Jump to content

T-55A projekt 3D

Recommended Posts

Posted (edited)

Mam takie ryciny i fotki z instalacją paliwową - znalezione w Internecie-do celów dyskusyjnych :

38051411781_b1c28cf62c_h.jpg

may_86_007.jpg

P1130809.jpg

P1130812.jpg

piotr-bieryt-1-copy.jpg

piotr-bieryt-2-copy.jpg

piotr-bieryt-7-copy.jpg

Edited by robertmodelarz
  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Polecam tu-> https://www.recomonkey.com/Land-Platforms/Tanks/T-54-55  zajrzeć. Kibicuję projektowi  

Ciekawie się zapowiada. Czy "przy okazji" była by możliwość wypuszczenia na rynek zestawu "poprawkowego" w 1:72 do modeli Revella i Italeri? W przypadku Revella potrzebne by były gąsienice OMSH i pols

Biorąc pod uwagę że nasze 55 były połączeniem z 54 bo nasz przemysł zbyt słaby na zmiany w produkcji to podstawa bez śrub to na początku produkcji a z śrubkami to zmiany wprowadzone w trakcie produkcj

Posted Images

Posted (edited)

A dlaczego chcesz robić T-55A z ogniwami  OMSh? Ja się nie spotkałem z takimi ogniwami na tym czołgu.  

tracks.png

Edited by Pitt35

Aktualnie pracuję nad płyta nadsilnikową, początkowo chciałem pójść na łatwiznę i zrobić zamknięte osłony, ale jednak zrobię całość z żaluzjami tylko jest kolejny problem - żaluzje wylotowe.
Zarówno na schemacie jak i na modelu Miniart są dwie nieruchome płyty żaluzji wylotowych a na zdjęciach z Zabrza jest ich pięć:

zaluzje_01.jpg

Zaluzje_02.JPG

zaluzje_03.JPG

11 godzin temu, Horus napisał:

Aktualnie pracuję nad płyta nadsilnikową, początkowo chciałem pójść na łatwiznę i zrobić zamknięte osłony, ale jednak zrobię całość z żaluzjami tylko jest kolejny problem - żaluzje wylotowe.
Zarówno na schemacie jak i na modelu Miniart są dwie nieruchome płyty żaluzji wylotowych a na zdjęciach z Zabrza jest ich pięć:

Zrób tak jak na zdjęciach z Zabrza. 

W sprawie gąsienic:

na wszystkich znanych mi zdjęciach (z wyjątkiem jednego) polskich T-5x z okresu służby w WP w wersjach poniżej Meridy są gąsienice OMSH. RMSH są za to typowe dla Meridy, pojawiają się też w pojazdach muzealnych czy prywatnych.  Trochę fotek jest w wątku

na drugiej stronie wóz z numerem 2405, jedyny znany mi T-55A w WP na RMSH.

Znów potrzebuję waszej pomocy, niestety tego elementu również brakowało w Zabrzu (zawiasy jak od drzwi wewętrznych w mieszkaniu, to nie dziwne, że sie pogubiły te płyty :) )- może ktoś ma zbliżenie na te zatrzaski. Jak to właściwie działało - ciągnęło się za linkę i co?

zatrzask.JPG

2 godziny temu, Horus napisał:

Znów potrzebuję waszej pomocy, niestety tego elementu również brakowało w Zabrzu (zawiasy jak od drzwi wewętrznych w mieszkaniu, to nie dziwne, że sie pogubiły te płyty :) )- może ktoś ma zbliżenie na te zatrzaski. Jak to właściwie działało - ciągnęło się za linkę i co?

Zobacz fotki w tym wątku:

Tak to u mnie wygląda na tę chwilę. Ten bolec musi jakoś luzować zatrzask, ale na wszystkich zdjęciach jakie widziałem jest to w zbyt małej rozdzielczości i zbyt daleko, by cokolwiek wywnioskować

zatrzask_r1.JPG

W dniu 4.05.2021 o 10:03, Michal_G napisał:

W sprawie gąsienic:

na wszystkich znanych mi zdjęciach (z wyjątkiem jednego) polskich T-5x z okresu służby w WP w wersjach poniżej Meridy są gąsienice OMSH. RMSH są za to typowe dla Meridy, pojawiają się też w pojazdach muzealnych czy prywatnych.  Trochę fotek jest w wątku

na drugiej stronie wóz z numerem 2405, jedyny znany mi T-55A w WP na RMSH.

Na początku lat 80 w czołgach T-55A zaczęto zmieniać gąsienicę na nowego typu. I praktycznie do końca  lat 80 wszystkie T-55A jeździły na nowych gąsienicach. Nie przypominam sobie żebym w drugiej połowie lat 80 widział

T-55A na starych gąskach.

5 godzin temu, Horus napisał:

zatrzask.JPG

Te pokrywy otwierało się z wnętrza czołgu poprzez dźwignię. 

DSC05551.JPG

DSC05552.JPG

DSC05594.JPG

Co do gąsienic - to by pasowało do uruchomienia produkcji Merid w 1986. Bardzo prawdopodobne że przy okazji uruchomiono produkcję gąsienic RMSH w większej ilości i zaczęto T-55A na nie przesadzać. A że większość zdjęć T-55A z okresu służby w WP pochodzi z wcześniejszego okresu (potem w obiektyw bardziej pchały się nowocześniejsze Meridy i T-72) to i zdjęć T-55A na RMSH w WP jak na lekarstwo (i to homeopatyczne).  Przy okazji czegoś nowego się dowiedziałem, zawsze warto.

Ogniwa RMSH u nas miały oznaczenie 613WK. Na początku lat 80 wszystkie czołgi dowódcze T-55AD-1 i T-55AD-2 miały je montowane  fabrycznie. Pozostałe wersje T-55A miały zmieniane te gąsienice już w jednostkach.

• Like 1

Uzupełniłem mój Walkaround o nowe zdjęcia, bo byłem 2 raz, tym razem dało się normalnie sfotografować wieżę plus fotki szczegółów przy których miałem problemy, pewnie komuś się jeszcze przyda:

Jeszcze w temacie gąsienic - OMSh były wczesne i późne, Miniart ma dwa różne zestawy, ogniwa lekko się różnią - czy obie wersje były używane w WP?

omsh_early.jpg

omsh_late.jpg