Skocz do zawartości

MI-24P pomoc w doborze kolorów i budowie


sjr

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby pomóc do doborze odpowiednich kolorów do MI-24P rf-93546

Posiadam ten model od Zvezdy ale cos mi się wydaje ze instrukcja wprowadza zasadniczo w błąd z kodami kolorów. 

Szukam kodu głównego koloru - szarego/antracytowego. 

Zastanawia mnie również kolor goleni podwozia - w instrukcji podany jest "Light grey" a na zdjęciach wydają się o wiele ciemniejsze. 

Będę wdzieczny za wszelkie podpowiedzi. 

1.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

Edytowane przez sjr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przypadku powyższej maszyny golenie w kolorze poszycia a wnęki w pewnie w kolorze takim samym jak uchylone drzwi z 3 zdjęcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sjr napisał:

Czyli w przypadku powyższej maszyny golenie w kolorze poszycia a wnęki w pewnie w kolorze takim samym jak uchylone drzwi z 3 zdjęcia? 

Drzwi również masz w tym kolorze (poszycia), przynajmniej fartuch (rant) drzwi... Zwróć uwagę,  że prawdopodobnie panele i tablice przyrządów są w kolorze turkusowym.

Taki sam kolor jak u nas w wersjach "D" i "W" bez noktowizji. Wnętrze drzwi w kolorze czarnym.

Przynajmniej tak bym obstawiał na podstawie tych zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sjr napisał:

Czyli w przypadku powyższej maszyny golenie w kolorze poszycia a wnęki w pewnie w kolorze takim samym jak uchylone drzwi z 3 zdjęcia? 

Goleni podwozia i wnęki są w jednym kolorze . 

6199961.thumb.jpg.ea86463f14cdcd15de0ca087e4d60422.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pytanie czysto teoretyczne, czy takie podwieszenie jak na poniższej fotce byłoby możliwe? 

 

IMG_20210315_215118.thumb.jpg.30ff3b6d5ec9d85daed094f56e87977c.jpg

 

 

 

 

Pytanie nr 2, jak najlepiej uzyskać efekt okopcenia tak jak na zdjęciach? Mam aktualnie już go na wykończeniu i zastanawiam się czy tyrać go jeszcze bardziej - boje się że mogę przedobrzyć

 

 

IMG_20210316_110559.jpg

 

I jeszcze pytanie nr 3. Jako że jest to moje pierwsze śmigło zastanawiam się czy wirnik główny powinno się wklejać na stałe czy zostawiać możliwość demontażu ? 

Edytowane przez sjr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sjr changed the title to MI-24P pomoc w doborze kolorów i budowie
19 godzin temu, sjr napisał:

Pytanie czysto teoretyczne, czy takie podwieszenie jak na poniższej fotce byłoby możliwe? 

 

IMG_20210315_215118.thumb.jpg.30ff3b6d5ec9d85daed094f56e87977c.jpg

...jest tylko zamień węzły

 

2339307.thumb.jpg.c139524fa668fe4e010fb7c83d9cc5a0.jpg

 

19 godzin temu, sjr napisał:

Pytanie nr 2, jak najlepiej uzyskać efekt okopcenia tak jak na zdjęciach? Mam aktualnie już go na wykończeniu i zastanawiam się czy tyrać go jeszcze bardziej - boje się że mogę przedobrzyć

 

 

IMG_20210316_110559.jpg

 

...to pytanie musisz sobie zadać. Jak dla mnie on jest czysty, jakby wyszedł z fabryki :szampan:

Co do specyfików, to kwestia upodobania. Zależy czy chcesz mocniejszy efekt osiągnąć czy nie.

Możesz użyć np suchych pasteli (pamiętaj tylko, że kopeć to nie tylko czarny ) .. ja na przykład często używam  rozcieńczonego smokey tamki

 

Zaś co do wirników od jakiegoś czasu robię zdejmowane wirniki, ułatwia transport, konserwację czy naprawy :szampan1:

19 godzin temu, sjr napisał:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za pomoc, właśnie one jakieś takie czyste mi się wydają na zdjęciach, spróbuję jeszcze coś podziałać olejami - w razie czego nie powinno być problemów żeby wrócić do stanu obecnego :)

 

Delikatnie jeszcze coś próbowałem podciągnąć w tym brudzeniu i w sumie z finalnego efektu jestem zadowolony :)

IMG_20210317_175011.jpg

IMG_20210317_175152.jpg

Edytowane przez sjr
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucę galerię jak będę miał wolną chwilę - wszystkie pootwierane sekcje powodują że nie chce go dotykać za bardzo ( za dużo razy już coś przypadkowo odpadło i trzeba było doklejać ponownie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sjr napisał:

wrzucę galerię jak będę miał wolną chwilę - wszystkie pootwierane sekcje powodują że nie chce go dotykać za bardzo ( za dużo razy już coś przypadkowo odpadło i trzeba było doklejać ponownie :) )

To pozamykaj :haha:

 Tak prawda mówiąc, to jak jest uzbrojenie podwieszone na śmigłowcu, to nie powinno chyba być nic otwartego... takie są podobno zasady w obsłudze naziemnej, że chłopaki nic nie otwierają dopóki uzbrojenie jest na śmigłowcu podwieszone. Ale nie chce się mądrzyć, nie wiem czy to prawda... niech się spece wypowiedzą

 Ogólnie bardzo przystojny wiatrak :szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sjr napisał:

Dlatego wrzucę galerię jako SF - bo pewnie takich niuansów jest więcej :)

Daj spokuj i nie wygłupiaj się 😁 bardzo zacny wiatraczek  podoba mi się bardzo i galeria powinna być tam gdzie trzeba.

 

 Narobiłeś mi apetytu 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 12:14, Mitrandir napisał:

To pozamykaj :haha:

 Tak prawda mówiąc, to jak jest uzbrojenie podwieszone na śmigłowcu, to nie powinno chyba być nic otwartego... takie są podobno zasady w obsłudze naziemnej, że chłopaki nic nie otwierają dopóki uzbrojenie jest na śmigłowcu podwieszone. Ale nie chce się mądrzyć, nie wiem czy to prawda... niech się spece wypowiedzą

 Ogólnie bardzo przystojny wiatrak :szampan1:

 

Zasada jest taka, że czy to śmigłowiec czy samolot podczas pracy specjalistów od płatowca i silnika oraz awioniki musi być rozbrojony co w praktyce oznacza, że na wyrzutniach nie mogą być umieszczone rakiety, nie mogą być podwieszone bomby, działka nie mogą być załadowane itp. Specjaliści od uzbrojenia uzbrajają statek powietrzny w ostatniej kolejności. Po powrocie z lotu bojowego lub ćwiczebnego ze strzelaniem w pierwszej kolejności na sprzęt wchodzą specjaliści od uzbrojenia i go rozbrajają dopiero po nich wchodzą pozostałe specjalności. A więc jeśli rakiety widać na wyrzutniach to luki nie mogą być pootwierane. Jeśli ich nie widać, to luki mogą być otwarte. Samych wyrzutni podczas obsług pomiędzy poszczególnymi wylotami nie ściąga się. Inaczej ma się z bombami. Bomby na belkach to śmigłowiec uzbrojony. Jedna uwaga. Tak jest w polskim lotnictwie. Jak jest u Rosjan to nie wiem na pewno. Domyślam się tylko, że podobnie.

 

W dniu 18.03.2021 o 13:08, sjr napisał:

Dlatego wrzucę galerię jako SF - bo pewnie takich niuansów jest więcej :)

 

Mitrandir ma rację. Jego miejsce jest w galerii Śmigłowce a nie w SF. Niuanse jeśli nawet są nie mają tu nic do rzeczy, To piękny model. Możesz być z niego dumny.

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez Endrju
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.