Jump to content

M1 IP Abrams "Canadian Army Trophy" , Panda 1/35

krzychu83
 Share

Recommended Posts

Cześć

M1 IP Abrams, model firmy Panda, skala 1/35

Model wykonany z zestawu, malowany akrylami Hataki. Plecaki i reszta wyposażenie załogi pochodzi z zestawu Tamyi.

Model oceniam pozytywnie. Jeśli chodzi o składalność to nie miałem żadnych problemów, gorzej z instrukcją, która miała kilka błędów. Najgorsze były zestawowe blaszki fototrawione – pokryte jakimś klejem czy inna podobną substancją, moczenie w acetonie i szlifowanie papierem dopiero usunęło z nich to “coś” 😯

Malowanie i oznakowanie z turnieju Canadian Army Trophy 1987

Konkurs Canadian Army Trophy (CAT) był międzynarodowym turniejem załóg czołgowym sił pancernych państw NATO w Europie Zachodniej.

Zawody w 1987 roku odbyły się w dniach 15-19 czerwca 1987r w Grafenwöhr. W rywalizacji stanęły 24 plutony czołgów z sześciu uczestniczących krajów (Belgia, Kanada, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania I Stany Zjednoczone).

Turniej z roku 1987 był pierwszym, w którym Stany Zjednoczone zajęły pierwsze miejsce od początku udziału w zawodach w 1977 roku.

Pozdrawiam i zapraszam do galerii 😁

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

15.jpg

14.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

• Like 17

10 minut temu, krzychu83 napisał:

Najgorsze były zestawowe blaszki fototrawione – pokryte jakimś klejem czy inna podobną substancją, moczenie w acetonie i szlifowanie papierem dopiero usunęło z nich to “coś” 

Jeśli to był klej był typu klejącego, ciągnącego, butaprenopodobnego to polecam WD-40.  Spryskać i zostawić na 10 minut. Po 10 minutach wziąć ręcznik papierowy i usunąć. 

Przepraszam za ten mały off-top ale może się przyda następnym razem.

Pozdrawiam.

Andrzej.

• Thanks 1

Metodę "opatentowałem" do usuwania naklejek przyklejanych do szkła lub plastiku. Naklejki schodzą same po 10 minutach moczenia w WD-40.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Piaskowy Abrams - ikona. Abrams w NATO camo - bardzo fajny. Wiem, że to oklepane ale chyba jestem konserwatystą. Natomiast Abrams w tym zielonym malowaniu w ogóle mi nie leży - jest taki mało Abramsowy. Ale nie mi ma leżeć tylko Tobie. A będzie dobrze leżał bo technicznie jest bardzo fajnie zmalowany i doprawiony olejami - bardzo dobra robota. Szczególnie podoba mi się ten brud po zakamarkach. Jest dobrze wyważony ilościowo i odpowiednio zróżnicowany - naprawdę dużo tu wnosi. No i toboły też takie 3D :super:

Edited by TAW

3 godziny temu, TAW napisał:

Piaskowy Abrams - ikona. Abrams w NATO camo - bardzo fajny. Wiem, że to oklepane ale chyba jestem konserwatystą. Natomiast Abrams w tym zielonym malowaniu w ogóle mi nie leży - jest taki mało Abramsowy. Ale nie mi ma leżeć tylko Tobie. A będzie dobrze leżał bo technicznie jest bardzo fajnie zmalowany i doprawiony olejami - bardzo dobra robota. Szczególnie podoba mi się ten brud po zakamarkach. Jest dobrze wyważony ilościowo i odpowiednio zróżnicowany - naprawdę dużo tu wnosi. No i toboły też takie 3D :super:

Dzięki 🍻

Ale jaki kozacki Abrams  był w MERDC 🤩

Edited by krzychu83

Piękna robota -klasyka gatunku.  Śliczny kolor - prawdziwy wczesny Abrams.  Podstawka, też elegancka zgodna ze wszystkimi nurtami obowiązującymi w architekturze krajobrazu.  Na forum proponuję utworzyć nowy dział "Krzychu83 -Was urządzi"😁

• Thanks 1

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Piękna robota -klasyka gatunku.  Śliczny kolor - prawdziwy wczesny Abrams.  Podstawka, też elegancka zgodna ze wszystkimi nurtami obowiązującymi w architekturze krajobrazu...

Dzięki :)

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Na forum proponuję utworzyć nowy dział "Krzychu83 -Was urządzi"😁

Ojj, może lepiej nie, bo mnie zaraz widłami pogonią 🤣

Edited by krzychu83

4 minuty temu, krzychu83 napisał:

Dzięki :)

Ojj, może lepiej nie, po mnie zaraz widłami pogonią 🤣

Jeden poradnik w tym stylu juz mamy 

1179844960_(((((((..2.gruzja1......(2)....etfedynandr29e.jpg.89978c6f129c2dcf7e2c3c2681322897.jpg

wiec czemu ma nie byc nowy program ,, Modelarskie rewolucje,,  

A ty zmieniłeś już gąsienice – Demotywatory.pl

• Haha 2

Świetnie zrobiony model i dobrze zgrany z podstawką.

A co do klejowato-gumiastych substancji na blaszkach PE to też się z tym spotkałem, dało się to usunąć alkoholem izopropylowym.

• Thanks 1