracowały ze sobą i prawdopodobnie ten model to efekt tej współpracy czyli nieautoryzowana przez Airfixa kopia ale tu pewności na 100% nie mam.