Skocz do zawartości

MiG-29 Italeri 1/72 1 elt Mińsk Mazowiecki


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto mój trzeci, ale nie ostatni Fulcrum. Model prosto z pudła + kalki HDL. Jak widać skopałem położenie kalek, napisy eksploatacyjne na usterzeniu srebrzą, kładzione były na lakier błysk a tu taki zonk. Trudno, w następnym muszę poprawić błędy niżej prezentowanego + parę nowych technik - oddzielenie powierzchni sterowych i blaszki w kokpicie oraz dodanie żywicznego zbiornika podkadłubowego PTB-1500. Maszyna oczywiście w polskim malowaniu.

Pozdrawiam.

100_3352.jpg

100_3358.jpg

100_3363.jpg

100_3366.jpg

100_3367.jpg

100_3369.jpg

100_3371.jpg

100_3377.jpg

100_3378.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w woli wyjaśnienia Samolot z N-B 66 lata obecnie w 41ELT Tak samo jak 70 i 92 Wszystkie 3 są po przeglądzie w WZL i mają świeżutkie malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Model wygląda super, jak kazdy Fulcrum ;) Dłubie właśnie identyczny, nawet z tymi samymi kalkami, oby wyszedł mi podobnie. Piszesz że to twój trzeci model z tego zestawu, jak sie prezentują dwa pozostałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. verelad napisał:

Piszesz że to twój trzeci model z tego zestawu, jak sie prezentują dwa pozostałe?

Pierwszy jest tu:

viewtopic.php?t=5942

Natomiast drugi to był mig-29UB wyszedł fatalnie, masa błędów i został skasowany

A tu skala 1:1 mojego najświeższego:

0511120027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, uwielbiam ten samolot.

Będziesz robił kolejne?

 

Jeżeli tak, to wytrasuj im prawidłowe linie, popraw dysze wylotowe (skróć) oraz zamknij pomocnicze wloty powietrza, bo jak maszyna stoi z wyłączonym silnikiem tio są one zamknięta, a główne otwarte.

 

pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny będzie z numerem bocznym 89 albo 105 też z 1elt. Chciałbym zrobić 4111 z 41 elt ale nie mam kalki z godłem (rycerz) i numerem. Na razie czekam na zbiornik Ptb-1500 i blaszki do kokpitu z martoli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna podpóreczka:) Zapuściłeś linie podziału(czym?)-- wygląda kapeńkę zabawkowo. No i krój cyfr jakiś taki za okrągły-nawet na zdjęciach widać że nie odstawał od normy i miał typowy krój kanciasty. Ale to już pewnie wina HDLki...Maszynka na plus. Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ogólnie mi się podoba. Zwłaszcza, że Mig-29 i w polskich barwach

 

Jedynie te linie podziałowe. Nie są aż tak mocno widoczne na zdjęciach. Trochę nienaturalnie to wygląda.

 

Ale poza tym to OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalka z godłem rycerza jest w modelu MiG-a 21 MASTERCRAFT-u. Model kosztuje ok 15 zl
Trzebaby tylko sprawdzić czy wielkościowo sie zgadzają, bo na MiGach-29 godła są o wiele mniejsze niż na MiGach-21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba Twoj MIG. Wlasnie rozpoczalem skladanie Academy w skali 1/48. Mam nadzieje ze mi sie uda osiagnac ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gzt w 1/48 masz większe pole do popisu. Chociaż niektórzy twierdzą że w 1/48 wszystkie niedociągnięcia są bardziej widoczne niż w 1/72.

TomaszDudek- ten pasek to uszczelnienie pomiędzy ramą owiewki a szybą. Ja dałem Pactre 61 + parę kropel czerwonego. Wg humbrola to powinno być nr 200.

Pozdrawiam MiGomaniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.