Jump to content

Lamborghini Huracan LP610-4

Recommended Posts

Odpoczywając od motorków postanowiłem wrzucić na domowy warsztat Lambo Huracana od Aoshimy. Pogrzebałem trochę w necie i znalazłem taki oto egzemplarz.

wMostR.jpg

HTlYbr.jpg

Przy kaście trzeba było trochę popracować, usunąć szwy i pogłębić linie podziału. Klamki drzwiowe prawie nie istniały i tu było najwięcej mozolnej pracy .

Kolor bazowy to Verde Mantis dorobiony u Kolegi w mieszalni z prośbą o mniejszą ilość perły , żeby na modelu nie wyszedł brokat.

Na dach poszedł czarny połysk GX-1 a na całość parę warstw cleara GX-112 i teraz czeka na polerkę.

YIKcat.jpg

W4t59f.jpg

t6Sp96.jpg

AFRpaO.jpg

• Like 5
4 minuty temu, toled napisał:

Może do mojego BMW dodam czarny dach, będzie jak Lambo 🤣

I to jest dobry pomysł. :super:

Do mojego Lambo dojdą jeszcze czarne felgi z zielonymi wstawkami . Mam jeszcze spojler od HD ale się zastanawiam czy go wykorzystać . :hmmm:

7 godzin temu, SnaQ napisał:

Łaaaadnie. Te zielone wstawki malowane z ręki czy od szablonu?

Ani z pędzla i z szablonu.

1.Biały surfacer 1500 Gunze

2.Kolor bazowy Verde Mantis z aero

3.Dwie warstwy cleara GX112 z aero

4.Na całą powierzchnię czarna emalia X1 Tamiyi z aero

5. Wacikiem nasączonym rozcieńczalnikiem do emalii X20 Tamki wycieranie powierzchni ( przy tych felgach proces zmywania zajął mi dobre 2 godziny)

6.Dwie mokre warstwy cleara GX 112

7.Finito

• Like 2

Dziękować, dobrze poszło i kocur wypolerowany. Na koniec dojdzie jeszcze wosk.

BBM6Yj.jpg

Ba5ZPJ.jpg

VtcArO.jpg

Przy dachu trochę się zeszło , bo czarny kolor nie przepuści żadnej niedoróbki.

igT2GZ.jpg

Przód w komplecie.

Który to Giugiaro z Aoshimy  :pomysl:wymyślił reflektory-lampy przednie , to nie mam pojęcia ale to była budowa jak z klocków Lego. :hmmm:

Ta sama czynność powtórzyła się przy lampach tylnych , a wszystko pasowało jak pięść do oka.

ocK3qd.jpg

bxits3.jpg

• Like 3

Powoli i do przodu, układ hamulcowy gotowy do montażu. 😜

yS0y4B.jpg

D1z6ue.jpg

Następny etap to  oszklenie pojazdu. Czytałem na Automotive Forums ,że to najsłabszy punkt tego modelu a konkretniej mówiąc dopasowanie i wklejenie szyb bocznych od zewnątrz, które  krótko mówiąc w przenośni pasują ,,jak pięść do oka i h w d i kukuryku " . Tu  trochę pracy było. W pierwszej kolejności pasowanie, szlifowanie a potem trzeba było dociąć z taśmy maskującej maski szyb od wewnątrz i zewnątrz i  pomalować imitacje uszczelek oraz ramek  .Na koniec zostało umiejętne wklejenie szyb.

Reasumując , NIE POLECAM TEGO MODELU POCZĄTKUJĄCYM KOLEGOM.

bj2gk2.jpg

ZahvvB.jpg

• Like 3
7 minut temu, M.A.V. napisał:

im dłużej go oglądam tym jestem bardziej pewny - ten zielony kolorek robi robotę :super:

to była bardzo słuszna koncepcja :piwo:

To prawda ,ten zielony kolor z czarnym dachem robi robotę .Niestety nie do końca jestem zadowolony z oszklenia a trochę się napociłem żeby to wszystko spasować.:miecz:

Problemy masz przy bocznych szybach bliżej tyłu? Nie pamiętam żebym jakieś miał i mi się podoba ten patent szyb z uszczelkami. Dzięki temu szyby nie są za głęboko jak w innych modelach i uszczelki się nie zalewają podczas malowania budy, a tu maja subtelne detale. Podejrzewam, że może u Ciebie problemem spasowania jest to, że te panele na którym jest wlew paliwa wklejałeś po malowaniu i widać, że są wyżej. Zresztą widać schodek względem drzwi.