Jump to content

Recommended Posts

• 3 weeks later...

Jakiś czas mnie tutaj nie było co nie znaczy, że próżnowałem. :)

Model dostał dwie warstwy połysku z hataki, na to poszły kalki. Mimo połysku z jednej strony przy nr seryjnym i oznaczeniach kodowych kalka się zasrebrzyła. Nieco to poprawiłem płynem wamodu. Ostatnio miałem przeboje z tymi płynami tym razem poszło bardzo dobrze, kalki się ułożyły, weszły w linie podziału, żadnych efektów ubocznych nie zauważyłem:). 
Na kalki poszła warstwa połysku i na to dałem wash, tak jak przy Hurricanie z Army zastosowałem gotowca od Modellers World, ciemno brązowy. Jednak po zwaszowaniu lini nie byłem zadowolony z efektu. Jak dla mnie za bardzo się to odcinało od kolorów kamuflażu, zwłaszcza brązowego. Do tego pomimo zostawienia washa na całą dobę kolor ścierał się zarówno z paneli jak i niektórych linii podziału. Dlatego postanowiłem poprawić wash i zrobić go starą metodą z farb olejnych. Wybrałem umbrę paloną i naniosłem ją na wcześniejszy wash. Rozjaśniło to nieco linie podziału.

Oczywiście nie byłbym sobą gdybym czegoś nie sknocił, mimo inspekcji modelu przed kolejną powłoką lakierniczą nie zauważyłem nie wytartego washa w obrębie paneli inspekcyjnych na jednym ze skrzydeł. I o ile na połysku nie rzucało się to wcale w oczy to po macie wszystko widać jak na dłoni. Co do lakiery to użyłem matu od hataki, rozcieńczałem Mr. Hobby Thinnerem i bardzo dobrze  mi się go kładło. Poprzednio nie byłem w stanie uzyskać matowego wykończenia tak tutaj wystarczyły 2 cienkie warstwy żeby dać głęboki mat.

Koniec tego przydługiego wypracowania, czas na fotki. Śmigło przyłożone na sucho póki co. 

IMG_7997.thumb.JPG.891cca49808d6414f811e3cdf4ff85d0.JPGIMG_7996.thumb.JPG.1751d62f3ebeaac6db992e6d77fa22ed.JPGIMG_7995.thumb.JPG.18e3770087906be8eb4150c9c6b7baae.JPGIMG_7994.thumb.JPG.75659a8cbaa7929d0af22991aabef0d6.JPGIMG_7993.thumb.JPG.1c2d2f7c94a1885bbf39485dcde0ae73.JPGIMG_7992.thumb.JPG.abfe339d511b379b3718a524873320f6.JPG

Zdjąłem też maski z oszklenia i nie jestem zadowolony z malowania, musiałem poprawić w 2 miejscach, poza tym zostały jakieś drobne paprochy od wewnątrz.

A i po macie zniknął mi niemal cały preshading :(. Muszę następnym razem zrobić go mocniejszego. Mimo wszystko uważam, że jak na model testowy, który został zakupiony by zdobyć więcej doświadczenia jest spoko. 

• Like 1