Jump to content

Nissan R35 GT-R Type 1.5Liberty Walk Liberty Walk 1:24

Recommended Posts

35 minut temu, toled napisał:

Ale uszczeleczki drogi Panie to się robi na końcu po bezbarwnym. Nawet na logikę idąc - jak pomalujesz bezbarwnym, to się będą świecić. A taśma zostawiła ślady, bo TS-ka nie wyschła odpowiednio. Gwarantuję, że jakbyś przyłożył palucha do dachu to by został ślad.

Obstawiam ,że TS poszedł z puchy a nie tak jak napisałem ,żeby spuścić go do aero i delikatnie go rozcieńczyć Thinerem. Z puchy to schnie ze dwa tygodnie a nie trzy dni. Przytnij te ślady po taśmie maskującej i zrób zaprawki z aero, potem Clear i JAK  WYSCHNIE jeszcze raz oklej  i  psiknij czarnym półmatem uszczelki.

Edited by cayman
  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witam, jak w temacie zaczyna przygodę z nową materia którą jest pojazd. Skleiłem kilka modeli z lepszym i gorszym skutkiem ale pojazdu cywilnego nigdy. Pacjent :   Jest

GX 100 nie ruszam wcześniej niż po 14 dniach. 

Też tak można i ja nieraz tak robię. Te czynności ,które napisałem to są rzeczy proste, nie skomplikowane ,bo na razie to kolega Przemek R sobie skomplikował ,zamiast być na finiszu z malunkami musi u

Posted Images

13 minut temu, cayman napisał:

Obstawiam ,że TS poszedł z puchy a nie tak jak napisałem ,żeby spuścić go do aero i delikatnie go rozcieńczyć Thinerem. Z puchy to schnie ze dwa tygodnie a nie trzy dni. Przytnij te ślady po taśmie maskującej i zrób zaprawki z aero, potem Clear i JAK  WYSCHNIE jeszcze raz oklej  i  psiknij czarnym półmatem uszczelki.

NO tak było ... nie wiedziałem jak go spuścić i trochę poszedłem na łatwiznę   😕 

1 minutę temu, Przemek R napisał:

NO tak było ... nie wiedziałem jak go spuścić i trochę poszedłem na łatwiznę   😕 

Spuścisz przez rurkę-słomkę do picia napojów. Jak nie Masz w domu,to najbliższy McDonald i po kłopocie a przy okazji i jakiegoś Hambuksa wciągniesz, żeby mieć siły do roboty. 😜

Mam pytanie czym zmyć farbę żeby było tanie i nie żarło plastiku ?

Wcześniej  zmywałem zmywaczem wamodu ale to nie wychodzi za tanio.

Jakaś benzyna ekstrakcyjna ? 

11 minut temu, Przemek R napisał:

Mam pytanie czym zmyć farbę żeby było tanie i nie żarło plastiku ?

Wcześniej  zmywałem zmywaczem wamodu ale to nie wychodzi za tanio.

Jakaś benzyna ekstrakcyjna ? 

Ale po co chcesz zmywać farbę?

Godzinę temu, cayman napisał:

Nie ma sensu, lepiej zrób tak jak napisałem.

Drażni mnie ten TS polakieruje to sobie aero :) 

A zapytam jeszcze czy jak teraz polakieruje kastę XF 2 to pogryzie się z ta farba z puszki ? 

Edited by Przemek R
  • Like 1
2 godziny temu, Przemek R napisał:

Drażni mnie ten TS polakieruje to sobie aero :) 

A zapytam jeszcze czy jak teraz polakieruje kastę XF 2 to pogryzie się z ta farba z puszki ? 

Nie powinno o ile :
Dasz temu porządnie wyschnąć
Po wyschnięciu ładnie przygotujesz nadwozie do malowania tj. przeszlifujesz na mokro drobnym papierem.

A teraz głos przeciw temu rozwiązaniu:
Będziesz miał już grubo farby. 

Posłuchaj i zrób jak pisał Cayman

6 minut temu, toled napisał:

Nie powinno o ile :
Dasz temu porządnie wyschnąć
Po wyschnięciu ładnie przygotujesz nadwozie do malowania tj. przeszlifujesz na mokro drobnym papierem.

A teraz głos przeciw temu rozwiązaniu:
Będziesz miał już grubo farby. 

Posłuchaj i zrób jak pisał Cayman

To już wole to w cholerę zmyć i przyrzekam ze nie dotknę farb w puszce.

Tylko czym ?

1 minutę temu, Przemek R napisał:

To już wole to w cholerę zmyć i przyrzekam ze nie dotknę farb w puszce.

Tylko czym ?

Z opcji bezpiecznych dla rączków:
- Cleanlux parę dni - nie robi nic plastikowi, chociaż niektórzy donosili o większej jego kruchości - można nawet zostawić bez opieki.
- Zmywacz do farb akrylowych Wamodu - używam go od czasu do czasu, mi nie zrobił nigdy kuku na modelu - wymagana obserwacja działania.
Mniej bezpieczne dla rączków:
- Kret - używany skutecznie z rozwagą przez wielu modelarzy, tym, którzy używali bez rozwagi i powodowali silne reakcje egzotermiczne deformował plastik. 

40 minut temu, Przemek R napisał:

Nie ładnie tak się naśmiewać z "młodszych" kolegów 🤣😂😛

Tu się nikt nie naśmiewa, nie widzę sensu żeby zmywać kolejny raz model, lakier jest dobrze położony i wystarczy zrobić tak jak napisałem. Plastik też ma swoje granice wytrzymałości !!!🤨 

• 3 weeks later...

Mam położone kalki i cały czas się wahałem z położeniem bezbarwnego ...

Ale ze kasta i tak jest brzydko pomalowana a model ukończę wiec można eksperymentować :) 

Ale za nim całkiem coś mam spierdzielić spróbowałem położyć lakier GX 100 na tak zwany złom.

To stary model subaru który kleiłem z synem polakierowany lakierem TS i na to GX 100 "

WldNBmM.jpg  

Nic wcześniej nie matowiłe itp , położyłem dwie  chyba w waszej nomenklaturze nazywa się to mokre warstwy i wyszło tak jak na zdjęciu.

Tu wyszło fajnie (w mojej ocenie) no to pyk na GTR i oczywiście wylazł mój brak cierpliwości i na dachu pojawiły się dwa odciśnięte paluchy :twisted:

Ale nic straconego przeschnie to to zmatowię :)

I pokaże fotki , z ciekawości ile ten lakier schnie ? 

Tradycyjnie dla świętego spokoju 12h i więcej. Najlepiej odpuścić na 24h i mieć większą pewność, że nie będzie kłopotu. U mnie po 24h w nieoptymalnej temperaturze 15 stopni lakier jest już okej, można trzymać w łapach, ale przypuszczam, że gdybym bardzo mocno nacisnął, to jeszcze paluch by został. To samo tyczy się matowienia, jak nie wyschnie, to zrobisz głębokie rysy od papieru i będziesz miał big problem. 

Zasada stara jak świat - dajesz warstwę i robisz sobie inne rzeczy 😉 Dlatego ja budę robię albo na początku albo gdzieś w środku. Spokojnie sobie schnie, a w tym czasie mam inne rzeczy do robienia.

14 godzin temu, Dorotka napisał:

GX 100 nie ruszam wcześniej niż po 14 dniach

Ty tak na serio czy jajca sobie robisz z młodego :) 

13 minut temu, Przemek R napisał:

Ty tak na serio czy jajca sobie robisz z młodego :) 

Raczej na serio, bo w wątku o lakierowaniu pisał, że całkowite odparowanie GX-a trwa do 2 tygodni  😛

• Thanks 1