Jump to content

Pz III L Tamiya 1/35

michal0281
 Share

Recommended Posts

Czołem Panowie, dzisiaj nie wstawiam zdjęć mojego modelu, ale przedstawiam pracę która została wykonana przez mojego syna (12 lat), od lat starałem się go wciągnąć w modelarstwo i nic z tego nie wychodziło, aż w końcu się udało, coś tam młody zrobił (dwa samoloty i jeden czołg w 1/72) i w końcu przyszedł czas na prawdziwy model. Kleił sam, przy malowaniu pomagałem, i to bardzo, ale tylko teoretycznie, tak więc zastosowane techniki bez przesadnego wymyślania, tak, żeby dziecka nie zniechęcać. Podstawkę robiliśmy prawie jak na lini produkcyjnej, ja do swojego tygrysa, on do pz III, patrzył co ja robię a potem powtarzał na swojej. Coś tam można by jeszcze poprawić, ale młody już chce kolejny model kleić, tak więc ten projekt już zamknięty. Ps zdecydowanie mi tam modele wychodziły o wiele słabiej kiedy byłem w jego wieku.

IMG_20201229_170709.jpg

IMG_20201229_170751.jpg

IMG_20201229_170907.jpg

IMG_20201229_171004.jpg

IMG_20201229_171111.jpg

IMG_20201229_171220.jpg

• Like 12

Dzięki Panowie. 

25 minut temu, ssszzzymon napisał:

Syn ćwiczył wcześniej malowanie aerografem?

Trochę miał okazję, pomijając malowanie po kartonie to malował czasami podkłady i bazowe kolory przy moich modelach, ale cieniowanie to było 3 w jego karierze, a pierwsze poważne. Faktem jest jednak, że kiedy robi coś z aerografem to jest cały czas pod nadzorem.

Wszystko ma tu ręce i nogi, z umiarem i obsługa aerografu znacznie wykraczająca poza zakres tej kategorii wiekowej. Model podoba mi się i tyle nawet jakbym nie wiedział kto go wykonał. Pogratuluj Modelarzowi bo po takim wykonaniu w pełni można tak o nim mówić. Tylko czekać aż pojawi się tu jako samodzielny użytkownik forum :)  Tobie też gratuluję piekielnie zdolnej pociechy. Masz duży talent na wychowaniu więc szlifuj zanim w sferze zainteresowań plastikowe modele zastąpią jak najbardziej realne "modelki" 😉

• Like 1

W dniu 29.12.2020 o 20:06, Thalgonis napisał:

Jako prawie sześćdziesięciolatek zazdraszczam umiejętności temu 12-kowi 🙂   (chciałem dać ikonkę piwa, ale to nie lewtni, więc nie mogłem) :super:

Ja mam 42 lata i też zazdroszczę wykonania. Gratuluję modelu. I syna.😀

• Like 1