Jump to content

Mi-24D Zvezda 1/72

Recommended Posts

12 godzin temu, Adamsky napisał:

a tu jeszcze inne foto Qalimara :)  i ktos butle sie nie bał i zaj..... :)

x1.jpg

x2.jpg

Witam

Sprawa jest ciekawa, bo jest zdjęcie wersji D z podstawami tych zbiorników. Ono było podstawą do NIE usuwania ich z odlewu, sądziłem że zbiorniki zostały wyjęte na na przykład czas serwisu.  @Adamsky Mógłbyś się odnieść do tych materiałów ?

Pozdrawiam

Lewa strona.

mi24-06.thumb.jpg.357d8e65601124ac28b23b0ede247ccd.jpg

Jak na załączonym  obrazku brak butli ppoz i brak samej instalacji i jej wyprowadzenia , Po raz koleny napisze - na śmigłowcu Mi-24 butle ppoz występują tylko po prawej stronie, nie wiem jak cię przekonać, skoro 20 letnie doświadczenie na śmigłowcach w naszym wojsku jest za małe napis z do ZVEZDY.

ciężko było usunąć te butle? na zdjęciu wygląda to bardzo estetycznie a mam podobny problem u siebie - mi24p w podkładzie i butle z obu stron...
Witam

Czeska żyletka i skalpel.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

4 godziny temu, Psar77 napisał:

Panowie darujcie już sobie te wszystkie złośliwości i uszczypliwości.
Tomek fajny model wyszedł 👌 Sam mam w planach maszynę w tym malowaniu i z okresu służby w Iraku ale w 48 i chciałbym zrobić ja w locie. I tu pytanie do znawców -  jak można w miarę sprawnie wyprostować ugięte już przez Zvezdę łopaty wirnika ? 🤔

Najprościej odwrócić :haha:

...a na poważnie to w palcach przegiąć po kawałku w drugą stronę. Łopaty w locie powinny być lekko uniesione ponad poziom. :szampan1:

• Thanks 1

Bardzo ładnie wykonany model.  Widać ogrom włożonej pracy 👏

Sam mam go w planach w niedalekiej przyszłości.

17 godzin temu, Psar77 napisał:

jak można w miarę sprawnie wyprostować ugięte już przez Zvezdę łopaty wirnika ?

Ja w swoim  Apache wyginałem łopaty maczając je chwilę we wrzątku a po wyjęciu giąłem na kawałku rury PCV 110.

Edited by burzatg
literówka
  • Like 1
  • Thanks 1
12 godzin temu, burzatg napisał:

Bardzo ładnie wykonany model.  Widać ogrom włożonej pracy 👏

Sam mam go w planach w niedalekiej przyszłości.

Ja w swoim  Apache wyginałem łopaty maczając je chwilę we wrzątku a po wyjęciu giąłem na kawałku rury PCV 110.

Proponuję zwrócić uwagę na to że w mi-24 łopaty się nie uginają, tak jak w apache'u... typ wirnika jak i dźwigara raczej to uniemożliwiają

Ja nawet nie próbowałem nic robić z łopatami, bo bym jeszcze popsuł, trudno zostało tak jak jest. Z tego co pamiętam to gdzieś był poruszony wątek, że łopaty wyglądają trochę jak opuszczona parasolka, a może bardzie karuzela z opuszczonymi prostymi ramionami.

Mają wyglądać tak. Wiec trzeba je wyprostować a na łączeniu z głowica unieść ku górze
mi-24-9.jpg.470730d2c25409a5dbea263c5cc81c23.jpg
...aaaa, to on ma latać, nie doczytałem bez okularów, a jakby zamiast łopat zrobić krążek przeźroczystej plexi ? Nie wiem czy czasem gdzieś w internecie nie widziałem czegoś takiego.
27 minut temu, tomekk napisał:

...aaaa, to on ma latać, nie doczytałem bez okularów, a jakby zamiast łopat zrobić krążek przeźroczystej plexi ? Nie wiem czy czasem gdzieś w internecie nie widziałem czegoś takiego.

Raczej odpada - nie bedzie to wyglądać naturalnie...

Na zakończenie galerii wrzucam jeszcze to co chciałem umieścić w ramach scenki rodzajowej jako tło dla modelu śmigłowca. Jak już wspomniałem w galerii F104G są to moje pierwsze kroki w tym zakresie. Blokady betonowe są wydrukiem 3D i obrobione przeze mnie. Miałem problem z obróbką plastiku na postaciach, bo jest taki trochę ciągnący się i przy "okrawaniu" strzępił się. Są to postaci pilotów i obsługi NATO (Italeri), naszego pilota trochę przerobiłem, dodając kamizelkę, kolorystykę też jakoś tak podpatrzyłem w internecie, ale zapewne może być wiele uwag. Zaznaczam, że nie jest to jakaś konkretna diorama, poświęcona jakiemuś wydarzeniu w historii, ot takie urozmaicenie witrynki z modelem śmigłowca.

P1150611.JPG

P1150615.JPG

P1150619.JPG

P1150620.JPG

• Like 3

Jeszcze jedno pytanko podepnę do tematu, jeśli Tomek nie ma nic przeciwko: w Iraku nasze Mi latały z zamontowanymi w oknach kabiny transportowej karabinami 7,62mm - robi ktoś takie z żywicy ? I co to dokładnie za typ ? 🤔

52541.jpg

Edited by Psar77

Latały z PKaśkami

• 1 month later...
W dniu 3.03.2021 o 15:39, Psar77 napisał:

Jeszcze jedno pytanko podepnę do tematu, jeśli Tomek nie ma nic przeciwko: w Iraku nasze Mi latały z zamontowanymi w oknach kabiny transportowej karabinami 7,62mm - robi ktoś takie z żywicy ? I co to dokładnie za typ ? 🤔

52541.jpg

Tak to były pekaśki... niestety w 72 dobre nie występują.

Ja strugałem do swojego Mi-24W sam :szampan1:

DSCN5152.JPG

• Like 4
  • 2 weeks later...

@Mitrandir takie pekaski są w zestawie Mi-2 HB :)