Skocz do zawartości

Porady dla początkującego...


radziorek15

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy.

Nie pisz dużymi literami - w internecie symbolizuje to krzyk.

Na problemy z bykami ortograficznymi - Mozilla Firefox (obecnie ukazała się wersja 3).

Pytać możesz, ale najpierw poczytaj poradniki, które są na forum, żebyś nie zadawał pytań, na które już są odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 573
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej Dawid!

Błędy na początek da się przeboleć, ważne, żebyś nie pisał wszystkiego wielkimi literami, bo ciężko się to czyta. Przeglądarka FireFox podkreśla błędy, więc z nią powinno być lepiej. Dodatkowo w FireFoxie jeżeli trzyma się wciśnięty guzik CTRL na klawiaturze i kręci rolką myszki to można powiększać sobie strony i litery przez co łatwiej się czyta - sam tak czasem robię jak już sobie wymęczę oczy

 

Najwięcej nauczysz się oglądając relacje z budowy innych użytkowników - pokazujemy krok po kroku, często bardzo dokładnie, co robimy - wystarczy skopiować nasze kroki. Możesz też poprzeglądać parę tematów z tego działu:

viewforum.php?f=104

Szczególnie "Podstawowe techniki budowy modelu" i temat o narzędziach i chemii.

 

 

I CZY PISZE DO DOBREGO DZIAŁU?

Już poprawiłem dział

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam WTZ nie jest mi obcy moja Kobieta jest technikiem terapii zajęciowej i znajomy mi jest problem. Jak na mnie możesz liczyć, a co do błędów sam popełniam, a jak będziesz pisał posty to staraj się pisać małymi to tak bardziej estetycznie.

Terapeuta zalecił ci modele kartonowe bo są dużo tańsze i bardziej wykształcają sprawność manualną. Jeśli już masz jakis model revela to pierwsza sprawa to cierpliwość. Każdą część dokładnie wytnij i oszlifuj papierem ściernym i ładnie pomaluj farbkami olejnymi. Staraj się by nie wyglądało to tak że wycinasz wszystko z ramek i sklejasz bez obróbki. Twój terapeuta dobrze Ci doradza by zacząć od kartonu, sam zaczynałem od kartonów i wiele umiejętności naprawdę się przydało

Modele z kartonu możesz z internetu nawet ściągnąć

A można wiedzieć jaki model dostałeś??

Jak chcesz możesz do mnie pisać na priv (prywatnie) jak będę umiał chętnie pomogę

Pozdrawiam truckman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dodatkowo w FireFoxie jeżeli trzyma się wciśnięty guzik CTRL na klawiaturze i kręci rolką myszki to można powiększać sobie strony i litery przez co łatwiej się czyta - sam tak czasem robię jak już sobie wymęczę oczy

Powiększa tylko litery, a np. obrazków już nie. Powiększanie jst najlepsze w Operze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za przyjecie a oto model:morris truck &17pdr.gun&jeep skala 1:76 numer katalogowy 03219 i co powiecie o modelu? i zamuwiłem ze sklepu internetowego świat modeli klej revella bez igły ktury lepszy z igła czy bez a klej jest dobry? i zestaw nazędzi italieri sa w nim 4 nazędzia i zestaw trzech pilnikuw tez italieri czy to wystarczy na poczatek do klejenia? i kilka farbek revella a one sa dobre do malowania pędzlęm dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dwóch tysiącach innych użytkowników (wydaje mi się, że tyle jest, ale nie sprawdzałem tego)
Na aktualną chwilę 2678 zarejestrowanych, a do tego trzeba jeszcze dodać Gości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAVID COPERFILD mam prośbę o stosowanie przecinków, kropek i dużych liter na początku zdania, za co z góry dziękuję. Co do kleju to osobiście preferuję kleje z pędzelkiem (bez igły). Z kleju Revella od dawna nie korzystałem, lepiej pracuje mi się z klejem Tamiya, ale tutaj powinieneś znaleść odpowiedź na pytanie o jakość kleju viewtopic.php?t=5518.

Co do narzędzi to odpowiedź znajdziesz tu viewtopic.php?t=551, oraz tu (razem z poradnikiem jak budować model) viewtopic.php?t=5514.

Jeżeli lubisz mieć większą czcionkę (wygodniej się czyta- na laptopie mam ustawione stałe powiększanie 150%- co daje mi rozmiar taki sam jak na desktopie bez powiększenia) to naprawdę zainstaluj sobie operkę, albo (od biedy) firefoxa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy budowie.

edit

Zapomniałbym napisać: załóż wątek warsztatowy, pomożemy poradami.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model niezły chociaz jak na początek moim zdaniem trochę "za ciężki", osobiście polecam samoloty, odzrzutowce. Co do kleju zgadzam się z kolegą lepiej kupić najtańszy klej z pędzelkiem polskiego producenta taki za 1,5 -3 zł. Klej z igłą z Ravella, sam urzywam ale kupiłem jedną tubkę i wiem że ostatnią. Dobrze kleji ale długi schnie i nie łączy powierzchni pomalowanych :( A co do malowania na poczatek kilka podstawowych farbek i 2-3 pędzelki wystarczą, malutki, płaski średni. oraz okrągły średni.

PS>A co do pisania pisz post w WORDzie sprawdz pisownie i wklejaj na forum i będziesz miał i duze litery i nie bedzie błędów ortograficznych - sam tak czasami robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą lepiej kupić najtańszy klej z pędzelkiem polskiego producenta taki za 1,5 -3 zł.

ehm... tego nie napisałem, nawet takiego kleju nigdy nie używałem. Jednak możliwe, że kupno takiego ma sens. Jak narazie pozostanę mimo wszystko przy tym, co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekw Ja takich używam i jestem bardziej zadowolony niż Revella. Są to dość agresywne kleje, przez pewien okres nawet robiłem taki klej.... Nitro do tego zmielony pudełko po CD 2-3 dni i klej jak sie patrzy Jedna wada to że w przeciągu 2-3 miesięcy zastyga nawet zamknięty :( i cojważniejsze nie "paruje" tak mocno ja Revell

 

Tak żeby nie być gołosłownym:

3dce8fb8d4aec325.jpg864f840513d43833.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na pierwszy model bardziej się nadaje czołg niż samolot polecam ci t-34 z tamiya albo ze zvezdy choć ten jest troche trudniejszy.

 

Jesli chodzi o duze litery wogule mi to nie pszeszkadza a uwazanie tego za krzyk jest idiotyczne ale to tylko moje zdanie.

 

Witaj na forum. jeśli interesuja cię kartonówki napisz na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klej revella bez igły ktury lepszy z igła czy bez a klej jest dobry? i zestaw nazędzi italieri sa w nim 4 nazędzia i zestaw trzech pilnikuw tez italieri czy to wystarczy na poczatek do klejenia? i kilka farbek revella a one sa dobre do malowania pędzlęm dziękuję

 

Ja od zawsze uzywam klei z igla i jakos nie narzekam. Jedyna irytujaca rzecz z nimi to zapychanie sie tej igly. Mam tez ten zestaw pilnikow i jestem zadowolony. Jezeli zalapiesz bakcyla i zaczniesz wiecej kleic to polecam farby

akrylowe, duuuzo wieksza kultura pracy (zapach, latwiej utrzymac narzedzia w czystosci). Przydatne tez sa zwykle cazki do paznokci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.