Jump to content

P 51 D Mustang Tamiya 1/72

Recommended Posts

• Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dzisiaj trochę go zabrudziłem :).    

Miałem problemy z zamknięciem kadłuba w przedniej górnej części. Nie wiem, może coś zrobiłem nie tak, np tablicę Yahu źle dopasowałem ?. W każdym bądź razie musiałem podpiłować trochę tablicę, aby kad

Skończyłem i model poleciał na półkę.      

Posted Images

Posted (edited)

Raczej nic nie zakładam. Słusznie czy niesłusznie, to tylko plastikowa zabawka  na półkę.   Ja za bardzo nie przywiązuję wagi do wiernego odtworzenia i robię dla siebie czysto relaksacyjnie.

Edited by kowal76
  • Like 4
Posted (edited)
20 minut temu, kowal76 napisał:

to tylko plastikowa zabawka  na półkę.   Ja za bardzo nie przywiązuję wagi do wiernego odtworzenia i robię dla siebie czysto relaksacyjnie.

Normalnie szacun dla kolegi za tak odważną deklarację.Co niektórzy włosy z głowy rwą bo linie nie w tym miejscu lub detal ubogi a tu tak z grubej rury.Pogratulować odwagi.

Edited by Xmen
  • Like 2
Posted (edited)

Ale jaka odwaga :). Jedni robią wiernie odtwarzając na modelu wszystkie detale itp, a drudzy robią  na luzie nie przywiązując wagi do wiernego odtworzenia  malowania i detali na modelu.   Ja zaliczam się do tej drugiej grupy, chociaż z grubsza chcę,  aby model przypominał prawdziwy samolot.    Nie bawi mnie też szukanie i sprawdzanie zdjęć ,planów itp związanych z prawdziwą maszyną                                                                     

Edited by kowal76
Posted (edited)

Pomalowane Gunze C 8 i SM 201. Coś tam różnicy widać. Niestety nie idzie mi nigdy z kolorami metalicznymi, więc powłoka wygląda średnio. Teraz jeszcze  gdzieniegdzie przyciemnienie i reszta kokorowych akcentów.

IMG_20210514_164449 (1).jpg

IMG_20210514_164517.jpg

Edited by kowal76
  • Like 2

fajny jest, nie narzekaj :) 

• Like 1
3 minuty temu, barszczo napisał:

Dobrze wygląda. Ja z zasady nie robię modeli w NMF 😂.

W 1/48 zrobię w malowaniu  RAF łaciatego :).                                   

1 godzinę temu, Juffre napisał:

Jest elegancko :) jakiego koloru użyłeś do pomalowania wnek podwozia?

To farbka AK RC 263

Kolejne malunki. Pozostała jeszcze  szachownica na dziobie do pomalowania i nie wiem czy malować, czy kallomnie wykorzystać. 

IMG_20210516_172247.jpg

IMG_20210516_172311.jpg

IMG_20210516_172342.jpg

Malować :) Mam wrażenie, że czarny pas od spodu Ci ucieka w stronę krawędzi skrzydła/świateł. 

• Like 1
16 minut temu, neptun1939 napisał:

Malować :) Mam wrażenie, że czarny pas od spodu Ci ucieka w stronę krawędzi skrzydła/świateł. 

Być może że ucieka, bo ślepawy jestem i mogłem krzywo maski przylepić.

Pomalowałem szachownicę na dziobie. Wyszło nie za wspaniale, ale już nic nie będę poprawiał.  Z doświadczenia  wiem, że tylko pewnie  pogorszę sprawę przy poprawkach :). Jutro pewnie zacznę  kłaść kalkomanie.                             

IMG_20210521_162357.jpg

• Like 1
2 minuty temu, barszczo napisał:

Fajnie wygląda, szachownica spoko. Dobrze że malowałeś bo kalka potrafi zrobić niemiłą niespodziankę.

Dzięki.  Te  kalki Exito pierwsza klasa. Dawno nie kładłem tak dobrych kalkomanii.

2 godziny temu, Juffre napisał:

Jakiego washa użyłeś? Czarny czy to jakiś specjalny miks?

Głównie szary tamki i  trochę czarnego.

• Like 1