Jump to content

Wstrząśnięte, nie zmieszane.

Recommended Posts

Wiecie jak jest. Klej twardnieje, farby wysychają. Modele  jak już się doczekają swojej kolejki, to się okazuje, że trzeba chyba nowe farby kupić, bo te kupione razem z zestawem wyglądają niezbyt dobrze, a pół godziny wstrząsania nie daje efektu.  20210510_205452.thumb.jpg.56fe740b93af4d9344db1ad341212331.jpg

Można kupić za kilka setek profesjonalny shaker do lakierów.  Mam budżetowe rozwiązanie dla właścicieli szlifierki oscylacyjnej, bo nie lubię dawać innym zarabiać. 20210510_204955.thumb.jpg.acd160ae1952ad6a5f4ad88f8c2a6030.jpg

Efekt po paru minutach wstrząsania. Gdy wymyślę sposób, żeby buteleczki nie wyskakiwały na maksymalnych obrotach, to proces będzie zabierał może minutę.  20210510_212131.thumb.jpg.bc74e41e89d94bd1c4a9ffb4a450ae48.jpg

20210510_215206.thumb.jpg.87827de81c28731e1dddd95f8a1a67f3.jpg

Ja sobie zrobiłem taką wytrząsarkę do Hataki. 

• Like 2
37 minut temu, Baas ArK napisał:

Wstrząsam ręcznie, ale powrzucałem po dwie metalowe kulki  4,5mm od ASG.

Pytanie jest, czy metal skoroduje? Z metalowymi kulkami pożegnałem się po takim wypadku. W emaliach działa, ale te nowe akryle i podobne mogą nie konserwować kulki.

45 minut temu, Baas ArK napisał:

powrzucałem po dwie metalowe kulki  4,5mm od ASG.

Do Hataki? Którędy?

Do Hataki? Którędy?
Te buteleczki się otwierają :D

U mnie wszystkie farby Hataki stoją pionowo, minuta wstrząsania > 3 minuty w myjce ultrasonicznej > 1 minuta wstrząsania dają idealne wymieszanie farby w każdym zakamarku.

Medium musi być. W myjce mam tak ze 2cm wody, nie chcę zanurzać całych, żeby etykieta nie zeszła, chodzi głównie o rozmieszanie tego, czego nie dosięgnie kulka, czyli dookoła dna.

Zdjęcie po 5 minutach telepania i drugie po 3 minutach w myjce. c27c08ebea647dc0dd099f53f580ba6a.jpg8bf1e233e190baacf67bc9d76856d2da.jpg

• Like 1
  • Thanks 1
23 godziny temu, letalin napisał:

Pytanie jest, czy metal skoroduje?

Nie wiem, najdłużej wrzucone około roku. Ale jakiś podejrzanych farfocli nie stwierdziłem.

Godzinę temu, Baas ArK napisał:

Nie wiem, najdłużej wrzucone około roku. Ale jakiś podejrzanych farfocli nie stwierdziłem.

W zwykłych akrylach korodują, to sprawdziłem. Nie wiem jak w  lakierach z pomarańczowej serii.

19 godzin temu, letalin napisał:

W zwykłych akrylach korodują, to sprawdziłem. Nie wiem jak w  lakierach z pomarańczowej serii.

Bo lepiej jest użyć kulek z łożysk - kilka złotych i szlifierka kątowa.

Kulki z łożysk są wykonane ze szlachetnej stali.

Nikt o zdrowych zmysłach nie produkuje kulek do strzelania w lesie z wysokogatunkowej stali, to i skorodować potrafią.

• Super Moderator

Najzwyklejsza kulka ze stali nierdzewnej nie ma prawa zardzewieć. Kulki ze zwyklej stali czarnej, jak najbardziej zardzewieją.

21 minut temu, jawkers napisał:

Najzwyklejsza kulka ze stali nierdzewnej nie ma prawa zardzewieć. Kulki ze zwyklej stali czarnej, jak najbardziej zardzewieją.

moje doświadczenie z kulkami, to lata przed tym, zanim kulki ASG stały się popularne. Używałem kulek z łożysk. 

• Super Moderator

Skoro zerdzewiały, to nie były ze stali nierdzewnej. Może to jakieś chińskie łożyska były? Wszystko jest możliwe, żeby tylko klienta oszukać, to byle co wlożą do łożyska.