Jump to content

JASDF RF-4E Phantom , Platz 1:144.

Recommended Posts

W dniu 26.03.2021 o 22:40, milczacy napisał:

Klasa 👏

Widzę, że się ostatnio specjalizujesz w tematycznych winietach, extra Ci to wychodzi 👍

Dokładnie tak.

Skala 144 jest idealna do takich inscenizacji. Trzeba tylko nie przesadzić z ilością dodanych obiektów i skomponować wymowną scenkę , w której wiadomo o co chodzi. 

Figurki są na tyle małe że nie widać po nich "sztuczności" ,  samoloty  uproszczone wiec w miarę szybko wszystko się robi.

Fajna zabawa polecam! 

• Like 1
39 minut temu, zloty napisał:

... samoloty  uproszczone wiec w miarę szybko wszystko się robi.

Taaa, tylko trza jeszcze mieć dobry wzrok, żeby widzieć, co się robi 😀

Ja takiej drobnicy nawet w lupie nagłownej nie widzę 😎

Gratuluję tak wykonania, jak i wzroku 😉

Malowanie wyszło konkretnie - dużo się na nim historii różnych dzieje, jest się na co popatrzeć. I - jak wspominałem już na kg144 - fotki z perspektywy człowieka ogląda się z przyjemnością.

Niuanse na niebieskim kamo wyszły Ci doskonale! Nie mogę się pozbyć wrażenia że golenie podwozia są minimalnie za długie, ale może to kwestia braku podwieszeń, jakiś taki smukły się zrobił 😉 

Posted (edited)
W dniu 29.03.2021 o 21:09, Mikolaj75 napisał:

I jedynie żal, że taka maszyna jak Phantom nie ma ciekawszej bazy pod model w tej skali.

Właśnie dlatego jest taki pstrokaty. Wszyscy skupiają uwagę na malowaniu , mydlane linie podziału i brak finezji uchodzi bezkarnie... 

W dniu 29.03.2021 o 22:25, lejgo_inc napisał:

I - jak wspominałem już na kg144 - fotki z perspektywy człowieka ogląda się z przyjemnością.

Moim zdaniem fotki z żabiej to podstawa.

W dniu 29.03.2021 o 23:26, filipsg napisał:

Nie mogę się pozbyć wrażenia że golenie podwozia są minimalnie za długie, ale może to kwestia braku podwieszeń, jakiś taki smukły się zrobił 😉 

Wydaje mi że proporcje są ok

81544_1485790984.jpg

Edited by zloty