Jump to content

USS Gabrielle Giffords LCS-10 -Dragon 1/700

chudyhunter
 Share

Recommended Posts

18 godzin temu, chudyhunter napisał:

zabiorę się za taki zestaw......

kitty.jpg.bbb241f0f66dbe03e3d3bf8dbabedc61.jpg

oj Mariuszu, Mariuszu....   jako że muszę dbać o swoją renomę wrzodu na d..e  będę się czepiał   :haha:

TEN zestaw NIE JEST kompletny.....   :nauka1:

aby zrobić PRAWILNY projekt z prawdziwym imperialnym sznytem wg planowanych założeń :

W dniu 23.07.2021 o 00:09, chudyhunter napisał:

Obiecuje, że kolejny nowy projekt będzie na wodzie i to na dużej wodzie :D

to brakuje jeszcze obowiązkowej łUtki ZOOpatrzeniowej - bo przecież jankesi to nawet na manewry bez whiskacza i hotdogów nie płyną :haha:

Tu masz takową w zacnej promocyji jak pół darmo :

http://ibg.com.pl/pl,trumpeter-05785-1-700-aoe-fast-combat-support-uss-sacramento,3,33,37,54,11546.html#.YPvTefkwjDc

jak do tego skombinujesz blacharkę z BlueBoy'a  (bo ma piękne śmiglaki z praFdziFymi wirnikami a nie jakiś ptaskYkowe bElEco jak u Gabryśki)

sacramento.jpg.f8b8abcc982ddeffd18682ecb04655d0.jpg

no i dopiero z takim zestawem możesz zrobić kozacką dioramę szturmowej eskadry płynącej w 1991 spuścić Saddamowi wpier....

TANK.jpg.4f0f0da2a23cf852011b816cb3a5a935.jpg

Edited by M.A.V.

Dzizas matko bosko Zbychu! Mnie od samego patrzenia na to zdjęcie już głową rozbolała!:benc: :haha:Zastanawiałem się nad Sacramento, ale to nie jest na moja głowę. Myślę że z Kitty i Tico będę dość długo walczyć. Po pierwsze budów tego zajmie mi pewnie lata. Po drugie nie wiem gdzie miałbym zmieścić diorama z 3 okrętami, bo z dwoma już będzie dość duża :) Po trzecie, nie chce mi się :szczerbol: Ogólnie pomysł fajny i z pewnością kozacko by to wyglądało w takim zestawieniu, ale weź znajdź czas na to :)

33 minuty temu, Adamo722 napisał:

Nie ma wyjścia musi drugie pół nerki shandlowac :rozkaz::piwo: :haha:

Później nogę, rękę itd. :haha:akurat kwestią finansowa to pikuś. Największym problemem jest czas i to ile to by miejsca zajęło. Przy założeniu, że będą tylko dwa diorama będzie mieć jakieś 65x30 cm. Przy trzech miałaby jakieś 65x45 cm, a niestety nie mam tak szerokich półek :haha:

2 godziny temu, chudyhunter napisał:

Po pierwsze budów tego zajmie mi pewnie lata (...)  ale weź znajdź czas na to :)

oj tam, oj tam... jak nie planujesz zgonować w ciągu najbliższych 6 lat to projekt jest do realizacji przy Twych talentach :haha:

no chyba że Szczecin będziesz rozbudowywał o kolejną dzielnicę :haha:

1 godzinę temu, chudyhunter napisał:

Przy trzech miałaby jakieś 65x45 cm, a niestety nie mam tak szerokich półek :haha:

gabaryt gabloty idealny do postawienia na lodówce  :haha:

2 godziny temu, chudyhunter napisał:

Po trzecie, nie chce mi się :szczerbol:

w kwestiach mobilizacyjnych i wzbudzania zapału do pracy najlepiej sprawdza się @Szydercza Gała ze swym oddziałem bojców :haha:

Edited by M.A.V.

Gabryśka z założenia miała być szybkim projektem, bez spiny, bez dorabiania miliona mikroskopijnych części, taki relaksik. Uważam że wyszło fajnie i odpocząłem od tych moich miast i stoczni :D

w 6 lat to może i bym skończył, ale nie wiem czy po tym spojrzałbym na jakikolwiek model :haha:Tak na szybko policzyłem części. Tico 130 plus około 500 PE, Kitty 630 plus PE nawet nie wiem ile, ale myślę że będzie lekko ponad 1500, skoro Tico ma tylko 4 blaszki, a Kitty 14 :D

I NIE! Nikt mnie nie namówi to dołożenia do tego zestawu kolejnego okrętu! :nienie:

Aaaa i zapomniałbym że będzie trzeba tam wymalować przynajmniej 100 załogantów :D

Jakbym miał siłę siedzieć przed kompem i cierpliwość do projektowania 3D, to bym zrobił nie żaden tam kawałek Kuwejtu, czy fragment Szczecina, a cały Kuwejtu i cały Szczecin! :haha:Tak więc cieszcie się, że mi się nie chce :szczerbol:

21 minut temu, chudyhunter napisał:

Jakbym miał siłę siedzieć przed kompem i cierpliwość do projektowania 3D, to bym zrobił nie żaden tam kawałek Kuwejtu, czy fragment Szczecina, a cały Kuwejtu i cały Szczecin! :haha:Tak więc cieszcie się, że mi się nie chce :szczerbol:

Bogu dzięki kto by to ogarnął :haha:

zachwycający !! Trudno uwierzyć, ze w tak małej skali udało ci się go tak fenomenalnie pomalować. Genialny model. Poziom modelarstwa okretowego, szczególnie w skali 700 wystrzelił ostatnio w kosmos. Gratulacje !!

2 godziny temu, spiton napisał:

zachwycający !! Trudno uwierzyć, ze w tak małej skali udało ci się go tak fenomenalnie pomalować. Genialny model. Poziom modelarstwa okretowego, szczególnie w skali 700 wystrzelił ostatnio w kosmos. Gratulacje !!

Dzięki Spiton  :piwo: Jakos nie specjalnie mi się ten okręt podobał z początku. Bardziej interesowało mnie jego malowanie i właśnie dlatego go wybrałem. Miał posłużyć do podciągnięcia się z malowania :) Trochę mi zajęło rozkminienie jak go wymalować, ale ostatecznie się udało. Fakt, w trakcie malowania miałem pewne wątpliwości, czy przy tak małym modelu uda się go wymalować tak, jak w rzeczywistości. Myślę że w efekcie końcowym wyszedł dość zbliżony do oryginału.