Jump to content

Quoi, allons-nous gagner contre boches? - Francja 1940, 1/35

martinello
 Share

Recommended Posts

Witam

Startuję z pierwszą w życiu dioramką...

...największy problem to chyba będzie malowanie figurek.

Wstępny widok:

IMG_20201222_101005.thumb.jpg.8f0867964968f756a9bd2e0c98a57bbd.jpg

Podstawka, domek (wykorzystam tylko parter) i mercedes 170V to Miniart, Somua - Tamiyunia.

Oprócz tego figurki czołgistów i cywili z ICM i Miniartu.

Do to ma być stacja benzynowa inspirowana takim zdjęciem:

Stacja.jpg.cfaa3c7bcc2cb5633d3c28da0d661756.jpg

Dlatego dokupiłem zestaw stacji benzynowej z MiniArtu

Tytuł w tłumaczeniu to : Co, wygramy ze szkopami ?

Edited by martinello
  • Like 6

Figurki to będzie masakra w moim wykonaniu. Jakieś sugestie na temat łatwego i efektownego malowania skóry akrylami ?

Planuję czołgistów - zestawowego z Somua oraz takich z zestawu ICM ( https://www.mojehobby.pl/products/WWII-French-Tank-Crew-5-figures.html).

Cywilami będzie niemka z zestawu Mercedesa ( https://www.mojehobby.pl/products/WWII-French-Tank-Crew-5-figures.html ) - przeróbka na Francuzkę będzie łatwa, wystarczy zmienić zapach kapusty na perfumy :), mąż powyższej i policjant ("dzień dybry" z Allo Allo) z zestawu Miniarta ( https://www.mojehobby.pl/products/French-Civilians-30-40s.-resin-heads.html ).

Całość będzie w pudełku na modele z przeźroczystego plastiku - stąd ograniczenie domu do parteru.

Edited by martinello
  • Like 1

W dniu 23.12.2020 o 20:53, martinello napisał:

Jakieś sugestie na temat łatwego i efektownego malowania skóry akrylami ?

Jakie masz farby? Najprościej rzecz ujmując - baza, wash i rozjaśnienia, w 1:35 chyba szybko powinno pójść.

No, czytasz w moich myślach :) - jedną skrzynkę szampana mam już sklejoną - tylko pomalować.

Somua czeka na zestaw waloryzacji z DEF Model ( http://defmodel.com/catalog/htm/de35013.html ), figurki odsuwam ile mogę w czasie - trzeba więc zająć się podłożem (dosztukować kostki kamiennej) oraz Mercedesem.

• 1 month later...

Siadam i oglądam 😀. Marcin z  czym masz problem w malowaniu figurek, z twarzami? Nic trudnego jak umiesz robić łosze to i twarze będziesz umiał pomalować . Jakby co to napisz postaram się pomóc. a teraz do roboty ludzie czekają 😜. Pozdr. A.

Problem z figurkami mam taki, że jeszcze nigdy nie robiłem :), ale obowiązkowo zgłoszę się po pomoc.

Robota stanęła, bo czekam na "podzespoły" do Somua'y - blaszka DEF Model utknęła w HK razem z tygrysem z Border Model (przy okazji jeden sklep w Polsce wprowadza całą linię DEF Model i kalek Star Decal i to na początku w dobrych cenach) a zamówione żaluzje nadsilnikowe z Haulera przyszły wybrakowane - dwa razy ta sama część. Czekam na wymianę.

Pokleiłem troszkę figurki i teren, ale  czekam na dłutka do "skulpania". Utknąłem przy bruku ulicznym - zamiast budować drogę z pojedyńczych kostek brukowych zaczłąłem przerabiać "gotowca" z miniartu i zrobiła się ciężka robota...

Tyle, że się zapaliłem do dioram i czekają już dwie następne. Pierwsza z prototypem shermana i Packardem z ICM w scenerii warsztatu polowego, oraz druga z wietnamskim M48A3 i figurkami "charlie on the left" od Masterboxa.

Edited by martinello

Jak  " idziesz w figurki" to polecam Ci takie coś :

https://www.rctrax.pl/blue-eyes-transfers-decals-sheet/123586/

Dostępne w 2 wersjach niebieskie i brązowe😜. Ludzie bardzo często usiłują wyważać otwarte drzwi i próbują malować te oczy(ja też próbowałem) podobnie jak malować np. dystynkcje , roboty kupa a efekty mniej niż mizerne , a tych oczu starczy spokojnie na kompanię wojska były kiedyś  podobne kalki z Archera i pan wojtek z M-Zona mi je  raz sprowadził ale teraz są praktycznie nie do dostania.  Pozdrawiam A.

Godzinę temu, martinello napisał:

Nawet byłem w tym sklepie na zakupach. Nie zdecydowałem się na oczy, ale coca-colę i marlboro w skali 1:35 sobie kupiłem :)

Coca-cola i malborasy  fajna rzecz 👍, ale oczy jeszcze lepsza, zobaczysz sam jak popatrzysz jakie Ci wytrzeszcze wyszły😜.Pozdr. A.

• 1 month later...

Droga prawie gotowa. Szarozielonym sprayem (jeszcze mokry na zdjęciu) pomalowałem zrobione przeze mnie wstawki - tam gdzie na pierwszym zdjęciu był czarny pas.

IMG_20210314_150711.thumb.jpg.8bfd81316232430594c0fbf694d817eb.jpg

Trochę zgubiłem rytm kostki - ale przykryje się mercedesem :)

Pytanie - jak realistycznie pomalować kostkę granitową ?

Jakie farby i jakie techniki żeby oddać ich specyficzny "rysunek"

• Like 1

6 godzin temu, martinello napisał:

Droga prawie gotowa. Szarozielonym sprayem (jeszcze mokry na zdjęciu) pomalowałem zrobione przeze mnie wstawki - tam gdzie na pierwszym zdjęciu był czarny pas.

Trochę zgubiłem rytm kostki - ale przykryje się mercedesem :)

Pytanie - jak realistycznie pomalować kostkę granitową ?

Jakie farby i jakie techniki żeby oddać ich specyficzny "rysunek"

i drugi filmik