Jump to content

T-55 Polish Prod., MiniArt, 1/35

Recommended Posts

O, dzięki @JarekkCzyli od środka klapy są ciemniejsze, ciekawe czy to pozostałość po przemalowaniu czołga? Może mi się mieni w oczach albo to kwestia zdjęcia, ale wydaje mi się, że coś rdzawego tam miejscami widać, na przykład po lewej stronie lewego wzmocnienia.

Ciekawe, czy za stan tych oryginalnych pokryw i pełny gradient odcieni z zewnątrz też by był pluton egzekucyjny? 😉 Widać śnieg na czołgu, ale nie wydaje mi się, żeby to były resztki zimowego kamuflażu.

Odnosząc się do dyskusji o korozji pokryw, poniżej zdjęcia z których czerpałem inspirację. Pierwsz pochodzi z Primeportal i dotyczy rosyjskiego czołgu w nienajgorszym stanie, drugie znalazłem na jakimś forum i jest to prawdopodobnie stary polski czołg. Na obu zdjęciach widać, że pokrywy te są podatne na korozję. Jako ciekawostkę zamieszczam też schemat układu chłodzenia, na którym widać m. in. kierunek przepływu powietrza, który jest powodem korozji.

Kolega Bzdura powyżej pięknie napisał o "visual interest", czemu zeswojej strony mogę tylko przyklasnąć.

t-55_029_of_112.thumb.jpg.289360662ecf9f7ebab5d0ecacf157d7.jpg

Engine deck.JPG

Instrukcja str. 292.jpg

Pierwsze zdjęcie to Czechosłowacji tank drugie to nasz oba stoją pod chmurką już ładnych parę lat . Jak ktoś był w woju to wie że te pojazdy co stały na dworze to co wy jazd się pucowało a szczotka druciana minia i khaki kolor to była norma w imię zasady żołnierz się nudzić nie może niech zapier ...a .A żeby nie było kierowca MTLB WPT MORS pozdrawiam niedowiarkówOLO.

• Haha 1
  • 2 weeks later...