Skocz do zawartości

Emil tamyi w 1:48


slawek632

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na "Niemcach" się nie znam nic a nic, ale czy od spodu nie powinien być widoczny "szew" łączący obie połówki kadłuba (jak na załączonym rysunku)?

d4b5a99bd19460d9m.jpg U Ciebie jest to bardzo ładnie zaszpachlowane.

 

Poza tym model pierwsza klasa. Bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie opinie brak szwu na gorze i dole jest oczywistym moim bledem ale moge obiecac poprawe bo emil to klasyka gatunku i napewno jeszcze kiedys wroce do tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest ok, mam tylko jedno pytanie, czemu on jest taki czysty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemnie zrobiony Bf-109. Fajnie, że wybrałeś takie właśnie malowanie.

Podoba mi się gładkość powierzchni, ułożenie kalek, slady eksploatacji.

Nie podoba mi się brak wspomnianego wcześniej szwu i wash w niektórych liniach podziału. Linie wyglądają na zbyt mocno nacięte skalpelem lub źle wyszlifowane, a wash bardzo to uwidacznia.

 

Ogólnie modelik trzyma poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie zrobiona 109'tka (extra wnetrze kabiny).

 

Zastanawia mnie tylko maly brak konsekfentnosci w sladach eksploatacji - wykonales okopcenia dzialek, a karabiny??? kanaly sa totalnie czysciutkie a w orginale to wlasnie one ulegaly szybszemu okopceniu (a nie powierzchnie skrzydel)...

 

pzdr.

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuje za wszystkie pozytywne opinie i uwagi.Niestety niektore bledy sa juz raczej nie do skorygowania np szwy na gorze i dole kadluba,napewno poprawie okopcenie km kadlubowych.Uczymy sie i doskonalimy caly czas a i tak popelniamy bledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Bf 109 to rzekłbym, że bardzo powszechnym ten szef zjawiskiem jest.

 

Dlaczego on jest taki czysty bo sie odpowiedziu nie doczekałem

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla czego taki czysty bo taka mialem wizje tego modelu powiedzial bym moj kaprys co do szwu to mysle ze chodzilo o wszystkie samoloty w pytaniu a nie tylko o 109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wizja wizją, a ja z chęcią wrzucę kij w mrowisko, bo Avia złeterowana dość zacnie, gdzie idąc tą samą drogą 109'tka to samolot, który do czyścioszków zdecydowanie nie należał i że tak powiem z modelarskiej przyzwoitości należałoby go umorusać, bo przecież modelarstwo to poza hobby, głównie a może przede wszystkim budowa miniatury tego co latało kiedyś ponad naszymi głowami. Polepienie i pomalowanie modelu to najprostrze czynności jakie wykonujemy w naszym hobby ale weathering już taka prosta czynnością nie jest i myślę, że nie powinien się on ograniczać tylko do zapuszczenia linii podziału i pomazania pastelami (w przypadku Bf 109 prezentowanego) śladów spalin z kolektorów wydechowych.

 

Jeśli wizja taka, to w porządku, każdy ma pełne prawo do interpretacji własnej, natomiast ten Bf 109 jest wręcz nieprzyzwoicie czysty, a przez to troszku zabawkowy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.