Skocz do zawartości

Walki o Nysę 1/35


olisadebe21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów! 

Prezentuję Wam dioramę wzorowaną na poniższym zdjęciu ( wiem, że różniącą się znacznie od tego ujęcia), przedstawiającą  atak sowieckich żołnierzy na ulicy Konigstrasse w ówczesnym Neisse( dzisiaj miasto Nysa).

Most_Tadeusza_Kosciuszki_ul_Mostowa_Nysa_3938804.thumb.jpg.088ef7d16cd528156d73ddd3ee78edf2.jpg

IMG_20211213_191129404_HDR.jpg

IMG_20211213_191923200_HDR.jpg

 

IMG_20211213_191029272.jpg

IMG_20211213_191004357_HDR.jpg

IMG_20211213_190923638_HDR.jpg

IMG_20211213_190413166.jpg

Edytowane przez olisadebe21
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra praca, brakuje mi zbliżeń i detali - w nich często kryją się dodatkowe smaczki.

Moim zdaniem bruk wygląda jakby świeżo go położyli i nie wypełnili przerw między kostkami. Nysa, choć to prastare polskie miasto, należała przez większą część historii do Niemców i to oni układali te nawierzchnie. Sądzę, że nie przeżyliby takiego efektu. Druga rzecz to dałbym więcej pojedynczych cegieł i ich kawałków oraz drobnego gruzu na ulicę przed budynkiem. Jeśli wali się ściana, to jej fragmenty uderzając o nawierzchnię rozpadają się - w końcu to tylko cegła sklejona zaprawą. Oczywiście to moje subiektywne odczucie, ale tego mi trochę brak. Poza tym - palce lizać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zaruk napisał:

Bardzo dobra praca, brakuje mi zbliżeń i detali - w nich często kryją się dodatkowe smaczki.

Moim zdaniem bruk wygląda jakby świeżo go położyli i nie wypełnili przerw między kostkami. Nysa, choć to prastare polskie miasto, należała przez większą część historii do Niemców i to oni układali te nawierzchnie. Sądzę, że nie przeżyliby takiego efektu. Druga rzecz to dałbym więcej pojedynczych cegieł i ich kawałków oraz drobnego gruzu na ulicę przed budynkiem. Jeśli wali się ściana, to jej fragmenty uderzając o nawierzchnię rozpadają się - w końcu to tylko cegła sklejona zaprawą. Oczywiście to moje subiektywne odczucie, ale tego mi trochę brak. Poza tym - palce lizać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruk robiłem na wzór do dziś istniejącego- ale masz rację- gdzieniegdzie są zbyt duże przerwy. I z tymi cegłami też masz rację. A zdjęcia to moja pięta achillesowa- ale może zrobię jeszcze jakieś zbliżenia. Dziękuję

Edytowane przez olisadebe21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.