Skocz do zawartości

Su-24 Zvezda 1:72 - ocena początującego :)


marciak90

Rekomendowane odpowiedzi

Zadając takie pytanie zaczynasz od końca. Pytasz o malowanie i inne rzeczy z tym związane nie patrząc jednocześnie na to, że model jest niestarannie wykonany. Zabiegami malarskimi nie ukryjesz nieposzpachlowanych  łączeń kadłuba, zbiorników paliwa i innych miejsc.  Wiele razy na forum poruszana była kwestia staranności w budowie, bez tej staranności nawet najlepsze i najefektowniejsze malowanie nie poprawi ogólnego odbioru gotowego modelu.

Wiele osób poradzi Ci tu abyś najpierw czysto i starannie skleił model, a dopiero jak to opanujesz skupił się na technikach malarskich.

Pozdrawiam i życzę sukcesów przy kolejnych modelach. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Chyba, bo wypowiedź da się wcisnąć w fałszywą dychotomię podziału na konstrukcję i malowanie. Oczywiście wiem, że rymulus nie miał tego na myśli, ale może warto podkreślić, że nie ma żadnych przeszkód by jednocześnie rozwijać staranność budowy i umiejętności  malarskie.

 

By nie zostawić pierwotnego pytania zupełnie bez reakcji, dodam że odpowiedź nie jest tu prosta bez dodatkowych informacji. Malowanie  modeli idzie dzisiaj dwoma różnymi ścieżkami. Dominuje  wersja polegająca na uzyskiwaniu efektownego wykończenia ze swobodnym tylko odniesieniem do rzeczywistego wyglądu pierwowzoru. Wersja, która podporządkowuje się pierwowzorowi i dąży do możliwie doskonałego odwzorowania jego wyglądu w skali jest rzadsza, ale wciąż istnieje. Problem polega na tym, że rady sprawdzające się w jednej z nich, mogą być szkodliwe, albo absurdalne w drugiej. Bez wiedzy, w którą stronę planuje dążyć dany modelarz trudno jest odpowiedzialnie doradzać.

Co prawda wersja efektowna jest statystycznie rzecz biorąc niemal oczywista, ale jednak 'niemal'.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak na jeden z pierwszych modeli nie jest źle.  Niestety rzadko który model obejdzie się bez szpachli. Musisz zacząć od podstaw żeby z kolejnymi modelami widzieć co mogłeś zrobić inaczej. Następne modele wrzucaj na warsztat i pytaj zawsze ktoś coś poradzi. Wielu następnych modeli życzę.😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tradycyjnie już poproszę zdjęcia brzuszka.

Od siebie - oprócz zbierania cennych porad na tym forum - radzę też oglądać tutoriale na YT np. Przydatne!

A co modelu to zgodzę się, że łączenie to absolutne podstawy. I mi też nadal potrafi nie wychodzić :) 

Edytowane przez kozborn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co koledzy wyżej napisali, ale ja bym jeszcze zmienił tło fotografowanego modelu, czerwień nie jest dobrym pomysłem zwłaszcza że malowanie masz brązowe.  No i zaczynasz od końca, zrobiłeś model i pytasz jak malować, washowac, poprawić model itd. Proponuje założyć warsztat przy kolejnym modelu, chłopaki naprawdę mają dużo wiedzy i podpowiadają, wiem to po sobie, bo pytałem prawie o wszystko, jak zaczynałem, a zaczynałem niedawno, bo 1.5 roku temu. Ja zacząłem od zaplecza, musisz też skompletować jakieś podstawowe  narzędzia, szpachle, pilniki, nożyki itd. To ci ułatwi obróbkę modelu. Mimo wszystko jak na pierwszy model nie jest źle i kolejne będą napewno lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, bardzo przydatne moze byc przestudiowanie tego działu.
https://modelwork.pl/forum/4-jak-to-zrobić-i-jak-pokazać/

 

Dodatko YT to obecnie kopalnia wiedzy, poprzeglądaj sobie filmy jak robią modele. Dodatkowo znajdziesz tez wiele tutoriali odnoszacych sie do poszczegolnych technik. Od maskowania oszklenia, przez nakładanie kalkomani, na technikach weatheringu konczac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.