Jump to content

UH-1D "SLICK" ITALERI - malowanie okazjonalne

Recommended Posts

poniżej zdjęcia modelu skończonego w święta.

model prosto z pudla, malowany pędzlem. 

kalki zestawowe, ale nigdzie nie znalazłem modelu w tym malowaniu wiec postanowiłem zrobić.

kalki super, ale ciężko się nakładały, z uwagi na skomplikowane kształty i wielkość(np. kalkę na dziobie musiałem nacinać i kłaść na zakładkę).

zapraszam do oglądanie i komentowania.

IMG_20210406_201136.jpg

IMG_20210406_201148.jpg

IMG_20210406_201336.jpg

IMG_20210406_201352.jpg

IMG_20210406_201430.jpg

IMG_20210406_201514.jpg

IMG_20210406_201608.jpg

IMG_20210406_201646.jpg

• Like 1

Wyszło nieźle. Dwie uwagi:
1. zerknij na wątek warsztatowy z budowy mojego UH - zobaczysz, że popełniłeś taki sam błąd jak ja w moim modelu; skleiłeś jak kazała instrukcja Italeri :)
2. wg mnie skleiłeś UH-1H 😉  Italeri daje na pudle podpis UH-1D, ale rurka Pitota na górze kabiny wskazuje jednak na wersję H :)

• Like 1

Warto zwrócić uwagę, że niemieckie Hueye były budowane na licencji w Niemczech (przez Dorniera!), i wiele źródeł podaje, że oficjalnie oznaczane były jako UH-1D, ale budowane według standardu UH-1H

To zdjęcie:

1280px-UH-1D_Luftwaffe_A29_Ahlhorn_1984.

Jest podpisane jako UH-1D.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

• Like 1
55 minut temu, Kon_Bar napisał:

Wyszło nieźle. Dwie uwagi:
1. zerknij na wątek warsztatowy z budowy mojego UH - zobaczysz, że popełniłeś taki sam błąd jak ja w moim modelu; skleiłeś jak kazała instrukcja Italeri :)
2. wg mnie skleiłeś UH-1H 😉  Italeri daje na pudle podpis UH-1D, ale rurka Pitota na górze kabiny wskazuje jednak na wersję H :)

dzięki za ocenę.

będę pamiętał następnym razem o zmianie. 

i taka mała zagwozdka. nigdzie tego nie zlazłem na żadnym zdjęciu z neta, ale  w moim modelu szyby w drzwiach przesuwanych jedna jest delikatnie szersza od drugiej. natomiast w modelu uh-1d iraquis tez italki z tymi  samymi kalkami już w drzwiach są dwie takie same szybki...

59 minut temu, mandrivecs napisał:

Jak się ma Italeri do MC?

ma się wcale...

wnętrze zupełnie inne - w mc fantasmagoria. w italeri tak jak powinno być. (chodzi o kształt tablicy rozdzielczej, ławek, foteli),.

w mc jest uproszczony tylny i przedni wirnik.

uproszczona osłonalona silnika - np brak kratek na bokach.

zły kąt ugięcia przedniego oszklenia w modelu mc,

dziubek trochę inny.

i model mc stoi prosto na płozach a italka niżej siedzi na tylnej części płóż

jak z wymiarami nie wiem , ale oba model sa chyba identyczne w długości.

jednak te wszystkie minusy mimo wszystko jakoś nie powodują i mnie niechęci do modelu mc.

• Like 1

Cześć!

Chętnie wierzę, że model MC raczej dobry nie jest... Ale ma on jedną dosyć ciekawą cechę - koncepcję wykonania oszklenia. Jego okna nie są wklejane w pasujące otwory, tylko są elementami większych fragmentów, które się odpowiednio maskuje i maluje. Uważam, że jest to jedyne podejście które w Hueyu może się sprawdzić - inaczej krawędzie okien zawsze wyglądają podejrzanie - tylko, ze oczywiście kształty muszą się zgadzać. Np. w modelu MC kształt dolnych okien - bąbli - jest taki jak w UH-1N 😞 Ale drzwi wykonane w jednym kawałku z przezroczystego tworzywa to jest dobry patent i ich przeszczepienie do modelu Italeri poprawi wygląd takiego modelu. Jak będę robił Hueya to włąśnie tak zrobię.

Pozdrawiam!

Paweł

• Like 1
10 godzin temu, pmroczko napisał:

Cześć!

Chętnie wierzę, że model MC raczej dobry nie jest... Ale ma on jedną dosyć ciekawą cechę - koncepcję wykonania oszklenia. Jego okna nie są wklejane w pasujące otwory, tylko są elementami większych fragmentów, które się odpowiednio maskuje i maluje. Uważam, że jest to jedyne podejście które w Hueyu może się sprawdzić - inaczej krawędzie okien zawsze wyglądają podejrzanie - tylko, ze oczywiście kształty muszą się zgadzać. Np. w modelu MC kształt dolnych okien - bąbli - jest taki jak w UH-1N 😞 Ale drzwi wykonane w jednym kawałku z przezroczystego tworzywa to jest dobry patent i ich przeszczepienie do modelu Italeri poprawi wygląd takiego modelu. Jak będę robił Hueya to włąśnie tak zrobię.

Pozdrawiam!

Paweł

Fakt pomysł aeroplastu/MC z tymi dziwami bocznymi jest faktycznie fajny. Ale: drzwi italki dają się przesuwać i poza tym maja nity, a drzwi w MC są płaskie. Sam robiłem takie przymiarki w tym modelu. Drzwi z Mc są grubsze i nie wygląda to zbyt dobrze na modelu Italki.