Skocz do zawartości

Model czołgu dla początkującego


LuckyStrike

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Z góry przepraszam jeżeli post umieściłem w nieodpowiedniej sekcji forum.

 

Czy ktoś z was mógłby polecić jakiś dobry model czołgu dla osoby zaczynającej przygodę z modelarstwem? Najchętniej z okresu drugiej wojny światowej w skali 1:35.

 

Zaznaczę że z zagadnieniami związanymi z malowaniem, weatheringiem, dioramami miałem już do czynienia przy okazji gier bitewnych. Natomiast nie mam zupełnie doświadczenia w budowie modeli.

 

Z góry dziękuję za każdy komentarz/odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model z końca lat 60. Żeby zmieścić silniczek, który japońce tam wsadzali, odpowiednio zmienili wymiary modelu. Tak więc mimo iż na pudełku stoi „1:35” to na pewno nie jest to ta skala :)   Czyli w tym wypadku „niewymiarowa” = „nie trzyma skali” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te gumiaki, mam na nie alergię. Zadaj sobie pytanie jaki okres i typ pojazdów cię interesuje. To się niby kreuje z czasem, ale jak masz już doświadczenie z bitewniakami, to i oczekiwania też. Wg mnie lepiej pójść do sklepu, zobaczyć co się podoba w rozsądnej cenie i kupić. Trzymać się firm które proponują sklejalne modele. Moje doświadczenie mówi nie revell nie airfix. Jeśli modelarstwo cię interesuje, to po prostu zacznij kleić, ludzi z bakcylem nic nie zraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie głównie pojazdy pancerne niemieckie z drugiej wojny. Co do samych modeli zależałoby mi na jakości, cena jest drugorzędna. Nie mam ochoty się frustrować z dopasowaniem części i używać do tego tony szpachlówki. Co sądzisz o firmach takich jak Dragon, Takom, RFM? Słyszałem oponie, że robią przyzwoite modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LuckyStrike napisał:

Interesują mnie głównie pojazdy pancerne niemieckie z drugiej wojny. Co do samych modeli zależałoby mi na jakości, cena jest drugorzędna. Nie mam ochoty się frustrować z dopasowaniem części i używać do tego tony szpachlówki. Co sądzisz o firmach takich jak Dragon, Takom, RFM? Słyszałem oponie, że robią przyzwoite modele.

Robią dobre modele.Numer 1 DRAGON.Reszta MOŻE mieć jakieś ale ale są dobre też.Merytorycznie jednak Dragony trzymają poziom z tego co pisali ludzie .Ja też na Dragonach się nie zawiodłem.Innych Takomów i RMFów nie miałem to nie napiszę czy jednak bardziej odstępują od dragona czy nie.Jak masz fundusze to bierz ten akurat,który Tobie najlepiej  pasuję z powyższych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LuckyStrike napisał:

Cześć,

 

Z góry przepraszam jeżeli post umieściłem w nieodpowiedniej sekcji forum.

 

Czy ktoś z was mógłby polecić jakiś dobry model czołgu dla osoby zaczynającej przygodę z modelarstwem? Najchętniej z okresu drugiej wojny światowej w skali 1:35.

 

Zaznaczę że z zagadnieniami związanymi z malowaniem, weatheringiem, dioramami miałem już do czynienia przy okazji gier bitewnych. Natomiast nie mam zupełnie doświadczenia w budowie modeli.

 

Z góry dziękuję za każdy komentarz/odpowiedź

Zacznij od tego:

https://www.mojehobby.pl/products/U.S.-M41-Walker-Bulldog.html

Tamiya 35055 U.s. M41 Walker Bulldog 1/35

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LuckyStrike napisał:

Nie. Wybierz albo tą Panterę lub Walker Bulldoga, ewentualnie Panzer II Ausf. F/G . Skoro nie masz żadnego doświadczenia w budowie modeli to nie poradzisz sobie z blaszkami a tym bardziej z takimi gąsienicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StarBourne napisał:

Nie. Wybierz albo tą Panterę lub Walker Bulldoga, ewentualnie Panzer II Ausf. F/G . Skoro nie masz żadnego doświadczenia w budowie modeli to nie poradzisz sobie z blaszkami a tym bardziej z takimi gąsienicami.

No tak ale czytałem opinie o tej Panterze z tamiya i ludzie piszą, że gąsienice niedopasowane bardzo i tak sie zastanawiam co jest trudniejsze zbudowanie skomplikowanego modelu z dopasowanymi częściami czy łatwego z niedopasowanymi? Być może wynika to z tego, że nigdy nie budowałem modeli czołgów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Thalgonis napisał:

Poleciłem Ci tę panterkę od tamki, bo dla mnie to też był pierwszy czołg w karierze, tak samo jak Ty nie miałem żadnego doświadczenia w pancerce... 

No patrząc po zdjęciu jak tak wyglądał twój pierwszy model czołgu to poziom mistrzowski od samego początku👏. Kolorystycznie wygląda świetnie bo wszystkie barwy są stonowane i weathering w punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, merlin_70 napisał:

1/35 Trumpeter   KW - 1  i KW -  2    - wszystko pasuje ,  lezy w planach , gąsienice  ( i takie i takie ) , duży , niedrogi

Model fajny i efektowny, ale jak na pierwszy raz to niekoniecznie. Części ma już sporo więcej i może nieco znużyć. Ma być tanio, szybko, prosto. Spory plus Trumpetera, to jednobarwny zielony kamuflaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2021 o 10:42, copycat napisał:

Ale te gumiaki, mam na nie alergię. Zadaj sobie pytanie jaki okres i typ pojazdów cię interesuje. To się niby kreuje z czasem, ale jak masz już doświadczenie z bitewniakami, to i oczekiwania też. Wg mnie lepiej pójść do sklepu, zobaczyć co się podoba w rozsądnej cenie i kupić. Trzymać się firm które proponują sklejalne modele. Moje doświadczenie mówi nie revell nie airfix. Jeśli modelarstwo cię interesuje, to po prostu zacznij kleić, ludzi z bakcylem nic nie zraża.

No chyba nie Airfix. Airfix teraz ma nowe formy i przepaki Academy wiec jakość o wiele lepsza i cena dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LuckyStrike napisał:

To prosty i stary model. Na pierwszy model jak najbardziej. 

Kupuj i sklejaj!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.