Jump to content

Рабоче-крестьянская Красная армия 1941-1945, Zvezda 1/72


Recommended Posts

Witam.
 Otwieram warsztat zbiorczy figurek Zvezdy w 72.  Stopniowo będę tutaj umieszczał warsztaty i in-boxy zestawów Krasmiejców ze Zviezdy. 
 Na rozpoznanie walką idzie: 
5jUqGz0.jpg
ZZ4eHNg.jpg
 W zestawie instrukcja, informacja o zmianie adresu strony systemu bitewnego, dwie ramki z 5 sołdatami i kilka podstawek do gry bitewnej Zviezdy.
Ramki:
q98uWSL.jpg
3nBfDEl.jpg
XA5Oa1R.jpg
I kilka zbliżeń:
7LqkT75.jpg
yiteTKA.jpg
YOWxQup.jpg
SkOmmtA.jpg

Podstawka ( dość ładna, możliwe że zostanie użyta jako część składowa winietki z Berlina pod naszego T-34/76 😞
czjF81y.jpg
Instrukcja:
dJn0WNS.jpg
----------------- 
Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Świetny detal figurek, ciekawe, dynamiczne pozy, świetne zróżnicowanie umundurowania ( furażerki, uszanki i gorki), podział technologiczny figurek i ich rozmieszczenie na ramkach bardzo fajne ( delikatne detale nie są zalane). Na pierwszy rzut oka jedyna poprawka jak się nasuwa to pocienienie pałatek, ale tego z przyczyn technologicznych producent nie mógł przeskoczyć. 

 I tutaj od razu pytanie do znawców od RKKA: jakiego koloru użyć do mundurów? Farbę Vallejo 70.924 Russian Uniform WWII posiadam, ale wg. mnie jest ona totalnie nietrafiona. Jest zielona, podczas gdy uniformy sowieckie były brązowe/khaki wpadający w brąz.  W stosowną literaturę ( Żołnierz radziecki II wojny światowej autorstwa  Rio Philippe dopiero się muszę zaopatrzyć). 
 
Pierwsze zdjęcia z budowy niebawem. 

Link to post
Share on other sites

Znając realia ZSSR kolory były pewnie bardzo różne,trzeba by pobawić się zmieszaniem barw i cieniowaniem.:jupi2::jupi2:

Link to post
Share on other sites

-> Jarek owszem, kolory będą się różniły w zależności od poszczególnej partii produkcyjnej. Jednak jest to ogólna przypadłość drelichu: skubany strasznie płowiej, z każdym praniem/kontaktem z wodą jest coraz bledszy. Jest takie fajne zdjęcie po sierż. Raczyńskim (KOP Berezwecz) z sierpnia 1939 z Węgierskiej Górki, jak chłopaki stoją przy boforsie i każdy ma inny kolor munduru w tym dwóch prawie białe/kremowe.
 Co do koloru mundurów RKKA,  jednak fajnie by było mieć jakąś bazę kolorystyczną, z której wychodziło by się w różne fantazje odcieniowe 😉 Niestety wspomniana farba Vallejo taką nie jest. Z eksperymentów moich ( projekt figurek Counteratack 1941 z Mastet Boxa w 35  - w trakcie realizacji ) najbliżej barwy sowieckich gimnastiorek byłem mieszając RAF Dark Earth z białym.

Link to post
Share on other sites

Skonsultowałem się z kolegą ekspert od figurek,on używa dark yelow podkład do niemieckich czołgów.Może zajrzysz na jego stronę,, Modelarstwo moja pasja"  i coś podpatrzysz.:jupi2::jupi2:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.