Jump to content

Robienie modeli "do szuflady"

Recommended Posts

Dla mnie porównywalna z tą jest taka, kiedy w "Skyfall" (James Bond)  rozwalają na planie zabytkowego Astona Martina DB5.  Aż mnie coś zabolało... A autor modelu? Niee, sklejone byle jak - pomalowane byle jak, byleby było - circa about 2-3 godziny. Wiem - niekonsekwencja - wcześniej napisałem że pewnie ze 30-40 roboczogodzin - ale ten model sklecony naprędce GRA porządnie zrobiony model i rozpacz Paździocha jest za właśnie tym własnoręcznie dopieszczonym, efektownym modelem Me262. A my się w to wczuwamy.

• Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Chyba zebrało mi się trochę na żale. Nie wiem czy macie podobnie ale mnie od pewnego czasu frustruje świadomość że wszystko co robię jeśli chodzi o modelartstwo (poza lotniczym zajmuję się też kolejow

Toż to rzecz niebywała.Fora modelarskie wręcz słyną z wysokiej kultury wypowiedzi  i otwartości na nowych członków.Wszyscy są traktowani jednakowo bez względu na umiejętności.Grzech nie założyć profil

Z tą przyjacielską atmosferą na forach tudziez grupach facebookowych to też tak nie koniecznie 😉

Posted Images

22 godziny temu, WujekAlice napisał:

To ja nawet nie wiedziałem, że modelami się tak trzeba chwalić...?

Pisałem o chwaleniu się ? Nie mam się czym chwalić, nie jestem modelarzem PRO.

Chodzi mi raczej o dzielenie hobby z innymi. Poza modelarstwem od wielu lat zajmuje się astronomią i astrofotografią, i to już poniekąd jest hobby "stadne" bo ludzie którzy się tym zajmują w Polsce (a jest ich na prawdę wielu) integrują się bardzo chętnie na licznych zlotach których w całej Polsce jest rocznie nawet kilkanaście. Wiem że modelarstwo to coś innego i trudno liczyć na coś  w tym stylu. Cóż może kiedyś wirus się skończy i poszukam inicjatyw ze środowiska modelarskiego skoro piszecie ża takie jednak występują.

Edited by michal78
  • Like 1
15 minut temu, michal78 napisał:

Wiem że modelarstwo to coś innego i trudno liczyć na coś  w tym stylu

Jak mogłeś tak napisać?Wszak na wszystkich imprezach modelarskich panuje wprost rodzinna atmosfera i zostaniesz powitany z otwartymi ramionami.Że o przyjacielskiej atmosferze na forum (obojętnie którym)nie wspomnę.Zawsze możesz liczyć na pomocną dłoń i wsparcie.

• Sad 1
Teraz, Xmen napisał:

Jak mogłeś tak napisać?Wszak na wszystkich imprezach modelarskich panuje wprost rodzinna atmosfera i zostaniesz powitany z otwartymi ramionami.Że o przyjacielskiej atmosferze na forum (obojętnie którym)nie wspomnę.Zawsze możesz liczyć na pomocną dłoń i wsparcie.

Chodziło mi raczej o częstotliwość imprez stricte integracyjnych :)

Ciężko się integrować na imprezie w ten trudny czas...

W zeszłym roku nie było wystaw i konkursów, w tym - raczej też nie ma co liczyć. Chyba że od połowy roku, ale tegoroczny Wrocław i tak odpadnie...

4 minuty temu, martinello napisał:

tym - raczej też nie ma co liczyć

Dlaczego?Kościoły otwarte,galerię handlowe też ,rozgrywki halowe się odbywają a nie można otworzyć hali dla grupki osób.

6 minut temu, martinello napisał:

ale tegoroczny Wrocław i tak odpadnie...

Szkoda.Wybieralem się na giełdę.

Z tą przyjacielską atmosferą na forach tudziez grupach facebookowych to też tak nie koniecznie 😉

• Like 2
  • Sad 1
17 minut temu, Moses napisał:

Z tą przyjacielską atmosferą na forach tudziez grupach facebookowych to też tak nie koniecznie

Oj tam zaraz takie tam. Nie siejmy fermentu bo się kolega od hobby odwróci. :haha: "Pewne" sprawy zamiećmy kulturalnie pod dywan :cool:

• Haha 2
  • Sad 1
18 minut temu, Moses napisał:

Naprawdę? A ja cały czas żyłem w przeświadczeniu że jest inaczej.Chyba byłem w błędzie.

• Haha 1
  • Sad 1
14 minut temu, Xmen napisał:

Chyba byłem w błędzie.

Najważniejsze w życiu jest to, że umiemy przyznawać się do błędów :super:

• Haha 1
  • Sad 1
Godzinę temu, Xmen napisał:

wężykiem.... 😇

• Haha 2
1 godzinę temu, michal78 napisał:

Pisałem o chwaleniu się ? Nie mam się czym chwalić, nie jestem modelarzem PRO.

Chodzi mi raczej o dzielenie hobby z innymi. Poza modelarstwem od wielu lat zajmuje się astronomią i astrofotografią, i to już poniekąd jest hobby "stadne" bo ludzie którzy się tym zajmują w Polsce (a jest ich na prawdę wielu) integrują się bardzo chętnie na licznych zlotach których w całej Polsce jest rocznie nawet kilkanaście. Wiem że modelarstwo to coś innego i trudno liczyć na coś  w tym stylu. Cóż może kiedyś wirus się skończy i poszukam inicjatyw ze środowiska modelarskiego skoro piszecie ża takie jednak występują.

Ale ja to tak trochę odebrałem na zasadzie - Eee nikt tego nie widzi, po co mam to robić...?

5 minut temu, WujekAlice napisał:

A co, instalacji hydraulicznych nikt w modelach nie robi??? Poza tym wężyki to nie tylko hydraulika, to medycyna, zoologia i zacierologia

Ale nijak to się ma do pisania.

Edited by Xmen
W dniu 16.02.2021 o 13:26, michal78 napisał:

Chodzi mi raczej o to że kiedyś w czasach np szkoły średniej mogłem się wymieniać uwagami z kolegami którzy również się tym zajmowali i widzieli moje modele na żywo (a ja ich)

Całkowicie rozumiem. Po powrocie do modelarstwa chwilę byłem sam,  po jakimś czasie udało mi się zarazić tym hobby szwagra i dołączył jeszcze dobry kolega. Teraz jest nas trzech 😀. Czasem sobie robimy "warsztaty modelarskie" i jest świetnie! Taka grupa wsparcia dużo daje i napędza do dalszego działania.

Mam nedzieje ze jak dozyje takie wieku bede mógł się pochalić podobną kolekcją swoich marinesiaków 

4 godziny temu, KP.Taurus napisał:

A tu kolejny przykład dlaczego warto robić modele, czytaj jak zachować zdrowie psychiczne i fizyczne pomimo braku zrozumienia przez najbliższych :)  

A to ciekawe, bo mi dzisiaj na YT wyskoczył właśnie ten reportaż, a za chwile wiele innych podobnych.

Znam pana Romualda osobiście,przesympatyczny człowiek z ogromną wiedzą,był kilkukrotnie na wystawach które organizowałem.Powturzę po raz kolejny to jest prawdziwy modelarz,a my to jesteśmy sklejacze.:jupi2::jupi2:

Podziwiam! w tym wieku, taka sprawność...niesamowite.

A  ,,prawdziwym" modelarzem jest moja ciocia...🤣😉 skończyła szkołę zawodową jako ,,modelarz"  i ma na to papier 🤪🤣😉- przy Hucie Zygmunt...