Skocz do zawartości

PRZELICZNIK FARB - użytkowników Modelwork


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 319
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiedziałem gdzie to zamieścić, najbardziej chyba pasuje tutaj.

 

Dzięki uprzejmości i pomocy użytkowników forum, m. in. kolegi Patyka i Mroko94, udało mi się (mam nadzieję dobrze) narysować schemat malowania polskiego miga 29ub o numerze bocznym 28 z Mińska Mazowieckiego, oraz stworzyć tabelę barw, farb których możemy użyć.

Być może komuś się przyda, moja 28 już niebawem.

 

tabela.jpg

w1056.png

 

22043404.jpg

w1114.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqws99 wydaje mi się, ze to dobre miejsce Jeszcze do jak to zrobić i jak pokazać - by się przydało Ale to spytaj admina tego działu

 

Przelicznik pierwsza klasa

 

Potem wpiszę do "zebranych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie, a mianowicie potrzebuję zamienników farb MM na farby Humbrol lub pactra (obojętne) takich farb:

MM 2080

MM 1405

MM 1785

MM 2092

MM 1735

MM 2088 lub 2068 (Sandcośtam)

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Humbrol 193 = Model Master acryl 4703

Humbrol 120 = Model Master acryl 4739 = Pactra A124 .

 

Poprawiam tabelkę tak więc potem wszystko zbiore w jedną całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constructor, przygniotło mi przelicznik podczas przemeblowania przedwyjazdowego moich pań, więc chwilowo będę nieczynnym kalkulatorem, okay?

I przy okazji - czy ktoś wie, co to jest "Hapag-LLoyd Yellow" albo "Sabena Deep Blue" w przeliczeniu na ogólnie dostępne akryle, tj. MMAcrylics ewentualnie Pactrę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constructor, przygniotło mi przelicznik podczas przemeblowania przedwyjazdowego moich pań, więc chwilowo będę nieczynnym kalkulatorem, okay?

 

Nie ma problemu Na razie mam już chyba cały zapas farb tak więc teraz zabieram się za modelowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest zamiennik farb Gunze nr 12 (olive drab) i 13 (neutral grey) w palecie Pactry lub Agamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest zamiennik farb Gunze nr 12 (olive drab) i 13 (neutral grey) w palecie Pactry lub Agamy?
Olive Drab to w Pactrze A30, Neutral Gray to w Pactrze A39.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

OK kolejny przelicznik

Tym razem Pinta i Nina Kolumba

Jakby ktoś miał ochotę uzupełnić to będę wdzięczny

 

Humbrol Pactra MM        Revell Model Air
33      46     1749/1583 8      71057       Black
55                       95     71003       Bronze
60             1550      36/330             Matt Scarlet
63      96     1735/1706 88     71030/71077 Sand
96                              71005       RAF Blue
98                              71042       Chocolate
103                      314                Cream 

 

Od razu zaznaczam, że coś tu jest namieszane bo palety barw się bardzo nie pokrywają... Przeliczniki coś kłamią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki to kolor który spotykamy na maszynach usa?? np.

F15C.jpg

Czy nazywa się ,,dark gull gray" czy ,,light ghost gray" ?

Jeżli można to od razu jaki to jest nr. valejo air?

I czy Eurofighter jest malowany tym samym kolorem co amerykańskie maszyny w ramach porozumienia/ustaleń Nato ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma w jakiś instrukcjach? Mi to wygląda na light, ale mogę się mylić.

No właśnie mam instrukcje od italeri (stare wydanie)... i tam jest błąd polegajacy na tym, że do rysunku z malowaniem nie dodali oznaczenia kolorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na F-15 są dwa rodzaje kolorów. Kamuflaż składa się z Dark Ghost Gray (FS36320) oraz Light Ghost Gray (FS36375). Tak przynajmniej podaje Italerka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit mi się tak wydawało, że one mogą miec jakieś kamo dwukolorowe, ale się nie odzywam za bardzo bo się na "eFkach" nie znam
Jako, że F-15 to moja ulubiona maszyna, to powinienem się na tym znać, więc odpowiadam, co wiem. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit mi się tak wydawało, że one mogą miec jakieś kamo dwukolorowe, ale się nie odzywam za bardzo bo się na "eFkach" nie znam
Jako, że F-15 to moja ulubiona maszyna, to powinienem się na tym znać, więc odpowiadam, co wiem. ;)

 

Pozdrawiam

 

Nie powątpiewam w to, że na pewno znasz się lepiej ode mnie Ja w "F" nie robię więc tylko coś tam z pamięci wygrzebałem i pamiętam, że kiedyś taki myśliwiec kleiłem (chyba Fulcrum?) i miał takie malowanie dwukolorowe

 

Nie bijcie starałem sie pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(chyba Fulcrum?)
Akurat Fulcrum to żaden F. To przedstawiciel państwa z drugiej strony, czyli rosyjski MiG. Dokładnie MiG-29 (gdyby to Lucas HS przeczytał, to by się nieźle wkur..., że ktoś myli jego ulubioną maszynę z moją ulubioną ;) ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał takie malowanie dwukolorowe

No dzięki za pomoc... mój f 15 italki mam wrażenie ma malowanie jednokolorowe, dla wersji współczenej i na okłądce z tyłu dwukolorowe dla jakiegoś wariantu z przed lat '80 ?? Są do niego inne kalki wtedy (kolorowe), a ja chcę zrobić z szarymi kalkami...

Tu jest instrukcja... chcę zrobić wersję z instrukcji nie okładki...

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=113409

Z kolei EF-2000 to light ghost grey

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=113388

I dlatego pytałem czy te samoloty są/były malowane tą samą barwą w ramach ustaelń Nato??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest instrukcja... chcę zrobić wersję z instrukcji nie okładki...

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=113409

A gdzie Ty tam widzisz w instrukcji schemat malowania? Mam dokładnie ten sam model i w mojej nie ma. Jest tylko na pudełku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(chyba Fulcrum?)
Akurat Fulcrum to żaden F. To przedstawiciel państwa z drugiej strony, czyli rosyjski MiG. Dokładnie MiG-29 (gdyby to Lucas HS przeczytał, to by się nieźle wkur..., że ktoś myli jego ulubioną maszynę z moją ulubioną ;) ).

 

Pozdrawiam

 

To ja już nic nie mówię Zostawiam pole do popisu ekspertom

 

Lucas HS sorry :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.