Jump to content

Tamiya 35053 German Mounted Infantry czyli dwóch Kulturtraeger-ów i kóń

Recommended Posts

Witam forumowiczów!

Poniżej prezentuję moje wyniki zmagań z tym starym, ale jarym zestawem Tamki. Zrobiłem z nich dwóch Lejtnantów w końcu. Chociaż, z tym pieszym miałem mały problem, bo na pudełku ma kołnierz szeregowca (ewentualnie kaprala). Bryczesy i pas oficerskie, a szelki sugerujące, że jest to zwykły żołnierz lub podoficer. Ta piesza figurka ma swój remake sprzed paru lat (35298 Field Commander Set) i tam na ilustracjach widać, że bezsprzecznie chodzi o oficera.

Wymieniłem główki na żywiczne. Wyposażenie wymieniłem na to, co tam miałem w szufladzie (chlebak  i lornetka Tamiyi, ładownice, puszki na maski gazowe i Schmeisser Dragona). Po sklejeniu pomalowałem głównie farbami AK (trochę też Tamiya i Pactra).  Wyglądają jak "Goście goście" w wersji feldgrau (tfu, tfu...).

Zapraszam do komentowania!

IMG_3533.JPG

IMG_3502.JPG

IMG_3510.JPG

IMG_3507.JPG

IMG_3517.JPG

IMG_3520.JPG

IMG_3513.JPG

IMG_3518.JPG

Edited by Mr_X

Dzięki! Prawdę mówiąc nie wiem co to za producent. Kupiłem te główki w liczbie 5 sztuk na allegro w woreczku.

Właśnie myślę nad podstawką. Czy coś mniejszego, czy jakaś większa dioramka. Kiedyś w  księgarni Pelta było tych dwóch w gablotce. Ktoś zrobił taką podstawkę-mini dioramkę z kieliszka (do koniaku?).

• 4 weeks later...

Całkiem ładnie ci wyszły te pokraki od Tamki.

Fatalna jakość figurek, a tek kuń to jest za krótki (trzeba mu wkleić 5mm kadłuba).... a łeb to chyba ma od krokodyla. Robiłem to kiedyś....

No i te torby całkiem zmyślone. Strzemiona.... masakryczne.

...ale się pomściłem. Sorry.  Kup lepiej kucyki z Dragona. Są jednak lepsze.