Skocz do zawartości

Fińskie Panzer IV


OLO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam naszła mnie ochota na zrobienie Fińskiego Panzera IV. Wiadomo ,że jest to wczesna wersja  ,,J"z dużym tłumikiem i bez silnika pomocniczego. Kłopot zaczyna się z pastą magnetyczną. Na zdjęciach wygląda to tak ,że pasta jest na przodzie wieży i przodzie kadłuba a nie widać czy jest na wannie i osłonie kadłuba. Pytanie czy magła tam być czy nie została położona  , z góry dziekuję za pomoc pozdrawiam OLO.

f89570de97be8e8209ccd1b6260eccae.jpg

7cbb9a9ddf7555082ee3faa8ac6c3eef.jpg

pobrane.jpeg

07fc6adbb6d7d08d1f8f671b7057b8e3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OLO napisał:

Witam naszła mnie ochota na zrobienie Fińskiego Panzera IV.

Na czterech zdjęciach powyżej są pojazdy - Ps.221-6 ; nieznany ; Ps.221-1 ; Ps.221-5

 

4 godziny temu, OLO napisał:

Wiadomo ,że jest to wczesna wersja  ,,J"... .

Produkcja lipiec 1944 roku - montownia Nibelungenwerk

Do Finlandii wysłano 15 sztuk ( z zakupionych 20 sztuk) - 16 i 19 sierpnia 1944 roku. Numery Fgst.Nr. w przedziale od 91572 do 91859. Numeracja Fińska to od Ps.221-1 ~ Ps.221-15.

Do dzisiejszego dnia przetrwały Ps.221-3 ; Ps.221-6 ; Ps.221-12

 

4 godziny temu, OLO napisał:

... z dużym tłumikiem... .

Właściwym dla tej wersji - 1436485088_meser262@tumikwczesnegoausf.J.thumb.jpg.7f660710461242ae1a06bcac994ea520.jpg

 

4 godziny temu, OLO napisał:

Kłopot zaczyna się z pastą magnetyczną. Na zdjęciach wygląda to tak ,że pasta jest na przodzie wieży i przodzie kadłuba a nie widać czy jest na wannie i osłonie kadłuba. Pytanie czy magła tam być czy nie została położona 

Pasta była nakładana w montowni Nibelungenwerk :

:arrow: wieża - tylko przód + osłona jarzma + osłona oporopowrotnika

:arrow: kadłub - przód (tam gdzie MG i wizjer kierowcy) + boki do zapasowych gąsek z prawej strony (ten skos) i do zapasowych kół z lewej strony (ten skos) + tylna płyta + boki wanny

:arrow: błotniki z przodu do narzędzi (prawa strona i do lampy (lewa strona) + tył błotników (tylko skosy)

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez meser262
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc model będę budował z zestawu Revell 1:72.Duży tłumik miałem na myśli ten od spalin, a z lufą to wyboru nie ma jest dostępna z Abera ale do wersji H . Jest o niebo lepsza od  zestawowej . Jeszcze pytanie czy posiada któryś z kolegów zbędną wieżę do IV z Revlla 1:72 albo samą górę wierzy bo ja swoją gdzieś przesiałem pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, OLO napisał:

... Jeszcze pytanie czy posiada któryś z kolegów zbędną wieżę do IV z Revlla 1:72 albo samą górę wierzy bo ja swoją gdzieś przesiałem pozdrawiam OLO.

Mam.

Mogę podesłać.

Pozdrawiam, Przemek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, OLO napisał:

 Jeszcze pytanie czy posiada któryś z kolegów zbędną wieżę do IV z Revlla 1:72 albo samą górę wierzy bo ja swoją gdzieś przesiałem pozdrawiam OLO.

Zawsze możesz pobawić się w scratch 😉 To dobra okazja. Polecam bo to świetna zabawa. Ja aktualnie dorabiam sobie wieżę do cromwella 😁

IMG_20210328_155414.jpg

IMG_20210328_155426.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem bo niby brakuje mi tylko góry wieży ,ale nie te umiejętności ,oczy w okularach oszukują i czas na zabawę tylko w niedzielę i to nie każdą .Dwa razy już prubowałem i to za dużo jak na mnie nigdy nie umiałem dobrze dorabiać części a im człek starszy tym ręce częściej zawodzą to wolę gotowca . A wieża zacnie wyszła pozdrawiam OLO.

Edytowane przez OLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.