Jump to content

<<<<SCANIA T 142 WYWROTKA>>>>

Recommended Posts

Zaczynam pracę nad kolejnym modelem. Będzie to Scania T 142 wywrotka, na bazie holownika z Revella. Mam zamiar przerobić kabinę na dzienną ale nie bardzo mogę znaleźć dobre fotki takiej kabiny z boku na których można byłoby podejrzeć jak ją pociąć w celu skrócenia. Scania będzie typową skandynawską wywrotką w konfiguracji 6x2 z osią podnoszoną. Będzie to coś w tym rodzaju co na tej fotce:

afc4fe181af6c440.jpg

Boki kabiny już pocięte. Myślałem że wystarczy jak usunę fragment od drzwi do tylnej krawędzi przetłoczenia w kształcie okna. Zrobiłem tak , lecz jednak po wnikliwej analizie fotek oryginałów trzeba było zrobić kolejne dwa cięcia w tej części gdzie górny "pasek" -przetłoczenie idzie ku górze i wyciąć z niego 3mm. W tej chwili jest już dobrze tak jak w oryginale.

dd778ae5af21a044.jpg

d8dc39c1c7df33b3.jpg

b9045e51bbdca00f.jpg

Projekt niezły, ale znając Kubamich'a1 napewno go wykona. I będzie Scania wyglądała tak jak na zdjęciu. A będziesz brudził model?

Witam!!

Ooo!! To dopiero sobie pod górkę zrobiłeś

Ale pomysł mi się podoba. Rozumiem że Twój model wyjściowy to Scania z nosem?? Skrzynię też sam będziesz konstruował?? A w sprawie malowania coś wiesz jak ma wyglądać model??

Pozdrawiam i powodzenia!!

Malowanie narazie sam nie wiem jakie będzie,skrzynię mam od Volva FL10 z Emeka które przerabiam na strażacki holownik. A model wyjściowy to revellowska Scania holownik.

Volva FL10 z Emeka które przerabiam na strażacki holownik.

No właśnie Co z Volvem? Jak coś, to możesz mi odsprzedać kabinkę od FL. Chętnie przyjmę szczególnie, że mógłbym zrobić drugi już model rodzimego strażaka

Projekt zacny. Czekam na postępy.

No, no u nas jeździ też scania wywrotka tylko 123 bez "noska" i chciałem ja przerobić. Ale czekam na efekt końcowy.

P.S czy ma ktoś popcorn??