Jump to content

Shenyang J-6 ( Mig-19s) 1/72

Recommended Posts

1 godzinę temu, neptun1939 napisał:

Słowo się rzekło. Rura w podkładzie. 
 No nie jest dobrze... Nie wiem czemu, czy za słabo dociskam radełko, czy podczas zmywania farby nity się zalały czy ki czort, ale nitowanie jest widoczne tylko pod światło. Ktoś może coś poradzić? Czy one po prostu "wyjdą" dopiero po washu? Kilka linii do poprawy ( wygładzić, przeryć zatarte części itp.), kilka innych miejsc też do lekkiej poprawki.
Jutro postaram się jeszcze zrobić test na jakimś złomie z nitami w podobny sposób jak tutaj je wykonałem i zobaczę czy po "łosiu" będą widoczne, czy czeka mnie ponowne nitowanie...
Ps. Podkładu od AK też się dopiero uczę. Pierwsze wrażenie: jest bardzo dobry, tylko za słabo go rozmieszałem.
Zfh8kNN.jpg
frnOyeO.jpg
p8YDvjv.jpg
Jedno zbliżenie:
MFo2Ncr.jpg

W kwestii podkładów to ja ze swojej strony polecam podkład Mr. Surfacer 1200 (Gunze), który rozcieńczysz albo Mr. Levelling Thinnerem albo jego wamodowskim odpowiednikiem (równie dobrym a tańszym). Znakomicie uwypukla wszystkie nawet najdrobniejsze niuanse na powierzchni i przy okazji działa jak szpachla wyrównując rysy i drobne zadrapania. Sporo osób poleca również podkład firmy Bilmodel o ziarnistości 4000. Z tego co mi wiadomo jest znakomity.

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witam.  Od jakiegoś czasu miałem ochotę ulepić sobie relaksacyjnie FW-190 z Master/Mister crafta, głównie by poćwiczyć techniki i malowanie. Wybrałem się więc dziś na łowy do najbliższego sklepu z z

Proszę bardzo:   Szablony do każdej skali plus rysik z igłą. A ten "dziurkacz" Trumpetera to wyrzuć, bo się do niczego nie nadaje. Kup nitowadło RB.  

Kiedyś Wamod dał ciała, bo pomylił preparaty w butelkach i zamiast zmywacza dał coś agresywnego, co faktycznie wchodziło w reakcję z plastikiem. Ale to było dawno temu i teraz możesz śmiało stoso

Posted Images

W dniu 13.01.2021 o 21:55, Staryfajter1954 napisał:

W kwestii podkładów to ja ze swojej strony polecam podkład Mr. Surfacer 1200 (Gunze), który rozcieńczysz albo Mr. Levelling Thinnerem albo jego wamodowskim odpowiednikiem (równie dobrym a tańszym). Znakomicie uwypukla wszystkie nawet najdrobniejsze niuanse na powierzchni i przy okazji działa jak szpachla wyrównując rysy i drobne zadrapania. Sporo osób poleca również podkład firmy Bilmodel o ziarnistości 4000. Z tego co mi wiadomo jest znakomity.

Popieram, dodam od siebie taki pro tip - z racji tego, że w przypadku podkładu Gunze rozcieńczenie jest kluczowe, a w przypadku słabych modeli podkład to podstawa,  polecam rozrobić sobie duża ilość mikstury (podkład plus duuuużo rozcieńczalnika) w jakiejś osobnej buteleczce, żeby ją poprostu dolewać do aerografu, bo oryginalny zawsze jest za gęsty.

Edited by pepociufakers
  • Like 1

Panowie dzięki za rady związane z podkładem - wykorzystam i przetestuję w praktyce już niedługo.
 Tymczasem...
 Trwają walki z J-6:
-> poprawione przejście stateczniki poziome-kadłub (poniżej szablon wycięty z planów):
HOuzfDj.jpg
-> oglądając model pod różnymi kątami okazało się, że pomiędzy skrzydłami a kadłubem jest mała dolinka widoczna pod kątem pod światło. Została już zaszpachlowana - czeka na szlifowanie.
cdGGF6C.jpg
->  kilka miejsc do poprawki zaznaczonych czerwonym foliopisem ( zatarte linie, dziurki w szpachli itp.) Większość została wczoraj w nocy pokryta szpachlą i czeka na szlif. W kolejce do obróbki i wyprowadzenia są też osłony działek.
LZgpXWE.jpg
byWEy53.jpg
Dziś postaram się zacząć robić golenie podwozia - w chwili obecnej gromadzę materiały  (zdjęcia plany itp.) co i jak.

Aha! Obecny podkład zmyję po zakończeniu obróbki ( i tak znaczna część już została usunięta podczas obróbki) i położę raz jeszcze. 

• Like 1
16 godzin temu, mig napisał:

Obserwuję zmagania i podziwiam, że Ci się chce walczyć z tym gniotem. Na rynku jest dostępny lepszy model MiGa-19S.

W końcu to jest projekt grupowy polegający na budowaniu modeli z takich właśnie gniotów więc

każdy z nas wie na co się pisze. Ja np robię Mirage IIIE z Mister Crafta czyli przepakowanego Hellera a wiem, że są na rynku dwa zupełnie nowe i lepsze modele tej maszyny z Modelsvitu i PJ Project.  To forma zabawy i sprawdzenia się co i ile się potrafi?