Jump to content

Zdjęcie Spoilerów na skrzydle Tornado...pomóżcie proszę

Recommended Posts

Dzisiaj jeszcze poprzegladam zdjecia. Staralem sie w miare dokladnie obcykac cala mechanizacje plata w miare mozliwosci (brak drabiny ). Dobrze ze klapy sloty byly otwarte, to conieco tam widac. Teraz sobie glowy uciac nie dam, ale nie wiem, czy i przerywacze nie byly otwarte na potrzeby ekspozycji.

EDIT:

O, Pawel mnie uprzedzil. Rozumiem, ze wygrzebales wszystko, co bylo warte uwagi?

dolna powierzchnie przerywaczy

"Niewydajemniesie", popatrz MajQ na pierwsze zamieszczone zdjęcie przez Turiusza. To co widać na dalszych fotkach (od spodu płata) to dwuczęściowe klapy za skrzydłowe, podobne rozwiązanie jest w samolotach pasażerskich. Patrząc z góry przerywacz jest trochę w innym miejscu. Na tym zdjęciu widać dokładnie drugi segment klapy za skrzydłowej oraz przerywacz.

234.jpg

A na tym zdjęciu widać,że to na co patrzymy od spodu płata to jednak nie powierzchnia przerywacza.

EGQS1stMayIMG_2965.jpg

No panowie ...chyba osiagnalem co chcialem...za posrednictwem ludzi z http://www.aircraftresourcecenter.com/ udalo mi sie zdobyc cos takiego...mysle ze to bedzie cos czego szukalem...jak dla mnie szczyt modelarskich marzen takie fotki

Marku byc moze poslugujemy sie zla terminologia tego wszystkiego..jesli to nie jest to o czym piszemy..to z gory przepraszam...chodzilo mi o ten element ktory jest naponizszych fotkach...

TornadoZA362010.jpg

TornadoZA362009.jpg

TornadoZA362008.jpg

TornadoZA362004.jpg

TornadoZA362023.jpg

i jak wam sie to podoba ??

Niezły przykład jakie mogą być efekty dociekliwości. A i przy okazji niezła lekcja z budowy współczesnych samolotów bojowych.

Teraz pozostaje to tylko w budowie wykorzystać. Turecki, masz tu przynajmniej kilku niecierpliwie oczekujących na efekt przełożenia tego na skalę 48.