Skocz do zawartości

matejson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Baza to IS-2 ze Zvezdy nr 5011 pożeniony z częsciami z zestawu Italeri nr 7040 (gąsienica oraz elementy włazu w kopółce dowódcy).
Model dodatkowo zwaloryzowany:
- aluminiowa lufa z hamulcem wylotowym od RB Model 72-B09
- elementy fototrawione od SG Modelling F72002
- lina holownicza i szekle od EurekaXXL ER-7213
- lufa karabinu DT-29 z tyłu wieży od MiniWorlds A7249a.

- łuski i pokrywa otworu strzeleckiego w wieży to mój własny wydruk 3D (pistolport projektu kolegi Patryka)
Pokusiłem sie jeszcze o imitacje spawów na froncie kadłuba oraz dookoła wieży. Użyłem dwóch znanych technik czyli żywicy 2składnikówej Tamiya Epoxy Putty oraz profilu plastiku zmiększonego klejem.
W modelu wymagane było wykonanie imitacji faktury odlewanego pancerza. Znana większosci technika szarej szpachlówki Tamiya oraz kleju od Gunze.

 

Figurki: Scale75

 

link do warsztatu:

https://modelwork.pl/topic/41982-js-2-tadeusz-z-5-pułku-czołgów-ciężkich/ 

 



4OFtdko.jpgl2I0X3d.jpgq3M1WhK.jpgCB5ydHC.jpgZJPwYs0.jpgo1tOEdR.jpgsBATBsS.jpgHjNQYzB.jpgHVK0P7K.jpgTTyxcAD.jpgrV33T2L.jpg

  • Like 32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam pierwsze zdjęcia i myślę, że to bardzo udana scenka z naprawdę porządnie zrobionymi pojazdami i figurkami. Potem ta zapałka i otrzeźwienie - przecież to Matejson i jego 72. Reszty nie trzeba komentować bo jak to zwykle u Ciebie jakość 1/35 w 1/72. Podziwiam Twoje ogromne zdolności w tej skali :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rack napisał:

Zapewne wieża dostosowana do zainstalowania radiostacji - widać na zdjęciu antenę...

Właśnie mi przypomniałeś, że miałem dorobić  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już napisali ale i ja dodam.  Trudno o lepszą recenzję jeśli myli się skale. Gdyby nie zapałka , byłem przekonany że oglądam świetnie zrobiony model w 1:35. Brawo! Gratuluję wspaniałej pracy i nielichych umiejętności. Tylko patrzeć "fotki Admina". 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, patrykd napisał:

Model piekny. Jedynie czego mógłbym się doczepić to spaw boczny na wieży IS2. Jest nieproporcjonalnie wielki. Na oryginale, aż tak chamski nie był :)

 

 

To na boku wieży, to nigdy spaw nie był.

Ślad po łączeniu części formy, w której odlewany był korpus wieży. 

Dospawany był za to np. dach.

Pozdrawiam,  Przemek 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PrzemekW napisał:

 

 

Ślad po łączeniu części formy, w której odlewany był korpus wieży. 

 

Co nie zmienia faktu że faktycznie w porównaniu z tym czarno białym zdjęciem jest ze trzy razy za widoczny , ale wiadomo ta skala to nie żarty , czapki z głów za całokształt, świetnie to się prezentuje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Evildead napisał:

Co nie zmienia faktu że faktycznie w porównaniu z tym czarno białym zdjęciem jest ze trzy razy za widoczny , ale wiadomo ta skala to nie żarty , czapki z głów za całokształt, świetnie to się prezentuje

 

Racja.

Pozdrawiam,  Przemek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.