Jump to content

Morane Saulnier MS-406 AZ-Model 1:72

Recommended Posts

Mam ten model ale w wydaniu Intecha.Jest jeszcze model Hobbybosa który też mam.Z modeli MS-406 nie mam tylko Hasegawy ale oglądałem u kolegi i jakoś nie palę się do zakupu.

Dlaczego? Hase jest fajny, dobry kształt, linie podziału delikatne, w 90% zgodne z planami, zewnętrznie jest ok. Jak u Hase ubogie wnętrze którego i tak będzie mało co widać. Tworzywo fajne w obróbce... 

Posted (edited)
11 minut temu, jurayahip napisał:

Dlaczego?

Wiem że Hasegawa ładnie wygląda tylko już mi się malowania kończą.

RS-Chorwacki już zrobiony, AZ-Fiński robi się, Azur-Francuski czeka na w składziku , RS-Morko Morane- Fiński już zamówiony.Jedyne co zostało to Francuskie Vichy ale tu z kolei będzie Hawk-75 i D-520 w tym malowaniu i być może Bloch-152.

Edited by Xmen
Posted (edited)
W dniu 24.04.2021 o 07:59, jurayahip napisał:

Dlaczego? Hase jest fajny, dobry kształt, linie podziału delikatne, w 90% zgodne z planami, zewnętrznie jest ok. Jak u Hase ubogie wnętrze którego i tak będzie mało co widać. Tworzywo fajne w obróbce... 

A nieprawda ,Hasegawa ( pomijając brak wzmocnień na skrzydłach  , ,,dziury'' w podwoziu'' i pustkę w kabinie ) nie jest taka zgodna z oryginałem jak napisałeś . To taki prościutki model z dobrego tworzywa ze stalowych form , i tyle -tylko tyle .

Azur /Az -model ,był właśnie próbą poprawienia tych niedociągnięć.

To właściwie poprawiona kopia Hasegawy (można podmieniać części ) tyle że ,,short'' ,choć całkiem ,,ostry'' w detalu -chyba najlepszy model Ms-406 w 1/72 na rynku.

Edited by zatras
  • Like 1

Single No.22a  leży w planach idealnie , na długości i szerokości . Linie ok.  Wzmocnienia na skrzydłach zaznaczone - co z nimi zrobisz to Twoje dzieło , a nie zauważyłem by nowsze modele miały ten szczegół bardziej wyeksponowany. O ubogim wnętrzu wspomniałem . Wszystko ma jakiś punkt odniesienia...zależy do jakich planów porównasz model.

12 minut temu, jurayahip napisał:

Single No.22a  leży w planach idealnie , na długości i szerokości . Linie ok.  . Wszystko ma jakiś punkt odniesienia...zależy do jakich planów porównasz model.

A te plany Ok .rysunki trzymają skalę i podstawowe wymiary ,bo to bardzo różnie z tym bywa  ? Dlatego najlepiej patrzeć  na fotki .

12 minut temu, jurayahip napisał:

Wzmocnienia na skrzydłach zaznaczone - co z nimi zrobisz to Twoje dzieło , a nie zauważyłem by nowsze modele miały ten szczegół bardziej wyeksponowany.

W takim razie bardzo słabo się przyglądałeś