Jump to content

[WIP] - poprawki do zestawu 7TP z IBG

Recommended Posts

Dobrze, nie upieram się więc przy kompleksowej korekcie. I tak zapewne 95% ludzi nie zauważy różnicy, o docenieniu wysiłków nie wspominając. Dwie wersje są wykonalne, ale musiałyby się różnić szerokością niemal wszystkich elementów gdyż zestaw IBG powiela błędne wymiary podwozia zestawu Vickersa od CAM's (wynikające z kolei z błędnej w obu przypadkach szerokości kadłuba). Mówiąc brutalnie - albo jest powielone z CAM's, albo oba wywodzą się od "wspólnego przodka". Nawet żółwie mają ten sam  błędny dla naszych czołgów kształt (choć są inaczej rozkrojone i pozbawione kilku detali).

Zmodyfikowałem zatem lekko kółka, są teraz odrobinę węższe i mają większy otwór na oś wózka.

Zespół dwóch kółek ma średnicę 8,86 mm, a szerokość 4,6 mm. Średnica otworu mocującego wynosi 1,4 mm. Powinny bezproblemowo pasować teraz do zestawowych wózków.

image.png.125b1aa91fa0bec14644c9b55f311959.png

• Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dzień dobry! Wciągnąłem się do dyskusji, która rozpętała się po wypuszczeniu przez IBG modelu czołgu 7TP. Tak jak napisałem w tamtym wątku - marudzić nie jest sztuką, bardziej ambitnie będzie coś

Jeśli byłby ktoś chętny mogę nawiązać współpracę w kwestii druku 3D. Pracuję na drukarce Formlabs Form 3 czyli najnowszej. Z resztą pokazywałem tutaj na forum parę swoich modeli, które wykonałem przy

Tylko ten 7 TP z MWP, to jest totalny składak.  Części z 7TP jest w nim może z 35-40 %. Swego czasu rozmawiałem w Gostyniu z poprzednim właścicielem tego 7TP,  ten czołg ma mocno zużyte ogniwa, g

Posted Images

Cześć!

Ja jestem za tym, żeby przygotować kompletny i poprawny zestaw, ale myślę, że warto jest też mieć coś dla tych, którzy nie chcą aż tyle czekać albo aż tyle inwestować. W związku z tym przygotowałem to:

https://www.shapeways.com/product/Z33UDWAJ8/1-35-polish-7tp-tank-chassis-update-for-ibg?optionId=209683435&li=shops

Jest to link do zestawu 8 resorów i 4 pierścionków/obejm/cybantów. Dla pierwszej osoby, która się zdecyduje jest to po kosztach - czyli ja nie mam z tego nic oprócz satysfakcji. Dodatkowo warto spróbować kodu FREESHIP21 - niedawno sią reklamowali, że mają darmową wysyłkę z tym kodem.

To czekam na propozycję którą część jako następną najlepiej na warsztat wziąć?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Greif - no rzeczywiście, wysyłka zabija temat... A próbowałeś wpisać ten kod, FREESHIP21?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Paweł, trochę się pospieszyłeś. Te moje obejmy nie mają pierścieni do mocowania w oryginalnym elemencie modelu. Nie uprzedziłeś, że już to puszczasz. W resorze też dwa detale do poprawy. Za to te moje kółka bez problemu powinny pasować.