Skocz do zawartości

Porady dla początkującego...


radziorek15

Rekomendowane odpowiedzi

No to super, a odnośnie modeli wypatrzyłem jeszcze takie: Icm nr.35511 Studebaker us6 skala 1/35 , Trumpeter Ził 157 6x6 nr.01001 skala 1/35 , Italieri Bmw r75 z koszem skala 1/35. Skoro tamtych modeli co pisałem wcześniej nie polecacie, to może któryś z tych. Korci mnie ten Bmw bo jest tani około 30zł.ale nie wiem, czy trudny i czy się trudno skleja To samo dotyczy pozostałych dwóch Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 573
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

DAVID COPERFILD Hmm na twoim miejscu wybrałbym jakiś zakres tematyczny, bo strasznie trudno lepić wszystko co się da, np sprzęt z jakiegoś okresu albo, tak jak ja, skalę. tzn. ja robię samoloty i pojazdy tylko w 1/72 i okręty 1/400.

 

Tak jest łatwiej, bo np. łatwiej zgromadzić dokumentację lub tez kolekcja lepiej wygląda na półce (nie chciałbym kubelwagena i maus tej samej wielkości obok siebie )

 

Oczywiście na początku można popróbować rożnych rzeczy.

 

Ja osobiście na początek poleciłbym samochody pancerne, zazwyczaj łatwe do zrobienia bo tylko trochę pancerza z lufą + koła dużo prostsze od czołgów.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście na początek poleciłbym samochody pancerne

Bardzo fajny, prosty, łatwo dostępny i tani jest Daimler Scout Car od Tamiyii w 1/35. Polecam, na początek luks. Cena max do 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napiszę tak jeśli chodzi o okres to interesuje mnie tematyka 2 wojna światowa i skala 1/35 i większa . A model icm studebaker co o nim powiecie. Nie chciałbym się zrazić do modelarstwa przez zły model, bo z jednymi są problemy przy klejeniu z innymi nie ma. Na początek korci mnie skleić jakąś cięzarówkę najlepej z wnętrzem, silnikiem,gumowe opony, tylko nie wiem czy tak trudniej Lub motocykl. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A model icm studebaker co o nim powiecie.

Model jest bardzo fajny.

Na początek korci mnie skleić jakąś cięzarówkę najlepej z wnętrzem, silnikiem,gumowe opony, tylko nie wiem czy tak trudniej

No stawiasz sobie na początek trudny cel. Osobiście, proponowałbym model, w którym uniknąłbyś wnętrza - nie będzie to zbyt łatwe na początek. Jednak ja tylko radzę. Na pewno opcja, samochodu pancernego albo czołgu (generalnie bryły zamkniętej bez konieczności budowy wnętrza) wydaje mi się bardziej sensowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie wybrałem następujące modele: Zvezda gaz aaa nr.3547, Icm studebaker us6 nr.35511, Trumpeter Ził 157 6x6 01001, Italieri Bmw r75 z koszem. Albo może jakiś opelek np. blitz. Napiszcie czy są trudne do składania, który najłatwiejszy, czy są problemy z spasowaniem i klejeniem, czy zawierają jakieś dodatki oprócz wyprasek np. gumowe opony,elementy z plastiku itp. i czy te dodatki trudno kleić? A mam pytanie odnośnie kuł lepiej wyglądają z plastiku czy jak są gumowe? Poradzicie to wybiorę jakiś model z tych albo więcej zależy ile poradzicie. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz ciężarówkę?? To mogę z całą pewnością polecić tą: KLIKNIJ TU

Bardzo fajny Opel, niedrogi, ładnie odlany, spoko spasowany. In-boxów tego modelu, jest wiele na necie, więc sobie przeglądnij.

A mam pytanie odnośnie kuł lepiej wyglądają z plastiku czy jak są gumowe?

Lepiej jak są w pełni plastikowe, odlane razem z felgą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wybacz, tego typu pytanie jest bez sensu. Żebyś chociaż powiedział o jakie modele Ci chodzi, to może ktoś wykazałby się cierpliwością i za Ciebie porównał cenę w którymś z polskich sklepów. Tak przy okazji - sam nie możesz porównać cen?

 

I całkiem przy okazji - słyszałeś o znakach interpunkcyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hejka nie mam tych narzedzi,dzwonilem i nie odbieraja.Bede zamawial we wrzesniu. A mam pytanie czy ta nowa kolekcja hasette wojsko polskie olowiane figurki jest warta uwagi,oplaca sie zbierac? Sa warte uwagi bo mi sie spodobaly tylko nie wiem czy dobre z góry dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Jestem początkujący. Niedługo zaczynam "robić" pierwszy model. Zacząłęm od przewertowania kilku tematów na forum i od obejrzenia polecanego tu programu "Plastkiowy hit" mam takie oto pytania odnośnie tego co tam usłyszałem.

1. Jedna z osób tam występujących powiedziala ze niezbedna jest dla kazdego modelarza szpachlowka. Mam pytanie do czego jest to potrzebne i czy rzeczywiscie jest niezbedna.

2. Mam farby HUMBROL - czym powinienem je rozrzedzać (czy moze to byc woda, rozpuszczalnik, zmywacz do paznokci) i jak to robic, w jakich proporcjach.

 

 

Z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja się w kilku pierwszych modelach obyłem bez szpachli, bo wtedy nie przykładałem się do dokładności, jeśli jednak chcesz by wszystko było jak najbliższe oryginału powinieneś zaopatrzyć się w szpachlę, pozwoli ci ona zamaskować ubytki tworzywa (szpachluje się różnego rodzaju szpary czy nierówności, które powstały z twojej winy lub winy producenta).

2. Humbrol jest to farba emaliowa, więc powinieneś ją rozrzedzać rozpuszczalnikiem (wodą rozrzedza się farby akrylowe). Jeżeli farba jeszcze nie była używana to po otwarciu zwykle należy ją dość dużo rozmieszać i można już malować, pamiętaj jednak, że lepiej jest malować zbyt rzadką farbą niż zbyt gęstą (pozostawia ona grudy, które zasłaniają szczegóły w modelu), dlatego przed nakładaniem na model sprawdź na kartce czy warstwa farby jest wystarczająco cienka. Ja zawsze dolewam rozpuszczalnika "na oko" i próbuję malować na kartce, nie ma reguły, bo każdy kolor zachowuje się trochę inaczej. Do rozpuszczania używam zwykłej benzyny jaką można kupić na stacji, ponieważ nie mam kasy na droższe specyfiki, a różnicy nie odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie zrozum mnie zle, nie chce byc zlosliwy, ale zastanow sie chwilke i sam sobie odpowiedz na zadane przez siebie pytanie.

Juz nie wspomne, ze w pierwszej z brzegu zakonczonej relacji z budowy jakiegokolwiek modelu, taka odpowiedz dostaniesza jak ta przyslowiowa kawe na lawe...

Usiluje Cie naklonic, zebys "powertowal" jeszcze troche. Wiecej zapamietasz, gdy sam wpadniesz na roziwazanie. A zapewniam Cie, ze na tym forum je znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

David, z całym szacunkiem pisz jak człowiek, starczy że mnie głowa boli od wczorajszego pijaństwa, nie chcę się dobijać twoją ortografią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.