Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

A nie przeszkadzają ci te cholerne światłocienie?

? Jakie światłocienie? W ilustracjach Caruany? Przeszkadzają. Jego rendery mi się w ogóle nie podobają. Jak malował ilustracje ręcznie (pędzel + aerograf) to były OK (jakieś 20 lat temu).

A mówiąc o współpracy z "Okrętami Wojennymi" miałem na myśli bardziej 'literacką' twórczość niż plastyczną. Caruana pisze artykuły do tegoż czasopisma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

O lie dobrze widze jest to angielskie wydawnictwo? Czy oni to rozprowadzaja tylko po angli?? Bo ja w sumie nie daleko w tym momencie mieszkam(irlandia) to moze znajde to na miejscu.

 

Pozdrawiam

 

Oczywiście, że znajdziesz w Irlandii. Tutaj masz wszystkie gazety ukazujące się w Anglii oraz znaczną częśc tych z USA. Piszę oczywiście o modelarstwie. Bynajmniej u mnie w Kilkenny są .

 

Pozdrawiam sąsiada. Byłem w mieście Wicklow - urocze małe miasteczko. wzgórza też całkiem fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Aircraft Monthly October 2008

 

f2f74b1cb75721de.jpg

 

- w kolejnej części historii samolotu A-20 przedstawiono jego dzieje w Związku Radzieckim. Siedem barwnych ilustracji w radzieckim malowaniu plus duża ilość zdjęć ze służby pod czerwoną gwiazdą.

- relacja z budowy norweskiego F-5A firmy Classic Airframes w skali 1:48. Artykuł zawiera dodatkowo 14 malowań norweskich F-5 w różnych wariantach.

- galeria zdjęć modelu P-2 Neptune w skali 1:72 firmy Hasegawa wraz z krótkim opisem malowania samolotu z czasów wojny wietnamskiej. 8 malowań samolotu w trzech odcieniach szarości.

- artykuł o konwersji Neptune Revella w samolot cywilny w barwach Florida Aircraft Leasing.

- w cyklu Airfile sponsorowanym przez Airfix prezentowane jest malowanie i oznakowanie Douglas Boston III w lotnictwie RAFu podczas II Wojny Światowej. 12 wariantów malowania + zdjęcia.

- walkaround Dassault Mirage F.1. Liczne zdjęcia różnych wersji Mirage wraz z detalami konstrukcji.

- relacja z budowy pary F-104 (w wersjach RF-104G i F-104G) w kamuflażu taktycznym Luftwaffe z zestawu 1:48 Revella (przepak Hasegawy).

- w serii Airwars historia Grumman F-14 Tomcat. Bogata dokumentacja zdjęciowa wraz z 6 przykładowymi malowaniami samolotów.

- galeria modelu z planszą malowania Hurricane Mk I porucznika Jamesa Nicolsona, jedynego pilota myśliwskiego odznaczonego Krzyżem Wiktorii podczas drugiej wojny światowej. Model Airfixa w skali 1:48.

- kolejna porcja recenzji i zapowiedzi książkowych, min. "Iraq Fighters 1953-2003: Camouflage & Markings" (Harpia Publishing), "MiGs Over North Vietnam" (Hikoki Publications), "Luftwaffe Fighters And Fighter Bombers Over The Far North: Units, Camouflage, Markings 1940-1945" (Ian Allan Publishing), "Windscok Datafile 127: Lohner Type M" (Albatros Production Ltd), "Wild Weasel Fighter Attack" (Pen And Sword Books), "Hawker Hart Family" (Mushroom Model Publications).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Listopadowym numerze Scale Aviation Modeller:

 

DSC00967.jpg

 

W dziale News mamy kilka ciekawych modeli:

- Hasegawa: E-2C Hawkeye i co jeszcze ciekawsze japonski

motocykl z koszem Type 97 i Kurogane 4WD w 1/48

- RS Models: Curtiss Hawk II na plywakach, Curtiss Hawk II-E i

Praga E-241

- Bronco: Ciekawy model latajacej bomby V1 w 1/35

- A Model: Prom kosmiczny BTS-02

- Sweet: Do swojej oferty dolaczyl A6M3 Model 32 Zero (Hamp)

w 1/144

- Trumpeter: Nowy Lightning F.2A/F.6 w 1/72 i Tu-16K-26

Badger-G w 1/144 (az 87 czesci)

- RVHP: Lodz latajaca Grumman HU-16B Albatros w 1/48 z

zywicy

 

W dziale Previews sporo Czeskich produktow.

 

W dziale Reviews:

- Airfix 1/72 Fairey Fulmar MkI/MkII

- Trumpeter 1/32 P-51D Mustang (artykul Pawla Janickiego)

- Anigrand 1/72 C141B Starlifter

- ICM 1/72 Do 215B-5

- CMR 1/72 Spitfire Tr.9

- RS Models 1/72 Arado 65 Luftpolizei

- Fujimi 1/72 Aichi Zuiun E16A1

- Revell 1/48 F-4C/D Phantom II

- Dujin 1/72 Caudron C.450, C.460 i C.461

- Classic Airframes 1/48 Heinkel He 51

- Hobbyboss 1/72 He 162 Salamander

- Glencoe 1/72 Bristol Sycamore HR.14

- Dujin 1/72 Mudry CAP10B

 

Akcesoria (tylko te ktore przykuly moja uwage):

- CMK 1/48 Zaloga Wellington'a (zywica)

- Extra Tech 1/72 Detale samolotow z I wojny (blacha ze

szprychami itp.)

 

W Modellers Profile No 16 - Fox One czyli De Havilland Sea Vixen, a w nim:

 

Profile barwne John'a Fox'a, odrobina historii, krotka relacja z budowy prosto z pudla modelu Sea Vixen firmy Xtrakit w 1/72. Skromne plany w 1/72, kolejna relacja z budowy waloryzowanego modelu Xtrakit i wreszcie spis dostepnych modeli tej konstrukcji i akcesoriow do nich.

 

Kolejny artykul to relacja z IPMS USA (Muzeum Lotnictwa w Kalamazoo, Michigan). Prawie sie obsikalem jak zobaczylem zwyciezce w konkursie Peoples Choice - OS2U Kingfisher'a na katapulcie wiezy Nr 2 USS Texas - Brawo dla autora Freda Gore.

 

Nastepnie obszerna relacja z budowy Locheed'a S-3B Viking w 1/48 z Italeri, razem z profilami barwnymi Srecko Bradic'a.

 

Kolejna relacja z budowy - tym razem Petljakow Pe-2 w 1/72 z firmy Unimodel.

Kolejny artykul opisuje wizyte w fabryce RODENA - krotki opis i ciekawe zdjecia (moja zonka pracuje na takich wtryskarkach - szkoda tylko ze nie w Rodenie...). Na koniec przeglad ich najnowszego produktu: Nieuport 28cl w 1/32.

 

Potem artykul, ktoru podniosl mi troche cisnienie. Kolejna czesc tutorialu Build your own Cody Flyer - czyli budowa od podstaw pionierskiego latadla. Czemu sie wkurzylem? A pamietacie moj jig do szprychowania kol do BMW R75 w skali 1/72? Otoz autor artykulu Dave Hooper perfidnie skopiowal moj jig. Ciesze sie, ze nie tylko mi sluzy ten patent, bo jego modele wygladaja znacznie lepiej niz przedtem (zanim go uzyl). Nie podoba mi sie tylko fakt, ze ani slowem nie wspomnial o Marudku, ani nawet o forum na ktorym podpatrzyl ten jig prawie rok temu. Nie zrozumcie mnie zle - chce zeby wszyscy korzystali z mojej wiedzy i patentow, malo tego bede dumny jesli ktos z Was pokusi sie o podobna "chalupnicza" walorke. Drazni mnie tylko, ze ten gosciu pisze o tym jakby sam to wymyslil...

 

Nastepny artykul, to sprawozdanie z Eday Praga 08 i znow kilka interesujacych modeli...

 

Potem krotka relacja z konwersji Revellowskiego He-162/E 377 na Mistel w 1/32

 

Kilka nowych pozycji w literaturze modelarsko-lotniczej:

- B-29 Superfortress Walkaround

- Iliushin Il-10 Colours and markings

- Vietnam Scrapbook - an army pilot's combat tour.

 

I w koncu nadchodzace imprezy modelarskie:

- 01.11.2008 IPMS Middle Tennessee contest

- 15-16.11.2008 IPMS UK Scale Model World

- 22.11.2008 Aircraft Enthusiast's air and Model Show

- 11.01.2009 Bolton IPMS 9th Modelling Bonanza

- 16-18.01.2009 London Model Engineering Exhibition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem artykul, ktoru podniosl mi troche cisnienie. Kolejna czesc tutorialu Build your own Cody Flyer - czyli budowa od podstaw pionierskiego latadla. Czemu sie wkurzylem? A pamietacie moj jig do szprychowania kol do BMW R75 w skali 1/72? Otoz autor artykulu Dave Hooper perfidnie skopiowal moj jig. Ciesze sie, ze nie tylko mi sluzy ten patent, bo jego modele wygladaja znacznie lepiej niz przedtem (zanim go uzyl). Nie podoba mi sie tylko fakt, ze ani slowem nie wspomnial o Marudku, ani nawet o forum na ktorym podpatrzyl ten jig prawie rok temu. Nie zrozumcie mnie zle - chce zeby wszyscy korzystali z mojej wiedzy i patentow, malo tego bede dumny jesli ktos z Was pokusi sie o podobna "chalupnicza" walorke. Drazni mnie tylko, ze ten gosciu pisze o tym jakby sam to wymyslil...

Napisz do nich na maila z tym tekstem i swoim wyjaśnieniem. Może przynajmniej dostaniesz przeprosiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dzieki jego artykulowi wiecej ludzi zacznie szprychowac

Na mnie na razie nie licz przez jeszcze jakichś 10 do 15 lat. Słuchaj, a moze mu jakiś koleżka podesłał fotkę szprychowadła bez info, skąd wziął? Najważniejsze- czy DHooper pisze, że sam to ustrojstwo wymyślił? To by dopiero zasługiwało na pomstę :(

Ten anigrandowski Starlifter to rzeczywiście 1/72? Przysięgałbym , że jeszcze niedawno zapowiadali go, acz w 1/144! Toż to musi być 2 kilo żywicy! Oj, chyba się empika trza będzie wybrać na rekonesans...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba nowosc.

Skala: 1/72;

Nr zestawu: AA-2082;

Cena: US$ 196.00;

Opcje malowania: 2;

Linie podzialu: wglebne;

Typ: zywica;

Czesci: zywica 60, przezroczysta zywica 1, metal 3;

Producent: Anigrand;

Importer do UK: Hannants;

Importer do US: Nostalgic Plastic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listopadowy numer Fine Scale Modeler

 

FSM112008.jpg

 

 

a w nim:

- Wildcat w skali 1/32 amerykańskiego asa Butcha O'Hare;

- SdKfz 234/1 w skali 1/35 pełen detali i dobrego malowania;

- Mi-24V w skali 1/35;

- ciekawy artykuł pod tytułem Hairspray Weathering - oczywiście o technice weateringu;

- diorama w skali 1/35 Renault UE plus niemiecki żołnierz;

- budowa USS England w skali 1/350;

- Bf 108B z Północnej Afryki w skali 1/48;

oraz kilka stron przeglądu nowych modeli i sporo zapowiedzi nadchodzących nowści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko , mógłbym wstawić tekstowe streszczenie Wingmasters nr64 oraz 65 , a także Replic nr201 - słowem numery majowo - sierpniowe. Tyle , że moja znajomośc francuskiego słaba jest, oj słaba ; zatem mogę tylko zaznaczyć, o czym sprawa... Jeśli ktoś ma te magazyny i zna język, to droga wolna... Jeśli nie- "biere sie za te zmaganie" [Jan Himilsbach, opowiadanie o egzaminie kamieniarskim ;) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W Grudniowym numerze Scale Aviation Modeller:

 

DSC01030.jpg

 

W dziale News jest kilka ciekawych modeli:

- Revell: Boeing B17F Flying Fortress w 1/48 (pewnie reedycja)

- Planet Models: Heinkel He119 V5 (na plywakach) w 1/72

- Trumpeter: Tupolew Tu-16K Badger G w 1/144

- Choroszy: FVM Tummelisa O-1 na kolach i na nartach, Caproni Ca.36.S

- Anigrand: Douglass C-124A/C-124C GlobeMaster w 1/144

- Attack: MiG-21MF i MiG-21R w 1/144

- Classic Airframes: F2H Banshee w 1/48, poza tym wkrotce beda Fiat Br 20, Fokker D.XXI, Gannet AEW P-6E i Sea Venom

 

Na stronie 1118 pojawil sie dzial Products a w nim miedzy innymi snieg (artificial snow) firmy Signifer. Wyglada calkiem realistycznie widzialem go przy okazji zakupu zywicznych hydroplanow. Wiecej na stronie www.signifer.cheez-aliace.fr

 

W dziale Previews: bardzo lakonicznie o kilku zestawach min. Tu-16K-26 Badger Trumpetera i Airco DH2 Eduarda

 

W dziale Reviews:

- Special Hobby 1/48 CAC-12 Biimerang (Early Version)

- Zvezda 1/144 Tupolev Tu-154M

- HobbyBoss 1/72 Mil Mi-8T – Hip C

- Airfix 1/72 Douglas Devastator TBD-1

- Trumpeter 1/72 Sukhoi Su-15 Flagon A

- Dujin 1/72 Socata TBM 850

- Italeri 1/72 AC-47 ‘Spooky’

- RS Models 1/72 Zlin Z-XII Closed Canopy & Zlin Z-XII Open Canopy

- Dujin 1/72 Kaiser Ka1 & 3 Rhonlaus

- Airfix 1/72 Henschel Hs 123A-1

- Hobbyboss 1/72 Lavochin La-7

- Broplan 1/72 Saab 100B AEW

 

Akcesoria (tylko te ktore przykuly moja uwage):

- Renaissance 2.5 i 3.0 mm soczewki do reflektorow

- Steelworks 1/72 MG15

- Eduard CH-47C/HC-1 Chinook Cargo Interior

- Quickboost 1/32 Junkers Ju 87D/G Stuka

 

Na stronie 1044 niespodzianka – dzial Civil, a w nim Dixie Clipper w 1/144 na podstawce do zludzenia imitujacej wode.

 

W Modellers Profile No 17 – Grass Hopper czyli Fieseler Fi 156 Storch, a w nim:

 

Profile barwne John'a Fox'a, odrobina historii, plany w 1/48 i relacja najnowszego Fieselera Tamiyi. Ciekawe jest to, ze w tym modelu czesc oszklenia jest floczona razem z polowkami kadluba. Andy McCabe siwetnie wykonal wnetrze i silnik, ale koncowemu efektowi brakuje chocby odrobiny weatheringu. Potem tradycyjnie zestawienie dostepnych modeli i akcesoriow do Storcha.

 

Kolejny artykul to relacja z budowy Gustava i Emila w “jenieckim” malowaniu. Czyli amerykanski i brytyjski Messerschmitt (bardzo ciekawe malowania).

 

Nastepnie dwustronnicowy artykul o wspolczesnym lotnictwie Irackim – czyli zbieranina latadel w Irackim malowaniu (od Cessny 172 przez Seabird SB7L-360 az do Mi17.

 

Kolejna relacja z budowy - tym razem FBF-1 Bearcat Trumpetera w 1/32. Zaraz po niej relacja z budowy FJ-4B Fury HobbyBoss w 1/72.

 

Potem fotorelacja z Pilsen 2008, czyli Czesi tez potrafia sklajac…

 

Imprezy modelarskie zaplanowane na 2009:

- 11.01.2009 Bolton IPMS 9th Modelling Bonanza

- 16-18.01.2009 London Model Engineering Exhibition

- 15.02.2009 Huddersfield 2009

- 22.02.2009 South Cheshire Militarie

- 07.03.2009 Flander’s Modelling Festival and Contest 2009

- 07.03.2009 North Somerset Model Show

- 20-23.03.2009 IPMS South Africa Model National Championships 2009

- 28.03.2009 RepLIcon XXIV

- 28-29.03.2009 9th IPMS Cyprus Exhibition/Competition

- 28-29 IPMS Moorsale 14th Model Show

- 04.04.2009 Abington Model Show

- 04.04.2009 MOSQUITOCON 2009

- 05.04.2009 Shropshire Model Show

- 18.04.2009 Poole Vikings Annual Show

- 10.05.2009 The 9th Gloucester IPMS Model Show

- 23-24.05.2009 Scale ACT ‘09

- 16-17.10.2009 JERSEYCON – IPMS USA Region 2 Convention

 

Nastepnie kolejna czesc tutorialu Build your own Cody Flyer - czyli budowa od podstaw pionierskiego latadla.

 

Nastepny artykul, to Quick Build, a wnim Malta Defender – Spitfire Mk Vc Special Hobby w 1/48.

 

Kilka nowych pozycji w literaturze modelarsko-lotniczej:

- Sukhoi Su-30 Flanker

- Poland’s Captured Luftwaffe War Prizes (Polskie Skrzydla 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudniowy numer Fine Scale Modeler

 

FSM122008.jpg

 

 

A w nim:

 

Zapowiedzi:

1:32

Albatros D.III - Roden

 

1:48

Spowith F.1 Camel - Eduard

Fokker Dr.I Dual Combo - Eduard

Fw 190F-8 - Eduard

J4F Widgeon - Classic Airframes

OA9 Goose - Hawk

F-117 A with US modern 4x4 utility vehicle - Tamiya

J350O Drakken - Dragon

F-14A Tomcat VF-213 Blacklions - Dragon

 

1:72

Wellington Mk.III - Trumpeter

Fairey Gannet AS Mk.1/4 - Revell

Messerschmitt Bf109G-6 "Finnish Air Force" - Dragon

 

1:144

F-22A Raptor - Trumpeter

TU-154M - Dragon

Airbus A380 and visible interior - Revell

F/A-18F Super Hornet Low Vis - Dragon

 

oraz zapowiedzi pojazdów i figurek

 

W części warsztatowo-dziennikarskiej:

- częśc pierwsza budowy Hetzera z Dragona w 1/35 z blachami - w tej cześci klejenie i oblachowanie ;

- Helldiver z Academy w 1/72 jako przykład świetnego malowanie oraz weateringu - naprawdę super efekt końcowy;

- budowa dioramy na przykladzie SdKfz 234/1 zjeżdżającego z małej górki;

- krótka historia Consolidated B-24 Liberator;

- budowa włoskiego kutra torpedowego z czasów II WŚ w 1/35 z Italieri;

- w skali 1/48 budowa makiety BA 349 Natter - od podstaw ;

 

Recenzje modeli:

1/48 Trumpeter - C-47A Skytrain;

1/35 Dragon - Stu Pz IV Brumbar;

1/72 Special Hobby - D-558-2 Skyrocket;

1/72 Accurate Miniatures - F-4C/D Phantom;

1/32 21st Century Toys - Ju 87B/R Stuka;

1/72 Academy - Il-2 Sturmovik;

1/48 Classic Airframes - TA-4J Aggressor;

1/35 Revell - Kanonenjagdpanzer;

1/48 Tamiya - A6M5/5a Zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.