Skocz do zawartości

Porady dla początkującego...


radziorek15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 573
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tego nie wykluczam, duzo ogladaj dioram i modeli w necie wpisz w grafice w googlach np tiger I 1/35 i ogladaj podpatzr metody itp. duzo daje, ja przed sklejaniem modelu wpisuje jego nazwe i patzre jak inne sa zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że tak z tym że tanki fajniejsze...

no jak coś tam kupisz to dawaj warsztatradziorek15 !!

mój naprawde pierwszy model to był goblin z morii (bylo ich 12)

potem przełom- kupiłem samolota (trzypłatowy foccer dr1 z czeskiej firmy sklei) pierwszy tank to sherman z korei 54' z dragona (dziś model ćwiczebny{słynna srebrna lufa }) pierwszy niemiecki tank to był pzIV z italieri. natomiast pierwszy model "na serio" to pannterka z tamiy ale i tak to jest tragedio dla mnie ( http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7ukakccg7hufh92.html ale sie nie śmiejcie przy oglądaniu.)

a pierwszy model z którego jestem w miare dumny to stuG III który jest tu w galeri

teraz bede kleił tygrysa najpóźniejszego z afc klub i jestem pełen optymizmu.

sorry że sie tak rozpisałem o sobie ale chciałem mu uświadomić że ja już posklejałem tego troche a moje modele są złe chociaż coraz lepsze.

niech sie zahartuje!!

pozdr

Tomuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziagwa, nie pisz, ze tanki sa fajniejsze, bo fajniejsze sa samoloty. A w szczegolnosci te odrzutowe.

 

A tak na serio, to kazdy skleja to, co go interesuje mniej lub wiecej. Kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje.

Radziorkowi chodzi o kupienie taniego zestawu treningowego, zeby mogl sie poprobowac. Wiec nie mieszajcie mu w glowie zestawami w 35-ce. Wiadomo, sa wieksze, daja wieksze pole do popisu, ale poczatkujacemu modelarzowi nie dadza pelnego pogladu na to jak moze wygladac klejenie modeli. No i sa drogie. Ja wiec proponuje skale 1:72 lub ewentualnie 1:48 (choc tu juz cena leci nieco w gore). Nie polecam pancerki, bo kazdy jeden czolg w 72-ce jest tak malutki, ze go strach do reki wziac. Radzilbym jednak zaczac klasycznie, jak wielu z nas tutaj, od samolotow w skali 1:72 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Witam serdecznie.

 

Jako bardzo początkujący modelarz mam do szanownego grona kilka pytań... co prawda złożyłem w swoim życiu kilka modeli, ale było to jakies 25 lat temu i nie warto temu poświęcac nic więcej ponad tą wzmiankę

 

Dziś odebrałem swój pierwszy "prawdziwy" model: Pz.Kpfw. IV Ausf. C ze "stajni" Dragona i zastanawiam się czy nie porwałem się z motyką na słońce, model ten ma 1000 części wg. tego co pisze producent syn jak zobaczył wypchane pudełko to zapytał ile z tego modeli będzie

 

Ale do rzeczy, głównie chodzi mi o malowanie, znaczy farbki, malował będę aerografem - zasilał go będę butlą do nurkowania z reduktorem, nie chcę kompresora bo głośny a butla i cicha i strumień powietrza ma bardzi stabilny i tańsza - ale nie o tym mowa, chcę korzystać z farb akrylowych Vallejo (Model Air - bo te ponoć są do aerografu).

 

I tu moje pytanie, czym rozcieńczać (słyszałem że kranówą), jakich metalizerów używać i tych specyfików do śladów rdzy i śladów po oleju - by nie żarły się z akrylami Vallejo, a w końcu czym myć aerograf ?

 

Z góry dziękuję za pomoc i prosze o wyrozumiałość, jak już wspomniałem dopiero zaczyna swoją przygodę z modelarstwem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczać - kranówką. Metalizery - na początek wystarczy Gunmetal Humbrola - dobry do przecierania gąsek żeby podkreślić ich metaliczność. Ślady rdzy i oleju - farby olejne artystyczne (sienna palona, brąz van Dycke). Czym myć aerek - polecam Cleanlux - preparat do zmywania Sidoluxu dostępny w każdym supermarkecie czy sklepie chemicznym - zmywa wszystko. Jest idealny do mycia aerka po każdym użyciu jaki i raz na jakiś czas do gruntownej kąpieli. Zaopatrz się jeszcze w Sidolux - najlepszy lakier błyszczący (stosunek jakość-cena-ilość). Idealny pod kalki i do zabezpieczenia farby przed różnymi zabiegami upiększającymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt inny nie zabierze głosu ? Panowie, podzielcie się proszę swoją wiedzą z początkującym modelarzem
A co Ci mamy napisac? Zacznij cos robic, pokazuj na forum zdjecia, zadawaj pytania na biezaco, a zawsze ktos Ci pomoze. Nie spodziewaj sie, ze ktos Ci tu zaraz napisze jakies modelarskie vademecum. Tym bardziej, ze prawie wszystkie informacje, ktore moga przydac sie poczatkujacemu modelarzowi, znajdziejsz juz na tym forum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola mości Majku, czyżbyśmy wstali dziś lewą nogą ?

Gdzie Ty tam widziałes prośbę o Vademecum, pokaż proszę bo być może napisałem coś o czym nie wiem.

Zadałem trzy najzwyklejsze pytania (czym rozcieńczyć farbę, jakich metalizerów używać i czym myć aero), na które siłą rzeczy nie znam odpowiedzi ponieważ wszystko w tym temacie jest dla mnie nowe, ale oczywiście lepiej było udeżyć kilkaset razy w klawiaturę i napisac coś absolutnie nieprzydatnego niż zużyć trzykrotnie mniej literek i odpowiedzieć konkretnie na zadane przeze mnie pytanie.

 

Dziękuję za te słowa pełne otuchy i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty tam widziałes prośbę o Vademecum
Hmm... No nie wiem... Moze z tym vademecum troche przesadzilem... Ale napisales cos takiego:
Panowie' date=' podzielcie się proszę swoją wiedzą z początkującym modelarzem[/quote']Otoz robimy to caaaaly czas. Wystarczy sie odrobinke wysilic i przejrzec chociaz pobieznie zawartosc forum.
Zadałem trzy najzwyklejsze pytania
Na ktore dosyc wyczerpujaco odpowiedzial reggy. W zasadzie nic dodac, nic ujac...
na które siłą rzeczy nie znam odpowiedzi ponieważ wszystko w tym temacie jest dla mnie nowe
Tym bardziej zachecam Cie do przejrzenia zawartosci chociazby tego dzialu. Juz nie wspomne, ze to, o co pytasz, bylo walkowane juz dobre kilka razy...
Hola mości Majku, czyżbyśmy wstali dziś lewą nogą ?
Nie, ale drazni mnie, gdy ktos traktuje forum jak Gadu-Gadu, czy inny komunikator. Uzbroj sie w odrobine cierpliwosci, to ktos jeszcze moze cos dopisze.
(...) ale oczywiście lepiej było udeżyć kilkaset razy w klawiaturę i napisac coś absolutnie nieprzydatnego niż zużyć trzykrotnie mniej literek i odpowiedzieć konkretnie na zadane przeze mnie pytanie.
Zapewniam Cie, ze gdybym chcial wyczerpujaco odpowiedziec na Twoje pytanie, zuzylbym duzo wiecej literek, niz na zwrocenie Ci uwagi. I zuzywalbym te literki nie wiem ktory raz, bo takie pytani jak Twoje, padaly juz kilka razy. Poza tym, mam darmowe minuty...
Dziękuję za te słowa pełne otuchy i pozdrawiam.
Nie ma za co, wzajemnie i polecam sie na przyszlosc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

WITAM WSZYSZTKICH JESTEM NOWY WIEC HCIAŁBYM SIE PRZECTAWIC MAM NA IMIE DAWID MAM 24 LATA JESTEM NIEPEŁNOSPRAWNY PROBLEMY ZE WZROKIEM I SŁUCHEM MYSLĘ ZE WAM TO NIE PRZESZKADZA?CHODZE NA WTZ DLA NIEPELNOSPRAWNYCH I TAM INSTRUKTOR ZACHECIŁ MNIE DO MODELI KARTONOWYCH A W DOMU DOSTAŁEM MODEL REVELLA I TO MUJ PERWSZY MODEL KTURY KLEJE I NIE MAM POJECIA O PLASTIKOWYCH MODELACH I MAM PYTANIE CZY MOGE O WSZYSZTKO PYTAC Z MODELAMI ZWIAZANE?MYSLE ZE NIE ZANUDZAM Z GURY DZIEKI ZA ODPOWIEDZ PRZEPRASZAM ZA BŁEDY POZDRAWIAM.ACHA I CZY PISZE DO DOBREGO DZIAŁU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.