Jump to content

Lotnictwo Służb Porządku Publicznego

Recommended Posts

Info o tym konkursie jest na Forum już od 23.04

W folderze o konkursach

Faktycznie. Wobec tego proponuję zebrać te policyjne i milicyjne ptaszki do kupy.  Na początek : A-22LS zdjęcie z 2011r.

A 22 LS.jpg

policja.jpg

Posted (edited)

PZL Kania. Link do relacji z budowy naszego kolegi z forum

kania.jpg

Edited by kopernik
Podmiana zdjęcia.
  • Thanks 1
  • 2 weeks later...
Posted (edited)
28 minut temu, Spotter napisał:

@kopernikKrótkie pytanie: czemu zdjęcie policyjnej Kani jest bez paska na dole wskazującego źródło oraz autora? U kolegi Mitrandir zdjęcie jest z paskiem. 

Krótka odpowiedz : zanim znalazłem warsztat miałem to zdjęcie, takie znalazłem w necie, wśród tysiąca innych.  A , że pasowało do tematu, wkleiłem. Nie znam fotografa który zrobił to zdjęcie. Mogę sądzić, że jak zwróciłeś uwagę to  Ty jesteś autorem. Jeśli tak, to gratuluję ujęcia ! 

Edited by kopernik

@kopernikTak, ja jestem autorem. I zdziwiło mnie, że nie ma paska na dole. Bo zdjęcia publikowałem głównie na Airliners.net oraz trochę na Jetphotos.net. Jeżeli zdjęcie pobrałeś z innej strony, proszę o namiar, bo zapewne znajduje się tam nielegalnie. Do ciebie pretensji nie mam, bo skąd mogłeś wiedzieć, że ktoś je wykorzystał bez mojej wiedzy. Nie mniej proszę abyś usunął to zdjęcie i podmienił je z Airliners.net, na zdjęcie z paskiem. 

Jaka ta Policja milutka ostatnio, konkursiki ogłasza... Tu jeden, a wczoraj widziałem też "Policjant, który mi pomógł", czy jakoś tak. A jakie nagrody? Będzie można np. spałować nastolatkę, albo prysnąć w oczy gazem posłowi?

• Haha 2
9 godzin temu, Spotter napisał:

czemu zdjęcie policyjnej Kani jest bez paska na dole wskazującego źródło oraz autora?

Obcięcie paska ze zdjęcia to nie jest wielka trudność.

10 godzin temu, Spotter napisał:

Nie mniej proszę abyś usunął to zdjęcie i podmienił je z Airliners.net, na zdjęcie z paskiem

Nie za duże zamieszanie?

Przecież już wyjaśnione, że zdjęcie jest Twojego autorstwa.

11 godzin temu, Spotter napisał:

@kopernikTak, ja jestem autorem. I zdziwiło mnie, że nie ma paska na dole. Bo zdjęcia publikowałem głównie na Airliners.net oraz trochę na Jetphotos.net. Jeżeli zdjęcie pobrałeś z innej strony, proszę o namiar, bo zapewne znajduje się tam nielegalnie. Do ciebie pretensji nie mam, bo skąd mogłeś wiedzieć, że ktoś je wykorzystał bez mojej wiedzy. Nie mniej proszę abyś usunął to zdjęcie i podmienił je z Airliners.net, na zdjęcie z paskiem. 

Zdjęcie podmienione. A co do pochodzenia zdjęcia, nie pamiętam z jakiej strony pochodziło. Zapewne wpisałem "policyjne śmigłowce" lub coś podobnego, przejrzałem wyniki i ściągnąłem to co mnie interesowało. Cała historia.  

Posted (edited)
9 minut temu, kopernik napisał:

Zdjęcie podmienione

To chciałem zaproponować. :super:

@kopernik skoro chcesz tu zgromadzić policyjne / milicyjne sprzęty to może warto zmienić tytuł wątku?

W sumie trochę tego było...

Edited by Grzes

Niezły pomysł . Wątek miał być związany z konkursem, ale może faktycznie zmienić tytuł i zebrać tu milicyjne i policyjne lotnictwo. Tylko nie mam pomysłu na tytuł 😶

Dziękuję. 

@GrzesNie, nie za duże zamieszanie. Bo jeżeli ktoś bezprawnie użył mojego (lub kogokolwiek innego) zdjęcie, to nie można pozwolić na powielanie tego. Potem ktoś z tej strony ściągnie zdjęcie, pokaże gdzie indziej i dalej się to rozprzestrzenia. A osoby rozprzestrzeniające zazwyczaj są nieświadome współudziału w czynie zabronionym i odpowiadają za to finansowo. Mój kumpel raz tak się wkurzył, że wytropił cały łańcuch i pociągnął ludzi do odpowiedzialności. Skończyło się to na x wezwań do zapłaty, 2 rozprawami i komornikiem.

Ja podchodzę na luzie i proszę tylko aby zdjęcie było z paskiem informacyjnym. Znamy źródło i autora. Tutaj kolega podmienił na inne zdjęcie. Też luzik. Ważne że moje zdjęcie nie jest wykorzystywane bez mojej zgody. 

Sorki za off-top, ale dla mnie to dosyć ważna sprawa. Kiedyś TVN24 też ukradł mi zdjęcie i też się burzyłem. A są zdjęcia, na których zarobiłem. 

11 godzin temu, kopernik napisał:

Niezły pomysł . Wątek miał być związany z konkursem, ale może faktycznie zmienić tytuł i zebrać tu milicyjne i policyjne lotnictwo. Tylko nie mam pomysłu na tytuł 😶

Może lotnictwo policyjne PRL/RP, albo ogólnie lotnictwo służb mundurowych. Jest jeszcze Straż, Straż Graniczna.

Ten dział lotnictwa to Lotnictwo Służb Porządku Publicznego.

Nie można zapominać, że na rzecz policji/milicji działał 103.PL NJW. 

• Like 1
  • Thanks 1

Zmiana tytułu wątku jest chyba tylko w gestii moderatora. Jeśli tak, to proszę zmienić tytuł na zaproponowany przez Grzes "Lotnictwo Służb Porządku Publicznego"

Godzinę temu, kopernik napisał:

Zmiana tytułu wątku jest chyba tylko w gestii moderatora

Jeśli chcesz edytować tytuł, wchodzisz w pierwszy post -> edytuj -> i zmieniasz temat

• Thanks 1
  • kopernik changed the title to Lotnictwo Służb Porządku Publicznego