Jump to content

Recommended Posts

• Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Piszemy o nieszczęsnym niby Migu. Żadna cena nie jest tu adekwatna, chyba że kalkomanie nadają się do czegokolwiek.   Co do alternatyw innych modeli w rodzaju tanio / drogo, oczywiście nie d

Dawaj!

Jak już zacząłem to wypada już go skończyć a nie poddać się. Trzeba mieć czasami cierpliwość.  I pierwszy raz będę używał aero to trzeba przetestować go. 

Posted Images

Podstawy trzeba na czymś opanować, to jest idealna sprawa.

Opakowanie po jogurcie ma malować czy łyżki?!?

Niech się zaznajamia z bryłą nieregularną - nawet jak trzymać aero, ustawić  model, maskować, pod jakim kątem...

Zdąży jeszcze kolega sp....ć model za 2 stówki...a tak nie ma straty.

Edited by myszaty
8 godzin temu, DamianosPL napisał:

Z kazdym dniem sie zastanawia czy jest sens jeszcze go robic........

61Y1hxM.jpg

6BZ42qU.jpg

Jasne, że jest dalej nad nim pracować. Ja bym te linie podziałowe albo usunął całkowicie albo przynajmniej zmniejszył ich wydatność poprzez przetarcie ich papierem ściernym oraz nawiercił otwory w dyszach silników RD-33.

Posted (edited)

W głowie ciagle chodził mi pomysl zeby do tych silników dokleic wate taka specjalna i pomalowac ja tak jakby wygladało ze zar z dyszy leci cos jak ala rakiety. Ale nvm czy ma to sens przy tak tanim modelu  

Cos jak na tym zdjeciu ale tylko przy silniku skleic a nie jak tutaj wielkie.

Uploaded 22. August 2020 at 18:01:05

f110 engine f 15 ex | Intelligent Aerospace

Edited by DamianosPL

Jeszcze to badziewie męczysz? Dla kogo, dla kilku kibiców, którzy napiszą (może) jakiś kurtuazyjny komentarz w galerii i zaraz o niej zapomną? Równie szybko zapomną o tym warsztacie, jak napiszesz (oby) "odpadam". Popatrz na to co już zrobiłeś i pomyśl, że na koniec nie będzie wcale lepiej. Szkoda czasu na coś takiego, lepiej poświęć go na model, przy którym czegoś się nauczysz i który na półce będzie dobrze wyglądał. A najcudowniej na świecie wykonane płomienie z waty temu czemuś na pewno nie pomogą.

8 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

nawiercił otwory w dyszach silników RD-33

A to już brzmi zupełnie kuriozalnie - te śmieszne baryłki w zestawieniu z fachową nazwą :szczerbol:

• Like 1
9 godzin temu, kubisz napisał:

te śmieszne baryłki

TE śmieszne baryłki to BARYŁKI MOCY :haha:

Co do ogółu zgadzam się z kolegą w całej rozciągłości i aż się dziwię, że ludziom chce się marnować czas i zasoby na takie pokraki. Co innego jak nie ma alternatywy, wtedy ok - np. takie francuskie bombowce o aerodynamice wagonu tramwajowego. Ale żeby MiG-a.? I to w dodatku 29-tego? :benc:

40 lat temu a dokładnie w 1982 roku wg. Scale mates powstał ten zestaw gdzie w Polsce jeszcze mało kto słyszał o Migu-29. Skrzydlata Polska w 1986 jakieś artykuły i zdjęcia słabej jakości a tu model. Mam wątpliwości co do daty powstania tego zestawu.

• Like 1

Jak wyżej chłopaki piszą. Zostaw to, ale do kosza nie wywalaj. Jak przyjdzie Aerograf będziesz miał materiał aby pociwczyc preszejdingi, marmurki, zamiast robić to na żywym modelu. Z tego i tak nic nie bedzie

Kolega świadomie bierze udział w projekcie grupowym Sklejamy modele Mistercrafu i świadomie jako alternatywę dla Su-22 wybrał Miga-29A i świadomie wie co robi, a że model jest jaki jest nie znaczy, że ma go nie ukończyć i zrobić coś sensownego z produktem firmy Nakotne pakowanym przez Mister Craft. Ja trzymam kciuki za ukończenie tego projektu. Dlatego DamianosPL bierz się za robotę i nie płacz nad tym modelem tylko go rób !

12 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Sklejamy modele Mistercrafu

Cytat

Model – odwzorowanie w pewnej skali większego obiektu, np. model samolotu.

6BZ42qU.jpg

rear-view-of-the-rd-33-engines-on-a-serbian-air-force-mig-29-jet-fighter-D4RWGK.jpg

:roll:

9 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

nie płacz nad tym modelem tylko go rób

Nie, nie rób.

Godzinę temu, kubisz napisał:

Model – odwzorowanie w pewnej skali większego obiektu, np. model samolotu.

No i niby czego to ma dowodzić???

Każdy model ze względu na skalę podlega pewnym  uproszczeniom, zależnie od tego do czego ma to  służyć.

Za niedługo będą żądać skanu laserowego 3d by porównać model z oryginałem...🤣😁

13 godzin temu, DamianosPL napisał:

W głowie ciagle chodził mi pomysl zeby do tych silników dokleic wate taka specjalna i pomalowac ja tak jakby wygladało ze zar z dyszy leci cos jak ala rakiety.

Dawaj!

• Like 2

Ten Mig może być początkiem ciekawej kolekcji następny będzie Mig firmy italeri następnie hasegawa i trupmeter. Czytery modele na przykładzie których widać jak zmieniło się wykonanie wyprasek modelu niby tego samego samolotu ciekawe i pouczające zawierające aspekt dydaktyczny rozwoju technologii.

• Like 1
Posted (edited)
Godzinę temu, Focus napisał:

Ten Mig może być początkiem ciekawej kolekcji następny będzie Mig firmy italeri następnie hasegawa i trupmeter. Czytery modele na przykładzie których widać jak zmieniło się wykonanie wyprasek modelu niby tego samego samolotu ciekawe i pouczające zawierające aspekt dydaktyczny rozwoju technologii.

W sumie tak pewnie italeri chyba ze polecasz jakis innej firmy do 100 ziko? Chyba ze jakis inny samolot z nietypowym malowanie np ten italeri tyle ze niedostepny jestPANAVIA Tornado IDS Black Panthers - Image 1

Edited by DamianosPL
5 godzin temu, Focus napisał:

Bardzo dobry pomysł. Ja sam buduję taką tego typu kolekcję ale w oparciu o modele samolotu F-104 Starfighter a także F-4 Phantom II i F-14 Tomcat. Tego typu kolekcje właśnie bardzo dobrze pokazują i uświadamiają jak zmieniało się projektowanie modeli redukcyjnych i ma to właśnie walor edukacyjny. Zgadzam się w pełnej rozciągłości.