Jump to content

Trumpeter M915

adamkijak
 Share

Recommended Posts

Hej

Kolejny model ukończony, tym razem M915 od trumpka. Składa się przyjemnie i bez większych problemów.

Malowany jak zwykle akrylami Tamki, czarny wash olejny i brudzenie pigmentami Mig

eRxR8b.jpg

IU2yyG.jpg

fNalhQ.jpg

7ubIKc.jpg

Nlliy8.jpg

o8wTAx.jpg

ALUO1o.jpg

h7VWbn.jpg

r1f3pJ.jpg

v10Cy7.jpg

C8jzpg.jpg

KkTfC5.jpg

tiCCxz.jpg

TaMcXE.jpg

• Like 6

Proszę Pana- całkiem fajny barakowóz z tego Trumpetera wyszedł. Bardzo naturalne kolory ciągnika i naczepy. Gratulacje!!!!

Edited by robertmodelarz
  • Thanks 1

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, tak uważam. Ja lubię tematykę postapo, a ten  model ma coś z tego.  Od razu budzi sympatię.  W tym dziale wychodzi poza standard.  To graffiti polepsza odbiór.   O niuansach napiszą właściwe osoby.

• Thanks 1

Plus za temat, bardzo unikalny na forum. Ogólny odbiór również pozytywny. Jedyna rzecz, która go psuje to pomarańczowe światła, pomalowane chyba zwykłą farbą błyszczącą? No i na naczepie raczej powinny być czerwone. 

7 godzin temu, Zderzak napisał:

Plus za temat, bardzo unikalny na forum. Ogólny odbiór również pozytywny. Jedyna rzecz, która go psuje to pomarańczowe światła, pomalowane chyba zwykłą farbą błyszczącą? No i na naczepie raczej powinny być czerwone. 

Najpierw pomarańczowa zwykła i na to pomarańczowa przezroczysta.

Jak pomalowałem przezroczysta najpierw to żadnego efektu nie było widać. 

Brakuje mi wydobycia kolorystycznego bryły ciągnika + ubrudzeń w miejscach gdzie wchodzi kierowca na tych zbiornikach.

44 minuty temu, piotrkur napisał:

Jestem na tak!:super:

Kontener przerabiałeś czy w zestawie były klimatyzatory,drzwi i okna?

Drzwi i okna dorabiałem sam, klimatyzatory kupiłem na ebay

• Thanks 1

30 minut temu, Stojkovic napisał:

Brakuje mi wydobycia kolorystycznego bryły ciągnika + ubrudzeń w miejscach gdzie wchodzi kierowca na tych zbiornikach.

Hej, starałem się zróżnicować i nawet wyszło ok dopóki nie pokrylem wszystkiego sidoluxem, koła tak samo, poszły 4 kolory od czarnego po szary i w końcu wszystko znikło po sido. 

1 godzinę temu, adamkijak napisał:

Najpierw pomarańczowa zwykła i na to pomarańczowa przezroczysta.

Jak pomalowałem przezroczysta najpierw to żadnego efektu nie było widać. 

Jeśli chodzi o nieprzezroczyste elementy, to zdecydowanie lepszy efekt daje pomalowanie ich jakimś srebrnym metalizerem i na to kolor clear. Można jeszcze dla jakiejś tam głębi pobawić się z Clearfixem. Natomiast co do tylnych świateł naczepy, to Amerykanie idą w drugą stronę, zazwyczaj wszystko jest tam czerwone, nawet kierunkowskazy. 

2 godziny temu, bazylms napisał:

Wiedzę że powróciłeś na dobre. Lubię te twoje wynalazki. 

Pre do przodu Krzychu, sporo nowych modeli wyszło od kiedy zrobiłem sobie przerwę wiec i wena wraca. 

Świetny i rzadko spotykany model :) Bardzo podoba mi się to co zrobiłeś z kontenerem 👌

Tak jak ktoś z przedmówców wspomniał - brakuje trochę modulacji na ciągniku. Sam przód wydaje się trochę monotonny. 

Może jakaś podstawka do tego? 🤔

3 godziny temu, Skinn3r napisał:

Świetny i rzadko spotykany model :) Bardzo podoba mi się to co zrobiłeś z kontenerem 👌

Tak jak ktoś z przedmówców wspomniał - brakuje trochę modulacji na ciągniku. Sam przód wydaje się trochę monotonny. 

Może jakaś podstawka do tego? 🤔

Hey, jak juz wspomniałem wcześniej sidolux jakoś to wszystko zlał w całość. Następnym razem spróbuje jeszcze bardziej rozjaśnić i zróżnicować odcienie. 

Podstawek  nie robię bo nie mam specjalnie gdzie trzymać modeli i jakoś mnie nie kręcą.