Jump to content

VK 72.01(K) - Amusing Hobby, 1/35


Kalor
 Share

Recommended Posts

Mam ci ja taką ślicznotkę na warsztacie i w sumie to więcej z nią bólu głowy niż zabawy. Otworzyłem pudełko już kilka miesięcy temu, trochę zacząłem, ale że nie do końca podobało mi się to co Amusing zrobiło to model głównie przeszkadzał na półce. A że teraz nie mam ochoty podchodzić do strv-103 to będzie w sam raz.

 

Na start wywaliłem błotniki, za grube i nie podobały mi się. Myślałem żeby zrobić swoje ale ostatecznie postanowiłem zrobić bez i wyeksponować całkiem ładne gąsienice. Załodze nie musi być wygodnie.

Następnie popaćkałem mr.surfacerem boki i wieżę w próbie poprawienia tekstury.

 

Przeorałem i robię nowe spawy. Dorobiłem też peryskop dla celowniczego bo nie było.

 

rqDrUxQ.jpg

 

A teraz ponarzekam.

 

Górna płyta jest zapadnięta i detale dookoła wentylatorów były rozlane. Jeszcze tego nie widać, ale wyciąłem część nad silnikiem i zrobiłem od nowa. Nie wspomnę o tym że całość była zaspawana, jak projektanci z A. wyobrażali sobie dostęp do silnika? I gdzie jest wydech? Puszczę go pewnie po bokach, mam luźne części z jpantery.

 

Zawieszenie to jest koszmar, niby są wałki skrętne i model jest się stanie na nich utrzymać, ale błędy są trzy: wałki żeby działały powinny być wstępnie napięte, tu nie są; otwory na wahacze są za duże;  otwory na osie w kołach też są dużo za duże. Model szoruje wanną po glebie. Boli mnie to.

 

h4heOpW.jpg

 

Dowódca jest z Alpine Miniatures, jest super.

Edited by Kalor
orty
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ale bydle:) Jakbyś chciał uzyskać drobniejszą strukturę odlewu, ostatnio mieszałem talk z farbą akrylową i takie coś nakładałem na powierzchnię, efekt całkiem fajny.

Link to comment
Share on other sites

No niestety to Amusing, ja zrobiłem jeden ich model i na szczęście nic więcej co by mnie zainteresowało w ich ofercie nie ma.

A tego kolosa miałem w Wot 😁

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Moderator

:) oglądam bo sam mam w planach małe co nie co z WoT, niegram od 4 lat :)  ale jakaś winietka może się urodzi, w sumie mam 4 szt planowane pod 2 scenki (IS4 & E100 , AMX 30 B & VK ) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Z jakiegoś powodu mam wrażenie że nie do końca to ogarniam. Nie wiem czy to kwestia koloru bazowego czy mojego braku obycia z tą skalą czy też ogólnego braku doświadczenia ale nie mogę się zmotywować żeby ruszyć żopę i dokończyć robotę z aerografem. Już nie wspominając o  tym że nie mogę zaalokować jakiegokolwiek dłuższego kawałka czasu bo mnie ciągle coś łatwieszego odciąga.

 

Eh, w każdym razie na pancerz położyłem wybielony RC RAL7028  DG I, fajnie się malowało i ogólnie uwielbiałbym te farby gdyby nie te słoiczki w których połowa farby ląduje na gwincie wieczka. Udało mi się też zamalować cały marmurek który położyłem pod spodem 🙃, dorobię w postprocessingu. Zielony to RAL6011 mieszany w vallejo, ewidentnie niedomalowany.

Wzór wziąłem z którejś z książek AK ze schematami whatifów.

 

Co do gąsek, to jak wyszły? Póki co to kolor bazowy + gumetal na wypolerowanych powierzchniach. W planach mam zamaskować miejsca kontaktu z kołami i dać lekką rdzę.

 

HJqng4Z.jpg

aZlurRq.jpg

 

E-papier to najniebezpieczniejszy wynalazek z którym miałem kontakt, nigdy jeszcze czytanie książek nie było tak łatwe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.