Jump to content

[G] Sturmgeschütz III Ausf. B - Tamiya, 1:35

Recommended Posts

W 1935 roku zaproponowano Sturmgeschütz (działo szturmowe), które miało być wykorzystywane jako opancerzony wóz wsparcia piechoty. Pojazd taki miał być istotną częścią nowej niemieckiej strategii Blitzkriegu - "wojny błyskawicznej", która kładła nacisk na mobilność, szybkość i uderzanie głęboko w linie wroga. Pierwszy prototyp ukończono w 1938 roku
Od czerwca 1940 do maja 1941 roku ukończono 250 dział typu Ausf.B. W Operacji Barbarossa, Ausf.B cieszył się dużym uznaniem, zarówno ze względu na niezawodne wsparcie ogniowe, jak i zdolność do stawiania czoła tak potężnym radzieckim czołgom jak T-34 i KV-I.

Poniżej: 2 Kompania, 226 Batalion Dział Szturmowych, czerwiec 1941, Polska

427237853_SturmgeschutzIII-final_1.thumb.jpg.28d173f1e211c24319c95bf40c526a3c.jpg

572649925_SturmgeschutzIII-final_2.thumb.jpg.92a839b139e542bfd71679882580151e.jpg

498616338_SturmgeschutzIII-final_3.thumb.jpg.3713e3803f4dd60803b18dc71ce3c016.jpg

1207235765_SturmgeschutzIII-final_4.thumb.jpg.9d4736ea82f4aab46ba1bcb513c96a22.jpg

1719028884_SturmgeschutzIII-final_5.thumb.jpg.cf2efdc2cdf111c5bf42da4bea9e8ed5.jpg

Stare kino:

Edited by Thalgonis
  • Like 3
Posted (edited)

Dzięki :)  Ja jestem stary pezetpereowiec - prosto z pudła :D  (oprócz gąsek, gumki się rozleciały przy pierwszym myciu 😉 )

Edited by Thalgonis

Jak malujesz taki ciemny pojazd, brudzenie układu  jezdnego rób dużo jaśniejsze, jaśniejsza kawa z mlekiem (Coś w tym stylu) .  Myślę że wtedy było by ciekawiej.

• Like 1
  • Thanks 1

No nie wiem, nie wiem... Tak patrzę i sam nie wiem co tu myśleć bo bryła bardzo fajna i skłaniałaby do zabawy a jak dla mnie zbyt zachowawczo pomalowany. Coś tam na dachu po prawej stronie na jednym panelu widać odcięcie koloru od krawędzi, obok środkowe panele jakby rozjaśniane od środka. Gdyby pójść mocniej w którymś z tych kierunków to wg mnie byłoby znacznie bardziej ciekawie. Jak na mój subiektywny gust to brakuje mu trochę życia a w paru modelach pokazałeś już, że to życie potrafisz w kawałek plastiku włożyć.

• Like 1
  • Thanks 1
50 minut temu, Evildead napisał:

Boki wanny fajnie pobrudziłeś, na przodzie te rozpryski pewnie można by bardziej zróżnicować, choć to tylko moja opinia, generalnie kolekcja modeli rośnie, niezłe tempo masz :)

Któryś już raz mam problem z tymi rozbryzgami... 😕  Niby mam do tego ten majonezowy produkt „splash” ale nie wiem czy on jest taki „halo” - gęste to to, wiele razy muszę te „krople” korygować... Następnym razem chyba spróbuję zwykłą farbą :)

A co do tempa - ja mam zawsze kilka modeli na warsztacie, jeden schnie, drugi się klei itd. :D 

17 minut temu, TAW napisał:

.... Coś tam na dachu po prawej stronie na jednym panelu widać odcięcie koloru od krawędzi, obok środkowe panele jakby rozjaśniane od środka. Gdyby pójść mocniej w którymś z tych kierunków to wg mnie byłoby znacznie bardziej ciekawie ...

Masz rację :oops: