Jump to content

Recommended Posts

Cześć,

 

W kalkomaniach z Toro Models w pojazdach w skali 1/35 jest pojazd M3A1 Scout Car w oznakowaniu z  5 Pułku Artylerii Lekkiej wchodzącego w skład 5 Kresowej Dywizji Piechoty. Czy ktoś może gdzieś natrafił na zdjęcie tego pojazdu? Nie wiem też, czy ten pojazd by był w wersji wczesnej, czy późnej. Ktoś jest w stanie pomóc?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dobra, udało się odnaleźć fotkę tego pojazdu. Teraz oglądam i... Czy według Was ten pojazd ma bęben obrotowy z przodu? Jeśli nie (co podejrzewam), to co podtrzymuje od spodu te rzeczy z przodu?

Monte Cassino Flaga.jpg

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie nie ma bębna. Bęben jest na tyle dużym elementem, ze nie dałoby się go nie zauważyć. Zresztą chyba większość naszych M3A1 z Włoch jest bez tego elementu. Sam się nad tym kiedyś zastanawiałem, czy takie już dostaliśmy od Anglików czy w naszych warsztatach je demontowali jako zbędne. A zderzak idzie przez całą długość (w części środkowej jest trochę cofnięty) więc jest do czego przyczepić te bambetle. Tu masz fajne ujęcie z góry pokazujące ile tam jest miejsca i jak dużym elementem jest bęben. A poniżej nasza sanitarka bez tego ustrojstwa.

13bd64179f23db6b613658a0f73619ed.thumb.jpg.08254b5756b31aac56a0baf04623f57d.jpgSSTD177818020617450.thumb.jpg.56d390376de2a12615aac10ae6c2ba75.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To coś z przodu to może być zwinięta siatka maskująca. Na zdjęciu  pod tym linkiem widać, że w tym miejscu jest dość miejsca, żeby położyć siatkę.

 

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:M3A1_Scout_Car_towed_by_a_recovery_truck_pic2.JPG

 

To oczywiście tylko domysły. Może ktoś z kolegów ma jakieś "twarde" dowody.

Pozdrawiam

Andrzej

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.