Jump to content

Recommended Posts

Z racji tego że czekam do połowy kwietnia za aerografem przed malowaniem kamo w Su-22. Wiec zacznę sobie powoli dłubac tego Miga który linie ma do diupy ( ksiązka ma tytuł diupa pamietam ze szkoly w 2012 :) )

tkBklAJ.jpg

kBZ8aKG.jpg

qIWD5fL.jpgjHArExq.jpg

Malowanie w planach o te.

attachment.php?attachmentid=1044102&d=13

29-20 - Mikoyan-Gurevich MiG-29 Fulcrum - Germany - Air Force

29-20 - Mikoyan-Gurevich MiG-29 Fulcrum - Germany - Air Force

• Like 1
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jak już zacząłem to wypada już go skończyć a nie poddać się. Trzeba mieć czasami cierpliwość.  I pierwszy raz będę używał aero to trzeba przetestować go. 

Czerwony poszedł. Tak ta litera C  to kolor gdzie miałem malowac ale nie zakryło ołówka.. 😕  Drugiej strony nie dałem bo swiezo malowane. Edit po 10 godzinach Farba Humbrol 60

Pierwszy raz malowane aerografem to dopiero początki.   Malowana emalia Humbrol 154  1ml farby+1ml Tamiya X-20 Czyli w proporcji 1/1?   Przesiadam sie po emaliach na akryle ale nvm

Posted Images

Ten model to koszmarek, opracowany bodajże przez firmę Nakotne, kiedy o MiGu-29 jeszcze niewiele wiedziano. Przypomina pierwowzór tylko z daleka. Przyjrzyj się sylwetce, zwłaszcza w przedniej połowie kadłuba.

Sklej na szybko, wykorzystaj do opanowania aerografu przed suką.

Posted (edited)
23 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Zostawiasz te wypukle linie ?

Nigdy nie ryłem w modelach bo zawsze kupowałem z liniami wklesłymi już. I nigdy nie kupowałem mistercarfta tylko nvm co mnie skłoniło zeby kupic to, chyba malowanie. Pewnie bedzie to samo co u kolegi obok @myszaty próba nie udana.

Edited by DamianosPL

Pocieńkować?!?

Choć lepsze byłoby : wyrzezać😉

Ale model idealny jako ćwiczebny - jest z czego robić, materiału aż nadto.

• Like 1

Da radę skalpelem wyryc linie? Bo aktualnie nie mam żadnych narzędzi z tym związanych bo nie były mi potrzebne. 

Pozdrawiam 

Jak już to raczej grubsza igła, sztyft z cyrkla w jakiejś oprawce.

I coś na liniał do prowadzenia rysika - na tym poległem, jak nie masz oparcia jak prowadzisz rysę to wychodzi fala, a to już jest nie do korekty, zaczynasz zalewać CA, wklejać ramki itp. i robi się syf...

Co za subtelny detal :D

Posted (edited)

Dzisiejsza praca i podkład dany.

Dać jakies obciązniki z przodu?

KNPMnMh.jpg

9wkPhFK.jpg

jDbYpGi.jpg

N951iq4.jpg

ttf4cXk.jpg

PvFYI1Z.jpg

Edited by DamianosPL
34 minuty temu, DamianosPL napisał:

Dać jakies obciązniki z przodu?

Daj lepiej z tyłu.

Będzie w pozycji startowej i pięknie zaprezentuje oglądającym np. wloty powietrza :mrgreen:

Ja wiem, że to pomoże jak umarłemu kadzidło, ale stateczniki pionowe powinny lekko rozchodzić się na boki, a u Ciebie chyba są pionowe lub nawet zbieżne ku sobie.

17 minut temu, RAV napisał:

Ja wiem, że to pomoże jak umarłemu kadzidło, ale stateczniki pionowe powinny lekko rozchodzić się na boki, a u Ciebie chyba są pionowe lub nawet zbieżne ku sobie.

Sa tak sklejone.

InkedjDbYpGi_LI.jpg

4 godziny temu, Grzes napisał:

Daj lepiej z tyłu.

Będzie w pozycji startowej i pięknie zaprezentuje oglądającym np. wloty powietrza :mrgreen:

Czyli podwozie tkz koła przykleic? 

I tak nikt nie bedzie oglądał bo nie ma kto u mnie w domu tylko wszystko sie kurzy.

W dniu 29.03.2021 o 00:00, myszaty napisał:

Jak już to raczej grubsza igła, sztyft z cyrkla w jakiejś oprawce.

I coś na liniał do prowadzenia rysika - na tym poległem, jak nie masz oparcia jak prowadzisz rysę to wychodzi fala, a to już jest nie do korekty, zaczynasz zalewać CA, wklejać ramki itp. i robi się syf...

Bardzo dobrze jako liniał sprawdzają się elastyczne taśmy maskujące 3M (granatowa) oraz Dymo do linii prostych na płaskich powierzchniach. Sam korzystam i sobie chwałę.

Patrzę na ten produkt i mam wrażenie, jakby powstał w latach, no nie wiem... powiedzmy wczesne sześćdziesiąte?

Ale nawet wtedy lotki, stery były zaznaczane liniami wgłębnymi. Skamieniałość pakowana w kolorowy papierek, to już jest chyba graniczne osiągnięcie modelu biznesowego "producenta".

To jest wręcz nieprawdopodobne.

Chcesz go jakoś poprawiać? Przerabiać linie na wgłębne? Ja bym zostawił, jak jest. Z tymi pancernymi wlotami, zmyślonymi liniami podziału, o które można by się potknąć, krawędziami spływu grubości płyty chodnikowej, będzie jako całość bardziej spójny. 

Co innego, gdyby nie było innych modeli "29" w tej skali. Ale są. I nie ma gorszego.