Jump to content

Tor-m2/SA-15 "Gauntlet" 1/35 Zvezda

chorąży
 Share

Recommended Posts

Kolejny wekkendowy model do kompletu.

Przyspieszona relacja z budowy. Stan jak teraz po tygodniu wieczorów.

1.jpg

Dużo uproszczeń trochę nadlewek, ślady po połączeniu form, trochę jam skurczowych, jednakże jak na razie to skałda się jak klocki lego. Martwi mnie trochę bo wyglądem zaczyna przypominać żelazko. Tutaj szykuje przeróbki, co najmniej otwarte osłony urządzeń celowniczych elektroniczncyh, okablowanie anteny, antena obrotowa, gdyż w zestawie tylko w jednej pozycji, patrząc ot  do tyłu z możliwością złożenia. Moze ktoś pokusi sie o blaszki anteny systemu iff czyli tego nad antena dookólną, gdyż w rzeeczywistości to jest siatka.

Malowanie, tylko jednolite. Iran ma ciekawe, niestety nie ta wersja więc pewnie Hmejmim. 

2.jpg

3.jpg

4.jpg

• 2 weeks later...

Kolejne stadium przygody z Tor-em . Gąski krzepną (popełniłem babola, ale nie bede poprawiał ze względu na super glue). Kadłub po sido, druciki pouzupełniane. Cóż, zobaczymy co z tej bryły da się wyciągnąć przy pomocy olejów .

IMG_20210711_202415.jpg

IMG_20210711_210717.jpg

IMG_20210711_211843.jpg

IMG_20210711_211930.jpg

12 godzin temu, M.A.V. napisał:

ciekawie to wygląda....

wrzuć więcej lepszych zdjęć  !

jestem ciekawy jak ten Zvezdowy TOR ma się w detalizacji do Pandowego którego robił @Przemek Przybulewski tutaj :

To sa chyba dwie rozne wersje ?

Nie mam lepszego aparatu, pojutrze syn mi obfotografuje i wystawię. Tigra też obiecałem lepiej obfotografować..

Moje odczucia: model fajny ale jakby bez "duszy" aż się prosi otwarte włazy, obrotowy radar itd. Model taki akuratny: skleić i wystawić. Porównując ze zdjeciami odwzorowali wszystko, składa się jak klocki lego. Po prostu wszystko ze sobą pasuje. Dał mi dużo satysfakcji przy sklejaniu , ale jednak czegoś zabrakło :) Polecam każdemu bo to wielkie i ciekawe kształtem bydle...

No całkiem ładnie :) Nie myślałeś o zrobieniu z otwartym włazem i wylatującą rakietą ?  Czy już skleiłeś klapy ?

W razie Co za drobną opłatą mogę dorobić Ci rakietę z żywicy bo mam wzór z modelu pandy :)

pechora003-31.jpg