Jump to content

Recommended Posts

• Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja chciałem tylko poinformować kolegów z podforum lotnictwa - zwrotów nie przyjmujemy 

Trza być twardym a nie miętkim 😉 Nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Gdzieś tam te umiejętności masz, ale masz jedną największą wadę, która w sumie wyklucza się z modelarstwem, otóż jest nim brak ci

Nie raz za gówniaka smarkałem Pure Red z Tamiyi 🤣🤣

Posted Images

Tak teraz powiem, że srebrny jest trudnym kolorem z tego względu, że nawet jak Ci się wżery nie zrobią to zbyt duża ilość claru  naraz może trochę inaczej poustawiać ziarno w bazie i będą plamy.

Teraz, jakub476 napisał:

Tak teraz powiem, że srebrny jest trudnym kolorem z tego względu, że nawet jak Ci się wżery nie zrobią to zbyt duża ilość claru  naraz może trochę inaczej poustawiać ziarno w bazie i będą plamy.

Masz rację. Zastanawiam się nad innym kolorem.

1 godzinę temu, jakub476 napisał:

Tutaj jestem innego zdania.Mam zrobionych parę modeli w różnych odcienia silvera i plam na żadnym nie ma . Kluczem jest umiejętność położenia cleara.

• Like 1

Obecnie w swoim laboratorium testuję (na innym organizmie niż Porsche) chemię ZP. Ale po podkładzie i po bazie daje temu odpocząć dłużej niż to co pisał Dorotka w swoim poradniku.  Tak 24h daje podkładowi i 24h daje bazie. Dopiero później daję clar. Zobaczymy jak to się zachowa. Dzisiaj będę dawał clar. Warunki na schnięcie miało idealne. Mam na myśli temperaturę, wilgotność i ciśnienie powietrza oraz puściłem muzykę relaksacyjną. Mam nadzieję, że clar nie zmyje wszystkiego co pod spodem tak jak to bywało onegdaj. Pozdrawiam was czule.

• Like 1

Napisał, że puszcza muzykę relaksacyjną, a z tego co mi wiadomo podkłady i baza od ZP kiepsko na nie reagują. Prawidłowe schnięcie gwarantuje tylko hard rock, albo Wagner właśnie. Zaraz zrobię uzupełnienie w "poradniku"...* :woot:

* Clear schnie najlepiej przy IX koncercie fortepianowym Es-dur Mozarta (KV 271)

Edited by Dorotka

Eksperyment z ZP dobiegła końca. Operacja się udała, ale pacjent zmarł. Lakier ZP zmył wszystko, łącznie z podkładem 🤣😂 W związku z tym wylądował w koszu i niech tam zgnije. Gorszego szitu w życiu nie używałem. 

• Haha 1