Jump to content

Marmon-Herrington Mk.II MFF 1/35 IBG

MaciejW
 Share

Recommended Posts

Witam, wracam po małej przerwie :)

Jako iż Leopard został doceniony na "CIUPADZE" za co oczywiście bardzo dziękuję:cool:gohntcI.jpg

Dostałem solidnego motywacyjnego "kopa" do działania, zatem dokupiłem dedykowany zestaw Parta i powoli zaczynam działać. Chciałbym wyeksponować wnętrze a jak wyjdzie to się dopiero okaże. Jak do tej pory udało mi się podziałać z silnikiem i podwoziem owc13sG.jpg2LjG4ba.jpgtvZiqdO.jpg4Gk91yJ.jpgobytFoO.jpgek45EFk.jpg

• Like 2

Kolejny weekend, kolejne postępy. Szczerze mówiąc coraz bardziej zaczyna mnie irytować ledwo czytelna instrukcja IBG :sciana:Zdecydowałem się poprawić siedzenia które i tak będą ledwo widoczne, niby IBG próbowało nadać im jakiejś tekstury co było ledwo widoczne chociażby na oparciach. Zatem stwierdziłem, że wykorzystam chusteczkę nawilżoną mieszanką wody z wikolem. Jak dla mnie efekt ujdzie ale jeszcze wolałbym się zapytać tutaj "Czy ujdzie?" 

Tutaj porównanie przed i po: Am9Dh18.jpg

A tutaj reszta zdjęć z progresu prac: 6Wh78SO.jpgPBWp3qR.jpg

Przesadziłeś moim zdaniem. Ja bym tak nie fałdował tej chusteczki.

• Like 2

W dniu 11.07.2021 o 23:32, piotrkur napisał:

Eeee..dasz radę!Jeden kolorek tylko,jedziesz z tematem!

Kolega podpuszcza!😃😁😆

Ale.... jedziesz z tym tematem!

• Haha 1

12 godzin temu, MaciejW napisał:

Kolejny weekend, kolejne postępy. Szczerze mówiąc coraz bardziej zaczyna mnie irytować ledwo czytelna instrukcja IBG :sciana:Zdecydowałem się poprawić siedzenia które i tak będą ledwo widoczne, niby IBG próbowało nadać im jakiejś tekstury co było ledwo widoczne chociażby na oparciach. Zatem stwierdziłem, że wykorzystam chusteczkę nawilżoną mieszanką wody z wikolem. Jak dla mnie efekt ujdzie ale jeszcze wolałbym się zapytać tutaj "Czy ujdzie?" 

Tutaj porównanie przed i po: Am9Dh18.jpg

A tutaj reszta zdjęć z progresu prac: 6Wh78SO.jpgPBWp3qR.jpg

Jak wspomnial juz powyzej SnaQ troche z tymi zmarszczeniami przesadziles ,  zarowno siedzenia jak i oparcia.

Jeśli to miało być fałdowanie np skórzanego obicia to za mocne fałdy. Jeżeli jakiś pokrowiec uszyty na szybko na siedzenia i wymiętolony w czasie jazdy to jeszcze ujdzie choć też powinien być raczej bardziej obcisły.

Godzinę temu, MaciejW napisał:

... ale i tak do poprawy :lajkonik:

No i słusznie, bo wygląda to jakby chłopcy sobie kocyk na siedziska rzucili, co to im się właśnie pomierzwił 😉

12 minut temu, Rafał B napisał:

bo wygląda to jakby chłopcy sobie kocyk na siedziska rzucili, co to im się właśnie pomierzwił 😉

No jakoś mnie poniosło, w sumie to wcześniej z chusteczki robiłem tylko plandeki jednak mało kto daje plandeki na siedzenia:glupek:

Możesz to skorygować- to, co już masz.

Spróbuj pokryć szpachlówką np. szarą z Tamiyi (dość grubą warstwą). Póki nie wyschnie- można ją kształtować pędzlem zwilżonym np. acetonem- zmieni Ci to fakturę.

Możesz popróbować na czymś innym...

Ja tak wyprowadzam fakturę samodzielnie robionych brezentów i zrolowanych płacht.

Pozdrawiam!

• Like 2

Wracając do użycia chusteczki higienicznej, sidoluxu i szpachlówki tamiyowskiej... takim sposobem np. zrobiłem parę lat temu na "trójce" zmiętoszoną flagę...

I maluje się to bardzo dobrze.

Inny pomysł to "guma samoprzylepna" np. Patafix lub wyrób UHU dostępny czasami w sieci L...l - odpowiednio ukształtowany (np. rozwałkowany na cienką warstwę i docięty) element pokrywa się jedną warstwą chusteczki.  Można z tym robić, co się żywnie podoba i okrywać każdy ładunek.

Wygląda naprawdę zachęcająco jako poduszki na siedzisko fotela lub imitacja zrolowanego lub rozpostartego brezentu.

Przepraszam za zaśmiecanie wątku, ale może Koledzy zechcą wykorzystać.

IMG_1585.JPG

• Like 1