Jump to content

Nissan R35 GT-R Type 1.5Liberty Walk Liberty Walk 1:24

Recommended Posts

Sam wiesz dobrze ,że możemy pisać godzinami elaboraty a i tak niewiele to da , bo każdy modelarz musi przejść kolejne etapy i poczuć na własnej skórze błędy które popełnił. Początkujący modelarze chcą szybko zrobić model, a nie tędy to droga .

• Like 1
  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witam, jak w temacie zaczyna przygodę z nową materia którą jest pojazd. Skleiłem kilka modeli z lepszym i gorszym skutkiem ale pojazdu cywilnego nigdy. Pacjent :   Jest

GX 100 nie ruszam wcześniej niż po 14 dniach. 

Też tak można i ja nieraz tak robię. Te czynności ,które napisałem to są rzeczy proste, nie skomplikowane ,bo na razie to kolega Przemek R sobie skomplikował ,zamiast być na finiszu z malunkami musi u

Posted Images

Godzinę temu, Dorotka napisał:

Zaczynam sądzić, że modelarstwo polega na komplikowaniu rzeczy prostych...

No przecież i to przychodzi z latami doświadczenia 🤣 Człowiek najpierw sklejał model,  malował i kładł na półkę. A teraz zastanawia się nad wyborem podkładu albo czy śrubki fi 0.8 mm będą pasować, a już nie wspomnę, że bez okablowania silnika nie ma co pokazywać swoich wypocin 🤣 To jest przerażające, bo z nabywaną wiedzą powinno się robić jak najłatwiej 😛

• Like 1
48 minut temu, toled napisał:

No przecież i to przychodzi z latami doświadczenia 🤣 Człowiek najpierw sklejał model,  malował i kładł na półkę. A teraz zastanawia się nad wyborem podkładu albo czy śrubki fi 0.8 mm będą pasować, a już nie wspomnę, że bez okablowania silnika nie ma co pokazywać swoich wypocin 🤣 To jest przerażające, bo z nabywaną wiedzą powinno się robić jak najłatwiej 😛

Moszna tak moszna i tak , z waloryzacją lub PZP albo kupić gotowy Maisto czy Burago ,bo po co się męczyć.😜 To pułkownik i to pułkownik.  Jak mnie Dorotka podpuścił to szybko wytoczyłem dwa tłumiki i wcale się nie umęczyłem.:banan:

• Haha 1
7 godzin temu, Dorotka napisał:

Miód na moje serce wylewasz, bo już mi się pisać nie chciało :piwo:

Przeczytałem , i zastosuje się do porad kolegi Cayman :piwo:

17 minut temu, Przemek R napisał:

Przeczytałem , i zastosuje się do porad kolegi Cayman :piwo:

Ok.  :super:i zauważyłem 👀 ,chyba w linii podziału klapa-tylny zderzak prawa strona siedzi jakiś paproch.

Edited by cayman

Kasta idzie do "prania"

Nie wiem dlaczego ale "popękał" mi lakier , tak jakby za szybko wysychał 😞 

Może to będzie widać na zdjęciu ... 

dKUwLH2.jpg

Na masce wyszło OK 

UAjY6kL.jpg

21 minut temu, Dorotka napisał:

Nikt nie mówił, że będzie lekko   :piwo:

Tak jak mówisz 😞

Nic , zmyje tą kastę i nie będę  się bawił lakierem z puszki.

Następne lakierowanie będzie z  aero .

Wydaje mi się ze to zaszła reakcja farby XF-2 którą malowałem linie i lakierowałem kastę tu i tam po szlifowaniu.

Jest jeszcze jedna możliwość, malowałeś za grubymi warstwami z bardzo krótkim odstępem czasu i spowodowało to, że lakier Ci uciekł na krawędziach linii podziału.  Za grube warstwy nakładane za szybko jedna po drugiej też mogą spowodować, że lakier popęka. 

32 minuty temu, toled napisał:

Jest jeszcze jedna możliwość, malowałeś za grubymi warstwami z bardzo krótkim odstępem czasu i spowodowało to, że lakier Ci uciekł na krawędziach linii podziału.  Za grube warstwy nakładane za szybko jedna po drugiej też mogą spowodować, że lakier popęka. 

Nie inaczej. Tak samo myślę ,bo z puchy idzie gruba warstwa lakieru, a TS jest lakierem długo schnącym i wystąpił skurcz między warstwami.

Jaki odstęp czasowy zrobiłeś między pierwszą a drugą warstwą?

8 godzin temu, cayman napisał:

Nie inaczej. Tak samo myślę ,bo z puchy idzie gruba warstwa lakieru, a TS jest lakierem długo schnącym i wystąpił skurcz między warstwami.

Jaki odstęp czasowy zrobiłeś między pierwszą a drugą warstwą?

To była pierwsza warstwa , chciałem odstawić kastę aż przeschnie patrzam a tu zonk.

59 minut temu, cayman napisał:

Wcześniej napisałeś ,że położyłeś dwie warstwy ???

Tak z aerografu jedna która wyschła bo ja przecierałem druga z puszki.

38 minut temu, Przemek R napisał:

Tak z aerografu jedna która wyschła bo ja przecierałem druga z puszki.

Ale, po co? Skąd pomysł żeby malować jedną warstwę aero a drugą walić z puchy? 

W dniu 3.02.2021 o 12:48, cayman napisał:

Też tak można i ja nieraz tak robię. Te czynności ,które napisałem to są rzeczy proste, nie skomplikowane ,bo na razie to kolega Przemek R sobie skomplikował ,zamiast być na finiszu z malunkami musi uporać się z zaistniałym problemem.

No dobra bo my tu pierdu, pierdu a tu Przemek R ma problem. Najprostsze wyjście z sytuacji to psiknięcie białym surfacerem lub białym matem z aero w same linie podziału, usunięcie nieproszonych gości czyli paprochów  , następnie mokra warstwa białego  i można walić clearem.

Zastosowałem się od tej porady , i wydawało by mi się ze jest to świetne rozwiązanie !!!

I było , wszystko poszło zgodnie z planem do czasu tych niedoskonałości na lakierze TS.

Kasta zmyta , będzie szary podkład potem biały i lakier z aero :) 

Godzinę temu, Przemek R napisał:

Zastosowałem się od tej porady , i wydawało by mi się ze jest to świetne rozwiązanie !!!

I było , wszystko poszło zgodnie z planem do czasu tych niedoskonałości na lakierze TS.

Kasta zmyta , będzie szary podkład potem biały i lakier z aero :) 

I tak 3maj, kibicuję.

Sprawdź czy wszystko dobrze zmyte.👀

Co się d..... !!! (Admin: Proszę się powstrzymać z takimi wyrazami)

Podczas mycia kasty użyłem starej  szczoteczki do zębów w kolorze  pomarańczowym ...

Odłożyłem szczoteczkę na pralkę w łazience i wyszedłem do pracy ....

Zona poszła umyć zęby , nawet sobie nie wyobrażacie ale była jazda .... 

🤣🤣🤣

Edited by Reflect
Przekleństwa
  • 3 weeks later...

I mnie pokonał samochodu cywilny a raczej lakier TS :

T36NIPR.jpg

6Rkskcp.jpglr1dJkl.jpgr8Hbwsb.jpg

Po umyciu kasty i doczyszczeniu poszedł szary podkład potem biały odczekałem 5 dni i lakier  

Wyszło jak na pierwszy raz całkiem ok , odczekałem 3 dni z braku czasu i zabrałem się za maskowanie pod uszczelki. 

Użyłem taśmy tamiya i jakież było moje zdziwienie jak zdjąłem  maskowanie ...

Zostały ślady po kleju z taśmy tak jak by wszedł w reakcje z lakierem

Nie jest to aż tak widoczne ale jest ... 

Nie przypuszczałem ze biały lakier może  być taki trudny do położenia 😞 

No nic położę kalki i spróbuje położyć  bezbarwny GX100  , model będzie królikiem doświadczalnym :) 

• Like 1

Ale uszczeleczki drogi Panie to się robi na końcu po bezbarwnym. Nawet na logikę idąc - jak pomalujesz bezbarwnym, to się będą świecić. A taśma zostawiła ślady, bo TS-ka nie wyschła odpowiednio. Gwarantuję, że jakbyś przyłożył palucha do dachu to by został ślad.

No własnie ze był twardy  , stuka pod paznokciem. 

To nie będzie bezbarwnego :) 

Musiał bym, znów zmyć kastę i zaczynać od nowa co jest nie wykluczone :)