Jump to content

Okolice St-Lo 1/35


Recommended Posts

15 minut temu, panDespota napisał:

Super klimat. Wykonanie całości bardzo mi się podoba. Krowa ekstra zmalowana. A propo krzaków to co to? Napisz o nich coś więcej.

Dziękuję. Chciałem je wykonać sam,ale to istotny elemet całości,więc nie zaryzykowałem. Krzaki firmy BSM.

Link to post
Share on other sites

Figuranci nie tylko słabo zmalowani, ale też niektórzy z nich są tam od czapy. Jeden z karabinem na ramieniu wygląda jakby go musztrowano. Drugi na drodze KM’a niesie jak torebkę damską. Umundurowanie SS a tablica rejestracyjna WH. Na dodatek wszyscy to SS-mani, żadnego wyższego stopniem. Dodatkowo ten na Wespie na pagonach wygląda jakby to był SS-unterscharfurer, ale patki już SS-Manna. 
 

Kettenrad zmalowany słabo, strasznie jednolicie i nudno. Wespe lepiej, ale może to zasługa kamo. Sama scenka fajna poza wtopami. Krzaki robią robotę. Popraw to i owo i będzie dużo lepiej. 

Edited by Spotter
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Spotter napisał:

Figuranci nie tylko słabo zmalowani, ale też niektórzy z nich są tam od czapy. Jeden z MG na ramieniu wygląda jakby go musztrowano. Drugi na drodze KM’a niesie jak torebkę damską. Umundurowanie SS a tablica rejestracyjna WH. Na dodatek wszyscy to SS-mani, żadnego wyższego stopniem. Dodatkowo ten na Wespie na pagonach wygląda jakby to był SS-unterscharfurer, ale patki już SS-Manna. 
 

Kettenrad zmalowany słabo, strasznie jednolicie i nudno. Wespe lepiej, ale może to zasługa kamo. Sama scenka fajna poza wtopami. Krzaki robią robotę. Popraw to i owo i będzie dużo lepiej. 

Zastanawiałem się czy skomentujesz mój post-jeśli to zrobiłeś to cieszę się- jesteś tutaj,jakby nie patrzeć,autorytetem.Dość krytycznym,ale szczerym-to dobrze.Mam wrażenie,że figurki wyszły lepiej ,,na żywo``,niż na zdjęciach(tych to wogóle nie umiem robić). Ogólnie były dość słabej jakości.Błędy merytoryczne-zgoda.Ten z KM to ,,kopia`` dość znanego zdjęcia z kórym zetknąłem się w książce i internecie. Drugiego z drogi też widzałem w podobnej pozie.Kettenkrad bez fajerwerków-nie miałem  serca by namalować kamo- aczkolwiek też inspirowałem się zdjęciami. To moja druga diorama,trzeci i czwarty pojazd.Mam wolne tempo, bawię się tym i o to chodzi. Mam nadzieję,że będę robił postępy,zależy mi na tym. Teraz zacząłem dioramę przedstawiającą wyzwolenie Nysy- miasta w którym mieszkam.

Link to post
Share on other sites

Ok, jeżeli masz zdjęcia do potwierdzenia swojej pracy, to w takim razie ok. Ja takich nie widziałem i dla mnie to jest nienaturalne. Ale jak zobaczę, to przestanie już takie być. 
 

Z tym wychodzeniem na żywo lepiej niż na zdjęciach to standard. Ja też tak mam. Po prostu na zdjęciach lepiej widać. Ale to też działa w drugą stronę 😉 

 

Rzuciłeś się na głęboką wodę. Ale to dobrze, bo jak się nie próbuje, to się nie rozwija. Ja sam to robię małymi krokami i podziwiam tych, co od razu chcą przeskoczyć ocean. Następnym razem załóż warsztat i na pewno pomożemy aby było bardziej merytorycznie (nie musi być w 100%, ale chociaż podstawy) i żeby było lepiej zmalowane. Potencjał masz, trzeba go tylko rozwinąć. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Widzę że zainspirowałem @Spotter i przejął moją pałeczkę.  😉   Podpisuje się pod uwagami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.